Zavrieť

Porady

KONATEĽ a odvody do zdravotnej poisťovne

Dobrý deň prajem,

rád by som sa spýtal skúsenejších, ktorí by vedeli správne poradiť.

Mám teraz zlé finančné problémy, a ani práca vôbec nie je.
V zdravotnej poisťovni som bol zaregistrovaný ako samoplatiteľ , ale ani tie odvody som neplatil. Najskôr musíte zaplatiť nutné veci, až potom potrebné.
Dlhy sa kopili a prišlo mi oznámenie o neuhradených záväzkoch zo zdravotnej poisťovne vo výške viac ako 700 euro (2007,2008,2009 + tie zúčtovania)

Od 10/2006 som si založil sro, a naivne si myslel, že si polepším. Dodnes som tam konateľ ale dostal som sa len z dažďa pod odkvap.

Viete mi pomôcť / poradiť čo by som mohol urobiť, aby som nejako ponížil tento viac ako 700 eurový dlh. V zdravotnej poisťovni má stále vedú ako samoplatiteľa?

Vopred srdečná vďaka.
Usporiadat
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

A keď je konateľ so zmluvou na výkon funkcie odmena 350€ a zároveň je zamestnanec na 1 hod denne.
Platí ako konateľ ZP 14% a ako zamestnanec všetky odvody z toho úväzku 1 hod denne. Rozmýšľam nad tým, že zmluva o výkone funkcie je zbytočná. Dobre rozmýšľam? Je to jednoosobová sro, iný príjem nemá.
Ďakujem
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ak chceš zvýšiť výdavky vo firme, ale platiť čo najmenšie odvody, potom je zmluva o výkone funkcie výhodná, z nej sa platí prakticky len ZP, príp.daň. Skôr sa mi vidí zbytočná pracovná zmluva, hlavne ak si jednoosobová sro.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ak je osoba SZČO, platí si odvody a je aj spoločníkom a konateľom sro. V sro si nevyplaca žiadne odmeny, ani pracovný pomer tam nieje. Iba na konci roka si vyplatí jednorazovo odmenu napr. 2000 € Má sa na tento jeden mesiac prihlásiť a odhlásiť v ZP ako zamestnanec?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Fany Pozri príspevok
Ak je osoba SZČO, platí si odvody a je aj spoločníkom a konateľom sro. V sro si nevyplaca žiadne odmeny, ani pracovný pomer tam nieje. Iba na konci roka si vyplatí jednorazovo odmenu napr. 2000 € Má sa na tento jeden mesiac prihlásiť a odhlásiť v ZP ako zamestnanec?

Ak sa nemylim, konatel je v tomto pripade povazovany za zamestnanca (pobral odmenu), a teda zamestnavatel je povinny odviest do ZP prislusne preddavky.

Takisto dan z prijmu.

Ak sa mylim, opravte ma
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať