Zavrieť

Porady

Zatajenie dediča

Ahojte poraďáci.

Vie mi niekto poradit ako je to v pripade, ked bolo dedicske konanie a neuviedli tam jedneho s dedicov. Ten sa z tohto dovodu dedicskeho konania nezucastnil a tym padom niec nezdedil.
Kedze bol jeden z dedicov zatajeny a nebol nahlaseny ako dalsi dedic, vsetko pripadlo tomu, ktory sa nahlasil ako jediny dedic.
Neviete akym sposobom sa da taketo dedicske konanie napadnut a aka je pripadne premlcacia doba?
Pripomeniem aj to, ze ten co vsetko zdedil uz zomrel a jeho majetok zdedili jeho deti.
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Mária27 Pozri príspevok
Možno aj zapísali, ale sa to predalo ... nezisťovali ste?
Predalo sa to minulý rok, dovtedy to užívali bratranci a sesternice. Možno niekto iný, by zabojoval o svoj diel, ale on nie. Zmieril sa s tým.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

inak nemohli nadobudnúť vlastníctvo, len tou listinou. dá sa žiadať náhrada škody od štátu alebo od nich. Nech mu jeho časť vyplatia.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Majka, myslíš, že niekto sa vzdá dobrovoľne peňazí? Ak by mal doklad, len kde ho získať, to neviem ani ja.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Veď on doklad má - ten, čo našiel. Mal by sa ich spýtať, či sa priznajú dobrovolne, ako to bolo. Môže pritlačiť, že sa bude domáhať určenia vlastníctva súdne.
Je jedna vec, kto je vlastníkom, a druhá, kto nehnuteľnosť užíva a platí dane.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
On je mäkký. Nemá odvahu....dediči peniaze iste pomíňali.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tiež som bola taká, kým som nevyhrala prvý súd ... Prebrala som sa k životu a verím v spravodlivosť. Len jej treba rozumieť.
Mal by im dokázať, že nie je hlúpy. Predtým to nevedel, oni kradli. Ale teraz by im to mal zrátať.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Čo má urobiť? Len za bratrancami a sesternicami ho neposielaj. To neurobí. Môže si najať právnika, to tiež nedokáže.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nech si vezme právnika, ktorý vyhľadá históriu. Kataster je len evidencia, kým sa nepreukáže opak.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďakujem, spýtam sa brata, ale veľkú šancu tomu nedávam.
0 0
bertamail bertamail

bertamail je offline (nepripojený) bertamail

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Prečo by si niekto nezaslúžil dediť, ked 3 roky o tom nevie? To je nejaká novinka,hmhm-však ja ani nemusím vedieť, že som mal dediť po niekom, napr. ho ani nemusím poznať( nejaká prateta z Ameriky napr.)
A neviem, ani o akom bezdovodnom obohatení ty píšeš, miešaš jablka s hruškami
Právo na dedenie je ústavné právo a to je NEPREMLČATEĽNE, a so žiadnym bezdovodným obohatením to nemá nič spoločné...
Dobrý večer, chcela by som trochu nadviazať na diskut. tému: čo ak bol jeden z dedicov vo výkone trestu, nevedel o ničom, nebol informovaný nikým. Vo výkone aj zomrel. Ostala dcéra. Čo s jej nárokom? Nehnuteľnosť je darovaná. Je možné zahrnúť do ded. konania darované? V jednom realit. mesačníku som čítala odpoveď právnika, že áno. Ako sa to dí celé overiť?Vedel by niekto upresniť? Ďakujem Berta.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bertamail Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som trochu nadviazať na diskut. tému: čo ak bol jeden z dedicov vo výkone trestu, nevedel o ničom, nebol informovaný nikým. Vo výkone aj zomrel. Ostala dcéra. Čo s jej nárokom? Nehnuteľnosť je darovaná. Je možné zahrnúť do ded. konania darované? V jednom realit. mesačníku som čítala odpoveď právnika, že áno. Ako sa to dí celé overiť?Vedel by niekto upresniť? Ďakujem Berta.
Ahoj Berta, viem, že to čo píšeš je možné,ale tu sa treba obrátiť na právnika ktorý sa na to špecializuje- dá sa to, ale je to velmi komplikované a zdlhavé a laik to asi sám nezvládne, tak jedine právnik...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ale tú nehnuteľnosť už nedostane.

§ 486

Kto dobromyseľne niečo nadobudol od nepravého dediča, ktorému bolo dedičstvo potvrdené, je chránený tak, ako keby to bol nadobudol od oprávneného dediča.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať