Zavrieť

Porady

kráľovská koruna ?

Milý poraďáci

Máte niekto skúsenosti s touto rastlinkou? Má také oranžové kvety v tvare - kalicha. Práve teraz ju možno vidieť v záhradách. Je to cibuľovina. JA som si ju nestihla zasadiť a ani ju už neviem zohnať ( ako jej cibuľu) poradíte teda ako sa pestuje, kde sa dajú cibulky zohnať ?

DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Ľalie sú kráľovnou kvetín, ktoré vyžadujú slnečné miesto (okrem ľalie zlatohlavej - L. martagon). Cibule sa vysádzajú koncom augusta alebo v prvej polovici septembra. Rastliny kvitnú podľa druhu od mája do augusta. Cibuľe sú zložené z množstva delených cibuľových šupín. Pomocou cibuľovej šupiny si môžete veľmi lacno za 2-3 roky vypestovať vlastné kvetuschopné cibule.
    lalia.jpg  
    Táto jarná kvetinka nemá rada ak sa často presádza vtedy ani nechce kvitnúť. Ak ju necháme na jej stanovisku viac rokov odvďačí sa pekným kvitnutím.

    owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

    owecka27
    ale zrejme už cibulku z nej nedostanem kupit? A kedy tu cibulku je treba zasadit ? dakujem

    owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

    owecka27
    Dakujem Vám pekne, len neviem ako mozem vám poslať súkromnú správu s mojim kontaktom ... a môžem sa spýtať skadiaľ ste?
    či nie ste z blízkeho okolia

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Júj, to by som bola aj ja veľmi rada. Mala som ju v záhradke, ale akosi zmyzla. Je možné poslať aj teraz?
    Ďakujem.

    kráľovská koruna ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.