Zavrieť

Porady

Zdravotne poistenie konatela, zaroven SZCO

Ako SZČO, fyzická osoba podnikateľ už odvádzam poistné do svojej zdravotnej poisťovne.

Založil som s. r. o., som jediný spoločník, konateľ, štatutárny orgán. Ako mám v tomto prípade odvádzať poistné?

Dočítal som sa niekde, že odvádzať by som mal "duplicitne", teda aj ako SZČO, aj ako konateľ.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    kinimod Pozri príspevok
    Ako SZČO, fyzická osoba podnikateľ už odvádzam poistné do svojej zdravotnej poisťovne.

    Založil som s. r. o., som jediný spoločník, konateľ, štatutárny orgán. Ako mám v tomto prípade odvádzať poistné?

    Dočítal som sa niekde, že odvádzať by som mal "duplicitne", teda aj ako SZČO, aj ako konateľ.

    Ďakujem
    Myslím si, že keď si platíš odvody ako SZČO a v s.r.o. si konateľom a nepoberáš žiadny príjem, tak odvody nemusíš odvádzať. Ak si vyplatíš odmenu, tak z tej sa odvody odvádzajú.

    kinimod je offline (nepripojený) kinimod

    kinimod
    Môžem teda ako SZČO vystavovať faktúry vlastnej spoločnosti a vyhnúť sa tým duplicitnému plateniu odvodov?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nevidim ziadnu priamu suvislost medzi fakturaciou SZCO vlastnej s.r.o. a odvodmi do ZP. Ako SZCO (bez pracovneho pomeru inde) si musis platit ZP.

    Je to tak, ako pisala macula vyssie.

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    Pozor ale, ak konateľ faktúruje svojej sro ako živnostník za niečo, čo má v činnostiach aj s.r.o., kontrola z DÚ to bude považovať za závislú prácu!!!

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Klára2 Pozri príspevok
    Pozor ale, ak konateľ faktúruje svojej sro ako živnostník za niečo, čo má v činnostiach aj s.r.o., kontrola z DÚ to bude považovať za závislú prácu!!!
    Toto mas odkial?

    Zdravotne poistenie konatela, zaroven SZCO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.