Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Viem, že je ešte včas, ale chcela by som si ozrejmiť zopár otázok RZ, nakoľko som to ešte nerobila.
Ak je osoba časť roka zamestnancom a zvyšok SZČO, ako sa podáva RZ - na dvoch tlačivách, spolu alebo iba za SZČO???
Ak podniká od novembra 2008, uvedie dátum od novembra do konca roka?
Čo sa uvádza v IV.oddiele (poistenec sa považoval za SZČO a súčasne považoval za osobu podľa §11 ods. 8 a. až h.)?
V oddieli IX. je riadok 62- počet mesiacov prevádzkovania SZČO - uvedie sa počet mesiacov v celom roku 2009 alebo ešte v roku 2008?

Dúfam, že sme sa pochopili. Vopred ďakujem za zodpovedanie a prajem pekný deň!
Usporiadat
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

ZP Ti musí vykonať z preplatku zrážkovú daň na základe § 43 ods.3 písm. l Zák. o dani z príjmov. Takže už zdanené máš.
Mali by Ti poslať aj písomnou formou, že vykonali zrážkovú daň a v akej výške.
Keď chceš, aby sa Ti tá daň vrátila, podáš DP na budúci rok a DU vráti. (lebo čítam, že iný príjem mať nebudeš)
Nie je povinnosť podať daň. priznanie, lebo vybraním dane je splnená daňová povinnosť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Andyke Pozri príspevok
ZP Ti musí vykonať z preplatku zrážkovú daň na základe § 43 ods.3 písm. l Zák. o dani z príjmov. Takže už zdanené máš.
Mali by Ti poslať aj písomnou formou, že vykonali zrážkovú daň a v akej výške.
Keď chceš, aby sa Ti tá daň vrátila, podáš DP na budúci rok a DU vráti. (lebo čítam, že iný príjem mať nebudeš)
Nie je povinnosť podať daň. priznanie, lebo vybraním dane je splnená daňová povinnosť.
Ďakujem za radu. A keď mi SP v písomnej forme nič neposlala, tak si to mám pýtať?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ešte jedna vec : DU nevráti preplatok ak nie je vyšší ako 3,31 €
(§63 ods.4 zák.511/1992).
To potvrdenie zdrav.poisťovne posielajú, ak Ti nepošlú , keď chceš vypýtaj.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Andyke Pozri príspevok
Ešte jedna vec : DU nevráti preplatok ak nie je vyšší ako 3,31 €
(§63 ods.4 zák.511/1992).
To potvrdenie zdrav.poisťovne posielajú, ak Ti nepošlú , keď chceš vypýtaj.
Ďakujem
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte, po telefonate do ZP Dovera mi peniaze nabehli na ucet do 2 dni. Ale teta uradnicka povedala, ze dobre, ze som zavolala, lebo by mi tie peniaze ani neposlali... Nevie preco, ale nevygenerovali prikaz na uhradu... Ja zasnem...
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Ahoj všetci poraďáci ochotní pomôcť.

V roku 2009(16.6.-prísp.815) mi sem Janka prilepila návod, ako mám postupovať pri vyplnení RZZP za rok 2008, podľa ktorého som RZZP vyplnila a zaplatila nedoplatok. Ide o to, že mi dnes z Unionu prišiel výkaz nedoplatkov za obdobie 200813 (asi tým myslia 1-3/2008), kde je vyčíslená dosť vysoká suma 218,61€ a ja by som potrebovala vedieť, či som niekde v tom RZZP nespravila chybu, resp. či som bola povinná platiť odvody . Od roku 1994 som bola nepretržite SZČO, živnosť som nikdy neprerušila, len od r. 2001 až do marca r. 2008 som nemala z nej žiadne príjmy. Do 29.2.2008 za mňa platil odvody štát, nakoľko som poberala rodič.príspevok a do 20.3.2008 som bola zamestnaná, pričom mi zamestnávateľ iba preplatil dovolenku a z toho zaplatil odvody.. Odvody so SZČ som začala platiť až od apríla 2008. Ak by sa bol niekto ochotný zapodievať sa tým, priložila by som sem aj to RZZP. Za každú radu vopred ďakujem.
Naposledy upravil Adriane : 09.01.12 at 18:57
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

posúvam
Naposledy upravil Adriane : 09.01.12 at 18:58
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Adriane Pozri príspevok
Ahoj všetci poraďáci ochotní pomôcť.

V roku 2009(16.6.-prísp.815) mi sem Janka prilepila návod, ako mám postupovať pri vyplnení RZZP za rok 2008, podľa ktorého som RZZP vyplnila a zaplatila nedoplatok. Ide o to, že mi dnes z Unionu prišiel výkaz nedoplatkov za obdobie 200813 (asi tým myslia 1-3/2008), kde je vyčíslená dosť vysoká suma 218,61€ a ja by som potrebovala vedieť, či som niekde v tom RZZP nespravila chybu, resp. či som bola povinná platiť odvody . Od roku 1994 som bola nepretržite SZČO, živnosť som nikdy neprerušila, len od r. 2001 až do marca r. 2008 som nemala z nej žiadne príjmy. Do 29.2.2008 za mňa platil odvody štát, nakoľko som poberala rodič.príspevok a do 20.3.2008 som bola zamestnaná, pričom mi zamestnávateľ iba preplatil dovolenku a z toho zaplatil odvody.. Odvody so SZČ som začala platiť až od apríla 2008. Ak by sa bol niekto ochotný zapodievať sa tým, priložila by som sem aj to RZZP. Za každú radu vopred ďakujem.
posúvam
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Adriane Pozri príspevok
Ahoj všetci poraďáci ochotní pomôcť.

V roku 2009(16.6.-prísp.815) mi sem Janka prilepila návod, ako mám postupovať pri vyplnení RZZP za rok 2008, podľa ktorého som RZZP vyplnila a zaplatila nedoplatok. Ide o to, že mi dnes z Unionu prišiel výkaz nedoplatkov za obdobie 200813 (asi tým myslia 1-3/2008), kde je vyčíslená dosť vysoká suma 218,61€ a ja by som potrebovala vedieť, či som niekde v tom RZZP nespravila chybu, resp. či som bola povinná platiť odvody . Od roku 1994 som bola nepretržite SZČO, živnosť som nikdy neprerušila, len od r. 2001 až do marca r. 2008 som nemala z nej žiadne príjmy. Do 29.2.2008 za mňa platil odvody štát, nakoľko som poberala rodič.príspevok a do 20.3.2008 som bola zamestnaná, pričom mi zamestnávateľ iba preplatil dovolenku a z toho zaplatil odvody.. Odvody so SZČ som začala platiť až od apríla 2008. Ak by sa bol niekto ochotný zapodievať sa tým, priložila by som sem aj to RZZP. Za každú radu vopred ďakujem.
Výkaz nedoplatkov 200813 bude asi nedoplatok z ročného zúčtovania - je tam k tomu aj nejaké zdôvodnenie? Preddavky v tom roku od marca boli platené? Lebo 218,61 je dosť vysoká suma, ak by boli preddavky platené.
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Jana Motyčková Pozri príspevok
Výkaz nedoplatkov 200813 bude asi nedoplatok z ročného zúčtovania - je tam k tomu aj nejaké zdôvodnenie? Preddavky v tom roku od marca boli platené? Lebo 218,61 je dosť vysoká suma, ak by boli preddavky platené.
Janka, nedoplatok z RZZP bol 16,06€, ten som aj doplatila načas. Preddavky som takisto od marca platila, vtedy to bolo 1134 Sk/mes. A ako zdôvodnenie je tam napísané: " Nedoplatok na poistnom bol zistený ku dňu 20.12.2011 z údajov vykázaných platiteľom poistného(z kontroly vykonanej ZP) z pravdepodobnej výšky preddavkov na poistné, ktorá bola zdravotnou poisťovňou stanovená a z úrokov z omeškania vypočítaných k tomuto dňu ".
Skúsim tam zavolať, čo to vlastne je, len by som potrebovala zistiť, či som bola povinná platiť za tie 2 mesiace , čo som bola ako zamestnanec na RD a súčasne som bola SZČO bez príjmu. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Adriane Pozri príspevok
Janka, nedoplatok z RZZP bol 16,06€, ten som aj doplatila načas. Preddavky som takisto od marca platila, vtedy to bolo 1134 Sk/mes. A ako zdôvodnenie je tam napísané: " Nedoplatok na poistnom bol zistený ku dňu 20.12.2011 z údajov vykázaných platiteľom poistného(z kontroly vykonanej ZP) z pravdepodobnej výšky preddavkov na poistné, ktorá bola zdravotnou poisťovňou stanovená a z úrokov z omeškania vypočítaných k tomuto dňu ".
Skúsim tam zavolať, čo to vlastne je, len by som potrebovala zistiť, či som bola povinná platiť za tie 2 mesiace , čo som bola ako zamestnanec na RD a súčasne som bola SZČO bez príjmu. Ďakujem.
To závisí od toho, či v rzzp za rok 2006 vyšla nejaká výška preddavku. Ak áno (a bolo to myslím nad 100 Sk), tak bolo treba platiť preddavok vypočítaný v tom rzzp. Treba zistiť v ZP, čo myslia tým "z pravdepodobnej výšky preddavkov".
0 0
Adriane Adriane

Adriane je offline (nepripojený) Adriane

Jana Motyčková Pozri príspevok
To závisí od toho, či v rzzp za rok 2006 vyšla nejaká výška preddavku. Ak áno (a bolo to myslím nad 100 Sk), tak bolo treba platiť preddavok vypočítaný v tom rzzp. Treba zistiť v ZP, čo myslia tým "z pravdepodobnej výšky preddavkov".
V tom RZZP za rok 2006 som mala všade nuly,keďže som nemala zo živnosti žiadne príjmy a bola som na RD, len do tých preddavkov mi automaticky skočila suma 1064 Sk a ja koza som to tam nechala. Mysliš, že to bude ono? Dá sa s tým ešte niečo urobiť? Na poisťovňu sa zatiaľ neviem dovolať, takže neviem, čo mysleli pravdepodobnou výškou preddavkov. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať