Zavrieť

Porady

súvaha - výsledovka

Dobrý deň,
prosím o radu dokončujem jedných oneskorencov a robím DP.
Mám problém, že ak si dám v tlač.zostavách výsledovku ukazuje mi zisk
npr. 300 000 sk. Taktiež keď si dám súvahu - zostavu kde je vyčíslený HV ako rozdiel aktív a pasív ukazuje mi tiež 300 000.
Ak však dávam súvahu a výkaz ziskov a strát v plnom rozsahu ukazuje mi
500 000. Neviem v čom môže byť problém, ale ako by si neťahalo údaje do tých zostáv, pretože už som zaúčtovala aj ďalšie doklady a na tých zostavách ( v plnom rozsahu ) mi stále ukazuje tú sumu, ktorá tam bola predtým.
vie mi niekto poradiť ?

vopred ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Aký program používaš? Je dobré prejsť si každý účet ešte raz, lebo podľa toho čo tu opisuješ, máš niečo zlé zúčtované. Alebo ešte ma napadlo zlú predlohu na súvahu. Dala si si prepočet pri vystavení novej súvahy a výkazu ziskov a strát? Keď si vytlačíš hlavnú knihu syntetickej alebo analytickej evidencie, aký tam máš zostatok? Zhoduje sa ti so súvahou a výkazom ziskov a strát v skrátenom rozsahu, alebo v plnom rozsahu?
    Emily04
    Naposledy upravil EMILY04 : 17.04.09 at 07:51

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Účtujem v programe pohoda. Prešla som si účet po účte, ale keby bolo niečo zle zaúčtované, nesedela by mi žiadna zostava, lenže mne sedí ako rozdiel aktív aj pasív, dokonca aj DP mi vypočíta z tej sumy 300 000, avšak tie zostavy, ktoré sú podkladom pre DÚ mi stále ťahajú zle údaje.
    Ako sa prosím robí ten prepočet, možno že práve v tom je ten problém, že on si ťahá údaje z prvého razu, keď som dala náhľad zostavy
    vopred ďakujem za rady

    EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

    EMILY04
    Ja účtujem v MRP a týmto ti asi nepomôžem. Ale v MRP Win. je pri súvahe alebo výkaze ziskov a strát na pravej strane ešte pomocne tlačítko Prepočet a vždy ti dané výkazy ešte raz prepočíta. Neviem ako to je v programe pohoda, ale skús sa pozrieť či nemáš pri výkazoch daný prepočet alebo editáciu.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Grušina, podarilo sa Ti to? Ja si myslím, že si pri výkazoch nezadala dátum k 31.12.2008. Bolo to tak, alebo išlo o niečo iné? Zaujíma ma to len kvôli tomu, aby som sa prípadne vyhla chybám v budúcnosti. :-)

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    Dobrý deň,
    v Pohode mám nainštalované 9201e/15.5.2009/ Pri tlačení súvahy v plnom rozsahu mi vôbec neukazuje pasíva, v čom to môže byť?
    Ďakujem

    helas je offline (nepripojený) helas

    helas
    helas Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    v Pohode mám nainštalované 9201e/15.5.2009/ Pri tlačení súvahy v plnom rozsahu mi vôbec neukazuje pasíva, v čom to môže byť?
    Ďakujem
    Už mi to ide,

    súvaha - výsledovka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.