Zavrieť

Porady

VELMI zlozity excel

Studentka UKF
Kto by mi vedel povedat ako vyriesit ulohy prilozene v pdf? Povazujem sa za cloveka, ktory vie s excelom ako tak robit ale toto je moc. Nikdy som sa s tymto nestretla a profesor to vyzaduje na skuske. Vie mi s tym niekto pomoct? Prosim
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Ivus44 Pozri príspevok
Kto by mi vedel povedat ako vyriesit ulohy prilozene v pdf? Povazujem sa za cloveka, ktory vie s excelom ako tak robit ale toto je moc. Nikdy som sa s tymto nestretla a profesor to vyzaduje na skuske. Vie mi s tym niekto pomoct? Prosim
Ty kokso, myslel som si, že ovládam excel celkom slušne, ale keď som videl toto...

Teda možno to s excelom nemá veľa, ale tieto príklady mi nič nehovoria. Najprv človek musí vedieť a pochopiť, čo vlastne tie príklady znamenajú. Nestačí len dobre ovládať excel.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Priklady sa daju pochopit, pravdupovediac su to priklady zo zakladnej skoly (ten vypocet maxima a minima, neviem co myslel, zrejme priebeh fcie) len je potrebne to v excely (akoby som to povedal) naprogramovat.
Skoda ze som excel poriadne nevidel
skus to hodit na toto forum, tam ti viac povedia http://forum.matweb.cz/index.php
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
To sme viacerí, co si mysleli, ze excel ako tak ovladaju. Ja viem, ze sa da skumat excel ,,donekonecna,, ale taketo cosi na skusku... no neviem ako sa mi to podari.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

vyzera to celkom pekne, zlozite je na tom len to, ze tam nie su ziadne realne zadania uloh, vyzeraju to byt len nejake pomocne slajdy k prednaske.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Podla mna napr. prvi priklad, zadas funkciu (kvadratickyu rovnicu) v tvare ax^2+bx+c a ucitel od teba ocakava, aby ti vykreslilo graf funkcie. Mi sme mali podobne prikladiky, ale v cecku (som bol z toho tiez hotovy, ani som si to sam nerobil)
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
hľadaj cez google "matematika v exceli" a podobne:
nájdeš všelijaké stránky typu:
http://www.avozarm.sk/
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ked ja z toho ani nerozumiem, co si musim zadat sama a ktore sa ma uz pocitat a tak. Neviem ako s tym pochodim.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neviem sice aky to je predmet, ale hadam ste uz nieco do osmej prednasky s excelom preberali
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
toto je osma prednaska excel. predtym bola siedma prednaska word...kazda prednaska o niecom inom. ja viem z excelu toho vela. ale s tymto som sa nestretla a netusim, co od nas chce. vobec nevysvetloval ako sa to robi. iba, ze to bude chciet na skuske. keby nas nieco ohladom tohto naucil, tak sem nepisem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Fero11 Pozri príspevok
... ale v cecku (som bol z toho tiez hotovy, ani som si to sam nerobil)

ale chvílu mi trvalo, kým som prisla na to, čo myslíš tým ceckom

Tak ja som zjavne staršia generácia, my sme takéto ešte riešili v strojáku a asemblery
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tento príklad mi pripomenul moje štúdia... Mali sme zopár predmetov, napr. takú ekonomickú štatistiku, plno nervov a opravných termínov, kvantum vzorcov a príkladov, z ktorých som za vyše tridsať rokov praxe prakticky nič nepotreboval (plne si vystačím z "hospodárskymi počtami" zo strednej školy ).
Ako vidím, škola je čoraz viacej spätá zo životom, reaguje na potreby praxe. Ale je možné, že budeš patriť medzi to vzácne promile, čo v budúcnosti využije vedomosti nadobudnuté počas štúdií...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ivus44 Pozri príspevok
toto je osma prednaska excel. predtym bola siedma prednaska word...kazda prednaska o niecom inom. ja viem z excelu toho vela. ale s tymto som sa nestretla a netusim, co od nas chce. vobec nevysvetloval ako sa to robi. iba, ze to bude chciet na skuske. keby nas nieco ohladom tohto naucil, tak sem nepisem
Nuz skus pisnut na forum, co som ti dal link, alebo poziadaj o pomoc o rocnik starsich kolegov
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ivus44 Pozri príspevok
toto je osma prednaska excel. predtym bola siedma prednaska word...kazda prednaska o niecom inom. ja viem z excelu toho vela. ale s tymto som sa nestretla a netusim, co od nas chce. vobec nevysvetloval ako sa to robi. iba, ze to bude chciet na skuske. keby nas nieco ohladom tohto naucil, tak sem nepisem
Skus ist k nemu na konzultaciu (ved konzultacie ma urcite vypisane)
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Juj, keby bolo vsetko tak ako ma byt Tak by mal aj konzultacie vypisane. Na VŠ je to jeden velky chaos a profesory si robia co chcu Takze o tom, ze by som ho zastihla a este si aj dohodla konzultacie sa mi moze snivat. Nie jeden sa o to pokusal
0 0
skcolibri skcolibri

skcolibri je offline (nepripojený) skcolibri

nechapem co je na tom zlozite, ja som chodil na VS externe a toto sa musis naucit za 2 vyucovacie hodiny. Ved tam na boku mas tabulky a potom si iba doplnis hodnoty x a x ti spocita podla zadaneho vzorca a nakresli graf. ale to asi skolu iba navstevujes a nie studujes. hhh
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

myslim ze tie ulohy su skor o tej matematike ako o exceli, vo vacsine prikladov je to len o dosadzani parametrov a hodnot do rovnic a v celku zaujimave moze byt aj to riesenie tej sustavy rovnic... lepsie je presne specifikovat otazku comu konkretne nerozumies, resp. ako dosiahnut urcity vysledok, pustit sa do komplexneho riesenia uloh je na dlho
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

skcolibri Pozri príspevok
nechapem co je na tom zlozite, ja som chodil na VS externe a toto sa musis naucit za 2 vyucovacie hodiny. Ved tam na boku mas tabulky a potom si iba doplnis hodnoty x a x ti spocita podla zadaneho vzorca a nakresli graf. ale to asi skolu iba navstevujes a nie studujes. hhh
Tak nám to ukáž, ako to má vyzerať v exceli ....
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
skcolibri Pozri príspevok
nechapem co je na tom zlozite, ja som chodil na VS externe a toto sa musis naucit za 2 vyucovacie hodiny. Ved tam na boku mas tabulky a potom si iba doplnis hodnoty x a x ti spocita podla zadaneho vzorca a nakresli graf. ale to asi skolu iba navstevujes a nie studujes. hhh
ja si osobne myslim, ze keby si ty niecomu nerozumel, tak ti pomozem a nenavazam sa do teba. asi si si zmylil poradu s pokecom.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

skcolibri Pozri príspevok
nechapem co je na tom zlozite, ja som chodil na VS externe a toto sa musis naucit za 2 vyucovacie hodiny. Ved tam na boku mas tabulky a potom si iba doplnis hodnoty x a x ti spocita podla zadaneho vzorca a nakresli graf. ale to asi skolu iba navstevujes a nie studujes. hhh
Nieje kazdy taky sikovny ..... a ak je, tak nech poradi
To moze kazdy povedat, ze je to jednoduche (ja pisem len vo vseobecnosti, excel moc nemusim, teoreticky som v nom nerobil (robil som len jednoduche tabulky so zapismy, ale viac som fakt nepotreboval)).
Ved ked to za 90min nastudujes, tak za 1 hod. potom spravis (mozno aj skor)
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Vie tu niekto vyriesit sustavu troch rovnic pomocou matic v exceli? Lebo ja nie a bolo mi zdelene, ze toto bolo pozadovane na skuske
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať