Zavrieť

Porady

Prebudenie zo spanku

Dobry den. Pravidelne (min. raz do tyzdna) sa mi stava, ze pri zobudzani uz vnimam, ale moj mozog ako keby este chvilku spal (urcite to nie je sen, pretoze miestnost v ktorej spim by som si tak dokonale nevedel prestavit). Nedokazem ovladat ziadnu cast svojho tela, vydat akykolvek hlasok. Jediny sposob ako viem upozornit na tento stav svoju manzelku je hlbsie dychanie, aby ma z neho dostala, pretoze je to velmi neprijemne. Staci ak sa ma dotkne, ak sa tak nestane samo to pomynie. Vtedy sa citim maximalne bezbranny a bezmocny. Tento stav uz mavam asi 7 rokov. Pri zobudzani trva podla mojho odhadu nikdy nie viac ako 1 min, ale priemerne mozno iba niekolko sekund. Neviete mi to vysvetlit alebo poradit? Dakujem
Usporiadat
Dolbyk Dolbyk

Dolbyk je offline (nepripojený) Dolbyk

anonym222 Pozri príspevok
Dolbyk, ja si myslím, že je to stav, kedy sa zobúdzaš z tej najhlbšej fázy spánku. Ja som zažil raz niečo podobné, keď som bol mladý. Tvrdo som spal a jeden známy ma vtedy zobudil a pýtal sa na nejakú bežnú vec. Ja som na neho cível, vnímal som jeho osobu, ale mozog bol vygumovaný. Nechápal som čo chce. Nebol som shopný nič povedať, iba som pozeral. Ak by sa ma opýtal ako sa volám, nevedel by som mu odpovedať. Trvalo to asi minútu až dve, kým som sa z toho stavu dostal a začal s ním komunikovať.
To je normalny stav, ktory ty spominas. Stava sa to ludom bezne. Hlavne ked zaspavaju alebo sa zobudzaju. Polka tela ako keby este spala a druha polovica uz bola hore. A pri tom trochu vnimas okolie, ale zaroven sa ti este stale nieco sniva a moze to ovplyvnit dej toho sna. Popripade, ak sa ta niekto nieco opyta, tak sa kludne moze stat, ze povies nieco zo sna a dotycny bude mat na tom dobru zabavu. Pretoze v reale rozpravas uplne zcesty. Ale podla mna to co ja opisujem je nieco ine.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Skús spánkové centrum...podľa mňa to bude mať skôr pôvod v psychike, ako v chrbtici alebo v nejakom ochorení...
0 0
dany05 dany05

dany05 je offline (nepripojený) dany05

(je to sice stara tema ale nemozem sa nezapojit do diskusie)Z mojho pohladu sa jedna o uplne normalny a prirodzeny stav nazyvany "spankova paralyza" do kt. vstupujeme kazdu noc. Ak by telo nebolo paralyzovane, snivajuci by robil to, co by prebiehalo prave v jeho hlave počas snenia, a to by mohlo byt dost nebezpečne. Tymto mechanizmom sa telo chrani. Pri prebudzani sa nam moze stat, ze telo je este uspate (paralyzovane) ale mysel sa uz zobudila. Vtedy sa moze dotycny zlaknut ze sa nemoze hybat, ale je to len docasne a da sa z toho dostat roznymi sposobmi (napr. hlbokym dychanim). Skratka netreba sa toho bat, po case sa na to da zvyknut a mozte to aj vyuzit na Lucidne snivanie alebo mimotelesne zazitky co je velmi fascinujuce.

Ak som dobre pochopil z povodneho prispevku, tak pri tomto zazitku dotycny vidi svoju izbu, co je jasnym znakom ze ide o mimotelesny zazitok (astralne cestovanie) kedy vedomie (duša) opusta telo a moze sa pohybovat v nefyzickej realite.

Ja by som bol na mieste Dolbyk-a velmi rad, ze sa mu to podarilo samovolne,kedze mnohi (aj ja) sa tomu venuju roky a predsa maju casto problem vlastnou volou opustit telo.

Neboj sa ze si psychicky chory! Tieto veci prevadzaju buddhisti, samani ale ale aj obycajni zvedavci uz tisice rokov a nemyslim si aby vsetci trpeli nejakou poruchou. Vedci doteraz nepredlozili jasny dokaz aby astralne cestovanie suviselo s nejakou poruchou mozgu, ci duse. Schopnost opustit telo ma kazdy clovek, len treba chciet a nemat strach.

K danej problematike odporucam precitat knihy od Roberta Monroe-a : Cesty mimo telo, Daleke cesty.
Naposledy upravil dany05 : 31.05.10 at 23:50
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Dolbyk Pozri príspevok
Dobry den. Pravidelne (min. raz do tyzdna) sa mi stava, ze pri zobudzani uz vnimam, ale moj mozog ako keby este chvilku spal (urcite to nie je sen, pretoze miestnost v ktorej spim by som si tak dokonale nevedel prestavit). Nedokazem ovladat ziadnu cast svojho tela, vydat akykolvek hlasok. Jediny sposob ako viem upozornit na tento stav svoju manzelku je hlbsie dychanie, aby ma z neho dostala, pretoze je to velmi neprijemne. Staci ak sa ma dotkne, ak sa tak nestane samo to pomynie. Vtedy sa citim maximalne bezbranny a bezmocny. Tento stav uz mavam asi 7 rokov. Pri zobudzani trva podla mojho odhadu nikdy nie viac ako 1 min, ale priemerne mozno iba niekolko sekund. Neviete mi to vysvetlit alebo poradit? Dakujem
Takže slogan Fun-rádia je pravdivý

"Nie je doležité vstať , doležité je zobudiť sa !"
0 0
novy21 novy21

novy21 je offline (nepripojený) novy21

Mne sa to stalo uz 4krat a dnes o 15:00. Zacal som hladat nieco na internete. Chcel by som vediet Dolbyk ci si nieco zistil ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať