Zavrieť

Porady

ukončenie nájmu

Dobrý deň,
mohli by ste mi poradiť ohľadom podnájmu?16.1.09 som uzavrela nájomnú zmluvu na podnájom 1izby v byte.Hneď som aj zaplatila do konca mesiaca,t.j. za dva týždne.A následne som mala zaplatiť kauciu a nájom za február,oboje v rovnakej sume.Poslala som nájom za február ,na kauciu som mala mesiac čas.No dostala som ponuku na prácu do zahraničia a tak som pladbu nezaslala a 28.2. keď mi dali vedieť,že to platí a mám prísť som zaslala majiteľovy mail s tým že odchádzam,prečo a tak. No on odomňa chce este pladbu za február.Musím mu ju poslať keď má vlastne peniaze za február v kaucii? Nevyznám sa v tom,bol to môj prvý podnájom. Môže odomňa požadovať aj 2mesačné nájomné za marec a apríl aj keď som tam vtedy už nebývala,nemala som tam ani veci a on si takmer hneď našiel náhradu za mna? Veď by som mu dala peniaze za nič vpodstate.Môže mi niekto s tým poradiť? Pán majiteľ je totiš právnik a bojím sa že by sa mohol súdiť alebo čo,ale on nijak stratový nebol.Neviem si s tým rady.Preto budem vdačná za akukoľvek radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Povinnosť platiť nájomné vzniká so vznikom nájmu bytu (od uzavretia nájomnej zmluvy) a končí zánikom nájmu bez ohľadu na to, kedy došlo k nasťahovaniu a vysťahovaniu.
    Ak si nedodržala výpovednú lehotu podľa zmluvy, resp. zákona (§677 obč.z. = 3 mesiace), a nedohodli ste sa inak, má právo pýtať od teba nájomné.

    Ak byt prenajal skôr ako uplynutla výpovedná lehota, že neškodoval, môžeš skúsiť dôvodiť tým, že akceptoval výpoveď dohodou, bezdôvodným obohatením a dobrými mravmi.

    mel25 je offline (nepripojený) mel25

    mel25
    Ďakujem
    takže v prípade ak by ma žaloval,možem sa brániť tým že neškodoval atď. ako píšeš.....ok ,dík

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Je dost dolezite, ci si sa v zmluve nejako nezaviazala, prip. ci tam neboli uvedene nejake sankcie v pripade porusenia danej zmluvy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.