Zavrieť

Porady

dlh

Potrebujem pomoct,pozicala som peniaze znamemu mal rok na splatenie a nedal mi ani korunu.Mame spisanu zmluvu u notara,mesacne mi mal splacat a nic,teraz sa vyhovara ze nema peniaze a aj cely rok splatnosti sa vyhovaral.Je zivnostnik,vlastni rodinny dom takze je ocividne nema zaujem mi to splatit ma aj moje cislo uctu.Bolo mi povedane ze mam dat navrh na sud aby vyniesol rozsudok o platobnom rozkaze a potom na exekuciu.Neviem presne co tam mam spisat,ma niekto skusenosti?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Neviem pomôcť, ale ak by Vám tu nikto neporadil, skúste sa obrátiť na JUDr. Katarínu Trubačovú na stránke "materskecentra/poradne" sk v sociálno-právnej poradni.
    ..dolu môžte pridať svoj príspevok

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Obratis sa na sud na vydanie platobneho rozsudku. Ku zalobe prilozis ako dokazy zmluvy, zaplatis kolky podla vysky dlhu /ked vyhras tak Ti tie kolky bude musiet zaplatit/.

    Este by som odporucal napisat vyzvu na zaplatenie dotycnemu a poslat ju doporucene a do vlastných rúk, odloz si doklad ze si to poslala a ked sa nevyjadri tak by som to dolozil ako dokaz na sud.

    V prípade, ze to pojde na sud, daj vediet. Napisem Ti zalobu. Kontakt cez ss

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.