Zavrieť

Porady

nieco s prstom na nohe

ahoj neviem co mam s palcom na nohe neviem ci mi zarastá necht alebo co, mam cely prst cerveny a okolo celeho nechtu hnisa.trochu to bolí keď chodím a keď sa do toho udriem tak to bolí a akoby sa mi necht zužoval a prestal rásť a mám ho taký hnusný žltý, máčam to v repíku dávam tam laliu a mastičku z lekárne, a bojím sa ísť k doktorovi neviete poradiť čo mi je a čo by mi pomohlo? prosím
Usporiadat
helvécia helvécia

helvécia je offline (nepripojený) helvécia

Ahoj! Mala som podobný problém, nepomohli mi žiadne máčania v repíku ani šalvii, ale chirurg a to až štyrikrát, lebo sa mi to opakovalo. Zistili mi, že je to plesňového pôvodu a dávala som si na to rôzne maste samozrejme, že to nemusí byť Tvoj prípad. Odvtedy chodím pravidelne na pedikúru a nohám venujem oveľa viac pozornosti.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Bionda Pozri príspevok
Doporučujem , ak to máš "otvorené - teda je tam otvor na vytekanie hnisu- kúp si v lekárni Perubalsám- peruánsky balsam a poriadne si nanes na miesto "otvoru a všade kde je sčervenanie, prekry štvorcom a previaž min na 12 hod- bez otvárania a následne zopakuj. Určite ti to zaberie a zápal ustúpi.
Treba dať pozor balsam je konzistenčne tekutejší - ako med a nakoľko má tmavú hnedú farbu a lepkavú môže zašpiniť oblečenie, ťažko sa čistí.

Ja som zašla s hnisajúcim palcom za lekárkou a tá mi predpísala Višňovského balzam. Bol presne taký ako popísuješ ty ten peruánsky balzam.Dala som si ho ráno na palec, prekryla gázou a zaviazala.Večer som to zopakovala. A asi po týždni bolo po probléme.
0 0
petaaaa petaaaa

petaaaa je offline (nepripojený) petaaaa

ahojte no bola som u doktorky a povedala že som si ho asi zle ostrihala alebo silno udrela dala mi framykoyn a antibiotiká a keď to neprejde tak na chirugiu trhať celý necht dufam ze to ale nebude potrebné
0 0
lubica2409 lubica2409

lubica2409 je offline (nepripojený) lubica2409

Ja som mala taký istý problém s obidvoma palcami.Začalo sa to pichnutím nožničkami pri strihaní a potom mi koža okolo nechtu začala hnisať a vyrastalo mi živé mäso. Skončila som na chirurgii, kde mi necht museli strhnúť. A tiež si dajte zistiť, pri dlhotrvajúcich a opakujúcich sa problémoch, či nejde o streptokoka alebo staphylokoka. Nachvíľu pomôže aj necht vystrihovať zboku došikma zakiaľ sa koža okolo nevylieči.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ak nie je nutné, netrhajú celý necht....pichnú injekciu, umŕtvia a vystrihnú postihnutú časť....nebudeš okrem injekcie cítiť žiadnu bolesť
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať