Zavrieť

Porady

vratenie penazi za kurz AJ

Dobry den,

mam vaznu otazku za jedheno priatela, pastnem rovno jeho e-mail, kt. pisal na obchodnu inspekciu:

"zaplatil som si kurz anglictiny, resp. jeho prvu splatku, kurz mal
zacat 24.03.2009. Do dnesnej doby vsak nezacal. Mam pravo ziadat si
naspat prvu splatku? Akou formou mam o to poziadat? Viete mi prosim
Vas poradit ?"

Samozrejme ze uz tam par krat bol pytat peniaze naspat, ale ho stale odbijaju, ze najprv sa musia zozbierat min siedmi a potom moze kurz zacat, a ze peniaze mu vratit nevedia. 100Eur zaloha nie zas mala suma. Napiste prosim ako v tejto veci postupovat, nevieme si rady. Zaplatil za sluzbu kt. nedostal a nevie kedy a ci vobec dostane. Samozrejme peniaze chce spat, a zmenit skolu. Po otazke a ak mi poviete ze mozem, napisem kludne aj o kt. skolu AJ sa jedna.

Dik za info.

Ivet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie som pravnik, ale napada ma:
    - ma priatel zmluvu alebo objednavku, resp. iny dokument, kde je uvedeny zaciatok kurzu a dalsie podmienky (napr. ta podmienky min. 7 ucastnikov)?
    - ma jazykovka reklamacny poriadok? vypytat si ho
    - pisomne sa obratit na jazykovku a ziadat vratenie penazi z dovodu neotvorania kurzu, na ktory sa prihlasil (preto ta objednavka, zmluva...)
    - nech navrhne jazykovka nahradne riesenie, ktoru mu vie ponuknut...

    PS
    Take zalezitosti doporucujem riesit pisomne, ustne sa len natahuje cas a nic nevyriesi.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Este ma napada - pouzila si slovo "zaloha" - neslo teda o vyplatenie (celeho) kurzu. Zalohu su povinny pri nerealizovani plnenia vratit. Ziadat pisomne, ako som vyssie uviedla, ale najprv nech si precita podmienky, ak nejake podpisoval.

    poloha69 je offline (nepripojený) poloha69

    poloha69
    Dakujem,
    podobne nam odpovedali aj zo SOI, ze sa neodbit a reklamovat sluzbu pisomnou formou.
    Ivet

    vratenie penazi za kurz AJ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.