Zavrieť

Porady

Stanovenie návštev

Mám dvojročného syna a s otcom dieťaťa sme spolu len žili.Rozišli sme sa v pohode. Bez problémou sme sa dohodli na alimentoch a návštevách. Teraz však robí dusno dedko. Bývalý s ním žije v jednej domácnosti.Rozhoduje, kedy mám malého priniesť (MHD).Cesta mi trvá 45 min. Občas uprostred cesty zavolá , že už nemá čas a my sa musíme otočiť a ísť domov. Bývalý je ticho.Chcem aby sa syn stretával s otcom, ale asi tomu treba dať istý poriadok.Dvaja sa dohodneme,ale traja je vela.Takto je to stres.Takže konečne otázky:
- ako začať a postupovať
-ako zasahuje súd v prípade, že sa nevieme dohodnúť (s otcom by to šlo, ale hlavné slovo má u nich dedo)
-môžem požadovať aby som dieťa predávala len otcovi a ten mi ho osobne aj vrátil?
(dedo ho raz priviezol pod vplyvom alkoholu)

-ak si ho otec neprevezme v súdom stanovený deň a hodinu má nárok na náhradný termín, alebo počká do ďalšieho stanoveného (Ak ide športový prenos malý tam nemôže byť,aby mohol v klude pozerať)
-napíšte aj ďalšie rady.(nechcem bojovať proti otcovi, ale brániť sa pred dedom.Bývalý sa mu nevie postaviť.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    " Co je psano, to je dano..." Zial casto sa stava, ze sa dvaja dohodnu a az neskor vzniknu problemy. Treba to riesit upravou styku, mozete si ju napisat spolu, dohodnut terminy a v dobrom to vyriesit. Podate to na sud a sud vyda rozsudok o uprave styku. Otec si VZDY vyzdvihuje dieta v mieste bydliska dietata a tam ho aj v urceny cas vrati ...a nie kde a kedy si zmysli...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem prečo si necháš so sebou manipulovať "nejakým dedkom".
    Ty nie si povinná mu nosiť Tvoje dieťa,podľa jeho lubovôle ! Je to jedine Tvoja dobrá vôla.
    Dohodni sa na pevných pravidlách s Tvojim ex, aby ste si obaja mohli naplánovať svoj život. Obaja budete vedieť,kedy je dieťa u koho v opatere atď.
    Dieťa si chodí zväčša vyzdvihnúť otec,aj ho odovzdať v dohodnutom čase.
    Keď nepríde, nie si povinná čakať celý deň doma. Či sa dohodnete,alebo nie na náhradnom termíne , zase záleží iba na Vás-rodičoch.
    Ak nepríde on , nemusíš dieťa dávať dedkovi. Je to iba na Tvojom rozhodnutí. Ale ak ho má dedko rád a majú nejaký vybudovaný vzťah,ani im nebráň v stretávaní.

    Ak sa vaše ústne dohody nebudú plniť, môže hociktorí z rodičov podať návrh na súd. Ten stanoví pevné a záväzné pravidlá pre obe strany.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    alden Pozri príspevok
    Mám dvojročného syna a s otcom dieťaťa sme spolu len žili.Rozišli sme sa v pohode. Bez problémou sme sa dohodli na alimentoch a návštevách. Teraz však robí dusno dedko. Bývalý s ním žije v jednej domácnosti.Rozhoduje, kedy mám malého priniesť (MHD).Cesta mi trvá 45 min. Občas uprostred cesty zavolá , že už nemá čas a my sa musíme otočiť a ísť domov. Bývalý je ticho.Chcem aby sa syn stretával s otcom, ale asi tomu treba dať istý poriadok.Dvaja sa dohodneme,ale traja je vela.Takto je to stres.Takže konečne otázky:
    - ako začať a postupovať
    -ako zasahuje súd v prípade, že sa nevieme dohodnúť (s otcom by to šlo, ale hlavné slovo má u nich dedo)
    -môžem požadovať aby som dieťa predávala len otcovi a ten mi ho osobne aj vrátil?
    (dedo ho raz priviezol pod vplyvom alkoholu)

    -ak si ho otec neprevezme v súdom stanovený deň a hodinu má nárok na náhradný termín, alebo počká do ďalšieho stanoveného (Ak ide športový prenos malý tam nemôže byť,aby mohol v klude pozerať)
    -napíšte aj ďalšie rady.(nechcem bojovať proti otcovi, ale brániť sa pred dedom.Bývalý sa mu nevie postaviť.)
    To akože na to, aby sa otec s malým stretol, ty mu ho musíš doručiť a po skončení si ho vyzdvihnúť u neho (teda u dedka)???

    Nemal by si on prísť pre malého sám?

    jana987 je offline (nepripojený) jana987

    jana987
    nemusite sa sudit,staci ak si dohodnete stretnutie s pravnikom,on spise ako si to predstavujete,popripade poradi,podpisete a zaslete na sud.oni to tam odobria a je to.na stretavanie starych rodicov s dietatom sa prihliada ak o to poziadaju,opatrovnik suhlasi,a neskodi to dietatu,ak maju vybudovany vztah a pod.urcite nie ak dedko pred dietatom fajci a pije.proti tomu by si mala zakrocit uz ty! podstatny je otec.a to maju poradaci pravdu,ze si ho musi vyzdvihovat sam aj doniest ti ho.samozrejme ak nemate inu dohodu s nejakymi nadstandardnymi poplatkami na vyzivne .takze aj ja ti radim dat to na papier,aby bolo vsetko kazdemu jasne,ved ak mate dobre vztahy nemusite sa toho papiera prisne drzat.pekny den

    02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

    02Michaela
    alden Pozri príspevok
    Mám dvojročného syna a s otcom dieťaťa sme spolu len žili.Rozišli sme sa v pohode. Bez problémou sme sa dohodli na alimentoch a návštevách. Teraz však robí dusno dedko. Bývalý s ním žije v jednej domácnosti.Rozhoduje, kedy mám malého priniesť (MHD).Cesta mi trvá 45 min. Občas uprostred cesty zavolá , že už nemá čas a my sa musíme otočiť a ísť domov. Bývalý je ticho.Chcem aby sa syn stretával s otcom, ale asi tomu treba dať istý poriadok.Dvaja sa dohodneme,ale traja je vela.Takto je to stres.Takže konečne otázky:
    - ako začať a postupovať
    -ako zasahuje súd v prípade, že sa nevieme dohodnúť (s otcom by to šlo, ale hlavné slovo má u nich dedo)
    -môžem požadovať aby som dieťa predávala len otcovi a ten mi ho osobne aj vrátil?
    (dedo ho raz priviezol pod vplyvom alkoholu)

    -ak si ho otec neprevezme v súdom stanovený deň a hodinu má nárok na náhradný termín, alebo počká do ďalšieho stanoveného (Ak ide športový prenos malý tam nemôže byť,aby mohol v klude pozerať)
    -napíšte aj ďalšie rady.(nechcem bojovať proti otcovi, ale brániť sa pred dedom.Bývalý sa mu nevie postaviť.)
    Ja osobne by som Ti radila, úpravu styku súdom, kde Ty dáš návrh ako budú návštevy u otca vizerať. Ak sa dohodnete na súde a bude to na papieri, je to pre Teba lepšie aj do budúcnosti. Poviem Ti môj príklad. Keď sme sa rozviedli tak som súhlasila na neobmedzenom styku otca s dieťaťom. Myslela som to v dobrom a samozrejme, keďže býva ex u svojich rodičov a dieťa s nimi má dobrý vzťah (aj sudca povie, že nesmiete brániť sa stretávať blízskym osobám dieťaťa ako sú starý rodičia), tak som myslela, že to bude na dohode rodičov. Ale časom sa ukázalo, že ex si ju bral len vtedy, keď to vyhovovalo jemu, ak mne trebalo ísť trebars do práce, odmietol si ju vziať aj keď mal voľno. Alebo keď povedal, že ju vráti o 18.00 hod, ale už o 16.00 hod. mi volal, kde v pekle som, lebo on je doma a nemá komu vrátiť dieťa. No proste, neobmedzený styk a dohoda rodičov bola o ničom, keďže bývalý to využíval jednoznačne pre seba. Zakročila som. Dala som si styk upraviť cez súd a poviem Ti, je to jednoznačne dobre. Už ma neotravuje každý deň, kedy on chce, má určený víkend, kedy si dieťa vyzdvyhne v stanovenom čase a taktiež kedy ju "presne" vráti matke. Tak a teraz mám už čas aj ja na svoje povinnosti a nie len nervózna čakať, kedy si otecko zmyslí, že dcéru chce alebo nehce. A myslím, že týmto sa upravili aj naše vzťahy, nakoľko sa nehádame, kedy môže, či nemôže dieťa brať. Je to dané a toho sa držíme, čiže už nie je dôvod na hádky. Určite by som na Tvojom mieste si to dala upraviť súdom.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Toto nie je o vyhnuti sa niecomu... je to poriadok a system vo vztahu a vychove. Pravidla jednoducho musia byt!!! Hlavne ak niekomu rozkazuju rodicia, prip. stari rodicia. Ako uz bolo napisane aj Ty mas pravo na svoj zivot bez stresu a nervov. Drzim palce.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Osobne by som to na sud netahala. Najprv by som sa skusila porozpravat s otcom teda tvojim ex. A plne suhlasim s chobotom, "nedorucovat" dieta otcovi. Nech si pre neho pride. Ak ti to nevadi, nech zavola, kedy chce prist a pride a dohodnete sa, kedy ho prinesie naspat. On si to takto zjednodusuje a ty mu to bastis aj s navijakom. Jeho pohodlnost. Takto by si videla, ci je ochotny si pre deti prist a byt s nimi. Ak nie, tak ti to môze byt jedno. Tym padom je sud bezpredmetny a aj keby k nemu prislo sud urci tak isto, ze on ma prist pre deti domov.

    alden je offline (nepripojený) alden

    alden
    Ja som to tiež nechcela riešiť súdom, ale takto som stále v strehu. Tatko sa neozve týždeň, spravím si plán na celodenný výlet a zrovna vtedy si na malého spomenú. Ak im poviem, že mám plán vyhrážajú sa súdom oni. Najprv volá ex, potom jeho otec. To človeku na nálade nepridá. Asi bude lepšie, keď sa vzťahy ustália teraz, keď syn ešte všetko až tak nevníma, ako neskôr. S ex sa dohodneme, ale potom príde domov a dostane dobré rady, zavolá a dohoda je v ťahu. Takto sa bude môcť brániť pred otcom aj on.Ukáže mu kedy má mať malého a on nemôže naňho tlačiť, ako mu to vyhovuje a presúvať odchod a príchod z minúty na minútu.

    inga26 je offline (nepripojený) inga26

    inga26
    otec tvojho byvaleho priatela nema ziadne pravo zasahovat do vasej dohody. tvoj ex je azda dospely a svojpravny. dedko nie je otcom dietata , je jeho dedko, rodicmi ste vy dvaja, sud takisto upravuje dohodu vas dvoch, pricom stari rodicia v takej dohode nie su zahrnuti. otec dietata ma pravo si dieta vyzdvihnut a povinnost ho doviezt naspat.to fakt zalezi od vasho terajsieho vztahu a vasej dohody. ty nie si v ziadnom pripade povinna vodit ho k otcovi a vobec nie vtedy ked to vyhovuje iba jemu, resp. dedkovi. kludne podaj na sud navrh na upravu styku dietata s otcom.

    len dufam, ze tvoj syn nebude dalsi z tych, co si nebude poznat otca, lebo ocko ho "zabuda" navstevovat ked uz ho mamka nebude vozit priamo pred nos. a v takom pripade ani sud nic nevyriesi...

    alden je offline (nepripojený) alden

    alden
    Aj ja dúfam, že to je záujem o dieťa a nie len naschvály. Ex je svojprávny, ale teraz býva s otcom a pre klud doma poslúcha.Bolo to tak celé roky kým tam býval.To je ale jedno.Možno si uvedomí, že je to celé o dieťati a to raz dostane rozum a všetko zlé sa mu vypomstí. Poradím sa ešte s právnikmi a idem na to .Ďakujem všetkým, že mi pomohli rozkývať sa.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    kludne nech sa ti vyhraza sudom. Na slovensku vo vacsine pripadov, pokial sa nejedna o extrem matke dieta nevezmu a ked to da na sud, tak sa môze stat, ze ho bude vidiet este menej ako teraz a rozhodne nie, ked si zmysli. Akonahle by sa styku domahal mimo sudneho rozhodnutia mozes to riesit policiou. Takze v tych vyhrazkach by som problem nevidela. Ked si tu pozries temy zaoberajuce sa rozvodmi, BVM a pod. zistis ze vela zien malo podobne problemy, ale zo strany partnerov to boli len blufy. Hovorim pochopitelne o tich "problemovich" partneroch. Klobuk dole pred normalnymi chlapmi. Je ich malo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.