Zavrieť

Porady

výpoveď a dohoda, a špekúlácie zamestnávateľa

Prosím Vás, som sa tu v jednej téme dočítala, že ak mi dá zamestnávateľ výpoveď, mám právo mu pred začatím výpovednej doby ponúknuť dohodu o skončení pracovného pomeru, s vyplatením 2 výplat, ak proste tie dva mesiace nechcem chodiť do práce, pre veľmi dusnú atmosféru...je pravda že zamestnávateľ nemôže môju dohodu odmietnuť...teda že s ňou musí súhlasiť, a vyplatiť mi 2 prislúchajúce výplaty...
Ďakujem za pomoc
Usporiadat
nelka123 nelka123

nelka123 je offline (nepripojený) nelka123

Ďakujem. a ak im dám ja dohodu, a uvediem si tam, že mi má byť vyplatené odstupné a oni budú súhlasiť, je to v poriadku so zákonom? Zdá sa mi to odveci, lenže zamestnávateľ mi povedal, že si mám napísať skončenie prac. pomeru dohodou, a ústne súhlasil s vyplatením odstupného, a ako mám formulovať to odstupné v tej dohode? napr. odmeny? Pretože nazvať do odstupné, ak im podám skončenie PP dohodu ja, mi príde zvláštne...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Nelka musí tam byť napísané presne to, čo som Ti napísala v predchádzajúcom príspevku. Musí to byť Dohoda o skončení pracovného pomeru, podľa § 60 ZP z dôvodu nadbytočnosti §63, ods. 1, písm.b/ ZP. Celé toto tam musíš napísať. Samozrejme iniciály Tvoje a zamestnávateľa. Dole podpis Tvoj a zamestnávateľa + razítko zamestnávateľa. Pod podpisy napíšeš :
XY bude vyplatené odstupné vo výške 2 - násobku priemerného mesačného platu. Pod to znovu podpisy Tvoj a zamestnávateľa + razítko zamestnávateľa.
0 0
nelka123 nelka123

nelka123 je offline (nepripojený) nelka123

Jasné, ďakujem veľmi pekne za rady. Len môžem to definovať ako skončenie PP dohodou z dôvodu nadbytočnosti, ak budem tú dohodu dávať ja zamestnávateľovi?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

nelka123 Pozri príspevok
Jasné, ďakujem veľmi pekne za rady. Len môžem to definovať ako skončenie PP dohodou z dôvodu nadbytočnosti, ak budem tú dohodu dávať ja zamestnávateľovi?
ukončiť PP s tebou chce on. Ak by si napísala list asi takou formou, že žiadaš zamestnávatela o ukončenie prac.pomeru ku dnu xx.xx.xx a nenapísala by si žiadny dôvod alebo napísala nejaký svoj osobný (určite nie nadbytočnosť, to je dôvod zo strany zamestnávatela), tak by to mohol len zamestnávatel podpísať a napísať k tomu, že súhlasím, dna a podpis + pečiatka. Nárok na odstupné by si však nemala. Tak pozor na nejaké listy a žiadosti. A s tou odmenou by to asi vyznelo dosť "zaujímavo", ak by si o nu žiadala v tomto liste/resp. chcela ukončiť PP len v prípade vyplatenia tejto podmienky.

Ak chce ale dohodu od teba zamesnávatel, tak ju môžeš napísať oficiálne ako pri vzoroch tlačív so SEVTu alebo ako je prac.zmluva, t.j. formou, ktorú by napísala aj mzdárka. A to je tá forma, čo ti už písali v príspevkoch vyššie,

t.j.
zamestnávatel:
xxx (všetky údaje, tak ako v prac.zmluve)

zamestnanec:
xxx

uzatvárajú dohodu o ukončení prac.pomeru podla § 60 Zákonníka práce

z dôvodu nadbytočnosti/resp. dôvodu uvedenom v § 63 ods.1 písm. b) Zákonníka práce. Pracovný pomer končí dnom xx.xx.xx.

Dna, v .....

podpisy oboch strán.

či už tam bude napísaná veta o odstupnom alebo nebude, nárok nan vyplýva zo Zákonníka práce § 76 ods. 1.
Naposledy upravil brčko : 28.04.09 at 18:45
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Veď Ti povedal, že to tak chce, tak to budeš písať tak, ako keby to písal on a dáš mu to len podpísať a oraziť.
0 0
nelka123 nelka123

nelka123 je offline (nepripojený) nelka123

ok, ďakujem za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať