Zavrieť

Porady

Nedokonale zabetonovany veniec - hniezda

Ahojte,

veniec mi zabetonovali tak, ze su v nom vzduchove dutiny ("hniezda") a vidiet vystuz...
Pride to pozriet statik a navrhne osetrenie (pravdepodobne specialna malta alebo lepidlo). Chcem vsak ziskat nazory aj tu...

1) aky vhodny postup a prostriedok by ste pouzili na vypln dier?
(predpokladam vystriekat WAPkou hniezda, ktore sa murari snazili zamaltovat, a potom pouzit nejaku sanacnu maltu)


2) bude vhodne odtrhnut aj XPSko z vonkajsej strany venca pre kontrolu a vypln dier pod nim?
(predpokladam ze minimalne vsetky stlpiky ano a na niektorych miestach spravit kontrolu aj venca)
c 013.jpg  
c 014.jpg  
c 017.jpg  
c 016.jpg  
c 019.jpg  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Aj keď je to urobené zle ( bol použitý štrk z malým množstvom piesku ).Dokážem z toho včítať že veniec sa snažili zhutniť.Z vnútornej strany sú strmená zaliate betónom.Úplne bude stačiť ak sa to omietne cementovou maltou.Nič mimoradne sa nestalo.Pomohla by fotografia z väčšej vzdialenosti.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Súhlasím s kolegom, nieje to až také strašné. Toto sa stáva, hlavne keď sa dáva hustejší betón a neutrasie sa. Nie som odborník, ale ako písal 220870, mala by postačiť malta a medzery jednoducho zaplniť.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tak ako som písal vyzerá to otrasne a nikto si takúto prácu nedá za klobúk.Ale železo je v týchto konštrukciách namáhané na ťah.Takže by to malo byť staticky v poriadku.Horšie by bolo ak by sa také diery vyskytli v prievlakoch a stropoch.( nie som statik).Trvajte na tom aby táto závada bola vedená v stavebnom denníku .Vaše náklady na privolaného statika by mala hradiť realizujúca firma.V rámci kor
    ektných vzťahov by mali sami ponúknuť zľavu z realizácie vencov!?

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Zatrieť Baukleberom-lepidlom na dlažby. Dobre dotlačiť a vyplniť kaverny. Alebo dohádzať cementovým poterom "Baumit Estrich". . Aby ťa nenapadlo to zatrieť vápennou maltou !
    Ako napísal 220870 , žiadna tragédia.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Súhlasím s kolegami, nič extra hrozné sa nestalo. Majstri urobili čo sa dalo vzhľadom na materiál, ktorý "museli" použiť ( je videiť aj "snahu" o zhutnenie).
    Potrebné je ošetriť resp. uzavtrieť výstuž proti korózii. Ak by si bol veľký detailista, dá sa pre absolútny pokoj duše urobiť ošetrenie vysokopevnostnou sanačnou maltou ( enem to hodne stojí) . je to technológia na "spôsob zalievania zárubní " pre bezpečnostné dvere. Osobne by som vykonal lokálne výspravky maltou s vyššou pevnosťou (MC) určite nie vápennú ( ako podotkol kabátik).
    Dobrá je aj pripomienka o zápise do stavebného denníka - predpokladám, že už bola urobená, detto so statikom.

    Doporučujem nabudúce pridávať do betónu viac špagátu, aby to spolu lepšie viazalo.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Aj ja suhlasim uplne so vsetkymi, ziadna tragedia... Bude este niekto suhlasit...?

    Nedokonale zabetonovany veniec - hniezda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.