Zavrieť

Porady

v.o.s. a vyplacanie zisku priebezne...

Ahojte,
mam takuto otazku - je v.o.s., ma dvoch spolocnikov. Tito vykonavaju cinnost ten spolocnosti, ale nie su jej zamestnanci (ak tomu dobre rozumiem, nemusia byt - ako spolocnici v.o.s. su SZCO). Otazka znie - ako si priebezne, napr. mesacne, mozu vyplacat zisk tej spolocnosti ? Resp. uplne po lopate - ako sa to co ta firma zarobi moze dostavat do ich vrecka pekne mesacne aby mali z coho zit ?
Lebo prave ma dost zneistil jeden nazor, ze zisk sa moze rozdelit len raz rocne po zdaneni.. z coho teda maju ti spolocnici zit cely rok, ked ich praca je vlastne cinnost tej spolocnosti ? musia byt jej zamestnancami aby mohli nejake peniaze mat mesacne ? Mam v tom proste gulas dost
Dik za radu !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ROzdelenie zisku po zdanení sa týka kapitálových spoločností, napr. s.r.o..
    Vo v.o.s. nezostáva žiaden zisk a ani sa nedaní, pretože zdania svoje podiely jej členovia prostredníctvom Priznania k dani z príjmov FO.
    Vo svojej spoločnosti nemôžu byť členovia v.o.s. zamestnaní.

    rouen je offline (nepripojený) rouen

    rouen
    diik, to si ma ukludnila a mozem aj vediet, ako to funguje teda tak "v praxi", resp. potvrdit si, ci to chapem dobre
    chapem to tak, ze jednoducho vsetky peniaze ktore nam klienti vyplatia za nase sluzby idu na firemny ucet, vsetky naklady ktore firma ma sa platia z tohto firemneho uctu, a povedzme vzdy na konci mesiaca mozme spolocnici z tohto uctu vybrat lubovolnu sumu (v podstate aj cely zostatok keby sme chceli) a rozdelit si ju a uz su to nase sukromne peniaze ? je to ok ?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zjednodušene povedané áno; potom nezabudnite na daň, ktorú platíte zo svojich súkromných peňazí.

    v.o.s. a vyplacanie zisku priebezne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.