Zavrieť

Porady

Porovnávacie grafy v Exceli

Zadanie:
Na otazku opovedali respondenti nasledovne:
Áno: 26,7% z toho 75% žien a 25% mužov
Nie: 73,3% z toho 50% žien a 50% mužov

Potrebujem k tomu urobit kombinovaný graf, kde budem mat dva stlpce ANO/ NIE vo vzájomnom pomere 26,7% a 73,3%.
Ale k tomu potrebujem, aby mi stlpce zobrazovali aj percentuelne zlozenie respodentov t.j. stlpec ANO bol rozdelny v pomere 75% a 25% a stlpec NIE v pomere 50% a 50%.
Poradte mi, pls, ako na to. Takovych porovnavacich grafu by bolo potrebne vyrobit 15 a neviem si rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arion92 je offline (nepripojený) arion92

    arion92
    Neviem, na akej urovni ovladas excel. Najprv si musis zadat skutocne hodnoty, z ktorych vychadzas. (Teoreticky mozes pouzit aj percenta, ale nesmies zabudnut na to, ze ich sucet ti musi dat 100 %.). Hodnoty si zadaj tak, ako su v priklade - to znamena, ze v jednom riadku budes mat pocet jednotlivych odpovedi z danej odpovede.

    Nasledne si das vytvorit graf - vyberies si typ skladany stlpcovy. Oblast dat budu tvorit stlpce - v tomto pripade tvoria prvy rad bunky B1-B2 a druhy rad bunky C1-C2.

    Ak si s tym nebudes vediet dat rady, napis a bud ja alebo niekto iny to napise podrobnejsie.

    Porovnávacie grafy v Exceli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.