Zavrieť

Porady

Čo so slimákmi v jahodách?

Ako sa mám zbaviť slimákov s ulitami v jahodách? Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyzbierat?
    V case dozrievania jahod asi jedina moznost - manualne, kazde rano pozbierat ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak ich máš iba v jahodách, skús "jahodnisko" obsypať popolom, alebo rozdrvenými škrupinami
    Už sú tu založené rovnaké témy, treba pozrieť najskôr tie, až potom zakladať nové :
    http://www.porada.sk/t9422-slimaky-v-zahrade.html
    http://www.porada.sk/t30709-slimaci-co-s-nimi.html

    ladharis je offline (nepripojený) ladharis

    ladharis
    Díky za odkazy na tému, s tým pivom tomu celkom nerozumiem, dajú si z neho trocha a čo potom ... ???

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Vôňa piva ich pritiahne a oni sa "upijú". Jednoducho pokapú. Mám to odskúšané, môžem odporúčať.

    ladharis je offline (nepripojený) ladharis

    ladharis
    Takže asi najúčinnejšie bude obsypať jahody popolom, škrupinami, soľou, prihodím im Mesurol a naservírujem im poriadnu dávku Zlatého bažanta. Len aby mi potom z toho nepokapali jahody. Ak má niekto ďaľší nápad uvítam ho. Slimáci majú po chlebe. To zbieranie je asi naj, ale to chce čas a kvôly nim vstávať o hodinu skôr ...
    Naposledy upravil ladharis : 05.05.09 at 12:11

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ladharis Pozri príspevok
    Takže asi najúčinnejšie bude obsypať jahody popolom, škrupinami, soľou, prihodím im Mesurol a naservírujem im poriadnu dávku Zlatého bažanta. Len aby mi potom z toho nepokapali jahody.
    Ten Mesurol by so medzi jahody určite nedávala. Je to predsa otrava, môže sa dostať do plodov.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ladharis Pozri príspevok
    to je dobrý postreh ARIZONA, Mesurol nepoznám o čom to je
    Sú to malé granulky,ktoré chutia slimákom.Slimáci onedlho podochnú a rozkladajú sa.
    Osobne ho používam minimálne, pri veľkom premnožení,ale nie v zeleninovej záhrade.Odskúšaný mám popol, alebo podrvené škrupiny. To pôde neublíži, je to akási zábrana, cez ktorú slimáci neradi chodia
    http://www.bayercropscience.sk/showdoc.do?docid=55
    http://www.agromanual.cz/download/pd...neckenkorn.pdf

    Môžeš vyskúšať môj zlepšovák ))
    Tie granulky dať do plast.krabičky od masla. Do vrchnáku urob 2-3 diery,aby sa zmestili slimáci. Zahrab do zeme s úrovńou pôdy. Slimáci vlezú dnu,podochnú,ale von už nevylezú. Potom jenoducho vyberieš celú krabicu a vyhodíš.
    Naposledy upravil arizona : 05.05.09 at 12:42 Dôvod: doplenenie

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    U nás sa slimáci sypú soľou (len slimáci, nie jahody - stačí im väčšia štipka na chrbát a hneď skapú).

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Súhlasím s arizona. Mesurol je účinný, ale predsa len chémia a ja mám malé vnučky a chémiu používam len ako poslednú možnosť, keď už nič prírodné nepomôže a mám na záhrade plno vtáčikov, ktoré si zbierajú chrobáčiky a dažďovky a bojím sa, aby sa tiež neotrávili. Ja ako som už písala mám odskúšané pivo. Musí byť ale každý deň čerstvé, lebo slimáci idú za vôňou. (sestra robí vo výčape a zbytky mi zlievajú do konvičky - kupovať by som si to asi nemohla dovoliť) Čo sa minulý rok u nás "upilo" k smrti slimákov......

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Ako sa Mesurol dostane do jahod? Žerú snáď jahody Mesurol?

    Dúfam, že nepoužívate ani žiadne krémy, mydlá, šampóny, laky na nehty... Pretože aj to je predsa chémia!

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Jekyll Pozri príspevok
    Ako sa Mesurol dostane do jahod? Žerú snáď jahody Mesurol?

    Dúfam, že nepoužívate ani žiadne krémy, mydlá, šampóny, laky na nehty... Pretože aj to je predsa chémia!
    Veď práve to. Načo by sme ich ešte aj zbytočne jedli! Mesurol sa dostane do pôdy, stačí trocha vlhka a rozpustí sa. A nemyslela som s tou chémiou len Mesurol ale tie rôzne iné postreky. A nemusíš sa hneď paprčiť, vyjadrujeme tu len svoje skúsenosti a názory! Eva

    MisS_KafenQa je offline (nepripojený) MisS_KafenQa

    som aj "naničmama" ...viac MisS_KafenQa
    Ja som dávala Mesurol do mrkvy, bolo to akurát v daždivom období, keďže bývame pri potoku tak nám slimáky vliezli do celej záhrady, urobili strašnú inváziu a ja som v zúfalosti zachraňovala rastlinky. Tá mrkva bola cítiť takou ako saponátovou pachuťou. Odvtedy ich zbieram, vždy večer tak polhodinku po zálievke, ešte pred zotmením aj ráno a samozrejme vždy po daždi.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Možno niekto povie, že som , lebo ja v jahodách nemám žiadne slimáky. Ja v nich mám voľajaké príšerky, ktoré vyzerajú ako háďatka. Sú tenké ako niť a dlhé asi 3-4 cm. Sú na povrchu aj vnútri plodu. Keď som ich zbadala prvý krát tak som zmenila záhon mysliac si, že už nebudú. Žiaľ mala som ich aj minulý rok a teraz trpnem, či sa objavia znova. Nemáte niekto podobú skúsenosť?Ako na tieto "háďatka"?

    vierockak je offline (nepripojený) vierockak

    vierockak
    ladharis Pozri príspevok
    Takže asi najúčinnejšie bude obsypať jahody popolom, škrupinami, soľou, prihodím im Mesurol a naservírujem im poriadnu dávku Zlatého bažanta. Len aby mi potom z toho nepokapali jahody. Ak má niekto ďaľší nápad uvítam ho. Slimáci majú po chlebe. To zbieranie je asi naj, ale to chce čas a kvôly nim vstávať o hodinu skôr ...
    Veľmi vtipné ..., ale vážne a čo takto zmeniť stanovište pestovania jahôd? Jahody majú radi slnečné teplé miesta, slimáci zase skôr vlhkejšie. Uvedomujem si, že táto rada asi teraz nie je aktuálna, ale príde aj taký čas - nové poplazy ... nové sadenice už môžu mať nové stanovište.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.