Zavrieť

Porady

Akú podlahu do kuchyne?

Plánujem rekonštrukciu kuchyne, a neviem sa rozhodnúť akú podlahu mám urobiť. Dlažbu, plávajúce podlahy resp. drevené podlahy? Aké sú nevýhody jednotlivých typov, v prípade kuchyne? V zvyšnej časti bytu, chcem mať drevené podlahy najmä kvôli tepelnej pohode, no neviem či sa hodia takéto podlahy aj do kuchyne. Aké máte skúsenosti? (tie dobré aj zlé)
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Okolo kuchynskej linky dlažbu, s prechodom na plávajúcu, alebo drevenú podlahu.
Dlažba = odolná vode
Podlaha pod stolom = teplo pod nohami
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

My máme v kuchyni korkovú (plávajúcu), veľmi sme spokojní. Korok už bol natretý ochranným lakom, spájanie cez perové drážky, pod tým je izolácia - takže príjemné aj na boso, ľahko udržiavateľné.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pozri aj : http://www.porada.sk/t74500-podlaha-do-kuchyne.html
0 0
mata1983 mata1983

mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

Ahojte všetci. Tak aj my staviame a v kuchyni chcem rozhodne iba dlaždice. Hlavne aj preto pretože máme podlahové kúrenie v kuchyni. Videla som už aj také kuchyne, kde sú pri linke dlaždice a ostatné sú parkety. Ale napr. naši majú korok. Je tiež dobrý, akurát je tá nevýhoda, že sa musí lakovať. Otec to raz nalakoval s nejakým iným lakom ako to bolo predtým a odvtedy to vyzerá ako by bola na dlážke vysypaná múka
0 0
Peter133 Peter133

Peter133 je offline (nepripojený) Peter133

Jednoznacne dlazba ta je aj z ekonomickeho hladiska najvhodnejsia. Ak nemate problem s financiami tak si klude doprajte aj plastovu plavajucu podlahu. Ukladanie zvladnete aj sam a efekt stoji za to.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Peter133 Pozri príspevok
Jednoznacne dlazba ta je aj z ekonomickeho hladiska najvhodnejsia. Ak nemate problem s financiami tak si klude doprajte aj plastovu plavajucu podlahu. Ukladanie zvladnete aj sam a efekt stoji za to.
V tomto prípade mi neide vôbec o financie, ale o praktičnosť a pohodu. Kuchyňa nie je veľká, a cena podlahy bude zanedbateľna voči cene linky a cene vstavaných spotrebičov. Dlažba je sice vode odolná, ale je studená a ak na ňu niečo spadne, jednak sa to rozbije a často sa poškodí aj dlažba (už som to zažil v kúpelni). Poškodená dlažba ba sa mohla zase ľahko vymeniť.
Laminatové podlahy sú studené a pri páde predmetov sa môžu taktiež poškodiť. Najradšej by som použil drevenú plávajucu podlahu, avšak neviem čo sa s ňou stane, ak sa na zem vyleje väčšie množstvo vody?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Drevo je prírodný materiál a citlivo reaguje na zmeny vlhkosti: sťahovaním a rozťahovaním. Aby sa týmto zmenám predišlo, treba udržiavať v miestnostiach stálu relatívnu vlhkosť vzduchu v rozpätí 50 – 60 %. Myslieť na to treba najmä vo vykurovacom období, keď je vzduch príliš suchý. Po položení je vhodné drevenú podlahu prelakovať. Tým sa zacelia spoje medzi dielcami a drevo získa lepšiu ochranu proti vode. Rozliatu vodu treba z podlahy hneď utrieť.
0 0
marige marige

marige je offline (nepripojený) marige

Ja mám v kuchyni korok, ktorý sme natreli kvalitným parketovým lakom a je to super vec! Máme to už 6. rok. Je to teplé, vodeodolné, ľahko udržiavateľné.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Peter133 Pozri príspevok
.... tak si klude doprajte aj plastovu plavajucu podlahu....
To je aka? Nepoznam to.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ja mam drevenu podlahu aj v kuchyni, ziadny problem. Ale je to viacvrstvove drevo, nie masiv. Tiez podlahovku, lebo som tu videl nejaky komentar ktory sa tvaril, ako keby to nebolo vhodne.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
duves Pozri príspevok
To je aka? Nepoznam to.


Peter133 sa pomýlil , chcel napísať laminátovú plávajúcu podlahu.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja mám laminátovú, ale keby som mala robiť znova rozhodne okolo linky by som dala už dlažbu, pretože sa mi parkety značne ošuchali napriek tomu, že to bola podlaha určená do kuchyne na zvlášť namáhane miesta. A asi to aj v budúcnosti zrealizujem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veru nepomýlil sa, mám doma vzorku, vraj "nezničiteľná", ale ja nedám dopustiť na korok s povrchovou úpravou od výrobcu
dodatok: raz som počula v rádiu rady odborníka: až 40 % životnosti podlahy pripisoval kvalitnej údržbe, drevené podlahy treba pastovať kvalitným voskom, tak isto korok
Naposledy upravil kukučka : 06.05.09 at 14:09
0 0
brumteles brumteles

brumteles je offline (nepripojený) brumteles

anonym222 Pozri príspevok
Plánujem rekonštrukciu kuchyne, a neviem sa rozhodnúť akú podlahu mám urobiť. Dlažbu, plávajúce podlahy resp. drevené podlahy? Aké sú nevýhody jednotlivých typov, v prípade kuchyne? V zvyšnej časti bytu, chcem mať drevené podlahy najmä kvôli tepelnej pohode, no neviem či sa hodia takéto podlahy aj do kuchyne. Aké máte skúsenosti? (tie dobré aj zlé)
Zavisi aj od toho aku mas pod podlahou izolaciu. Ja mam 12 cm polystyren a dlazba je na pocit na bose nohy teplejsia ako laminatova podlaha (ak je ale izolacie malo tak to asi bude naopak). Teraz by som uz dlazbu daval aj do jedalne. Zavisi aj od typu dlazby - "kupelnova" je na pocit chladnejsia (ale tam mame podlahovku) ale zase sa lepsie udrzuje.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kukučka Pozri príspevok
... drevené podlahy treba pastovať kvalitným voskom, tak isto korok
V sobotu drôtkovať a pastovať ako v kasarňach (zažil som)? Nikdy viac! Podla mna, drevena podlaha ma byť urobena tak, aby jedina jej udržba spočívala v použití vlhkej handry 2-3x za týždeň.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

alla66 Pozri príspevok
Drevo je prírodný materiál a citlivo reaguje na zmeny vlhkosti: sťahovaním a rozťahovaním. Aby sa týmto zmenám predišlo, treba udržiavať v miestnostiach stálu relatívnu vlhkosť vzduchu v rozpätí 50 – 60 %. Myslieť na to treba najmä vo vykurovacom období, keď je vzduch príliš suchý. Po položení je vhodné drevenú podlahu prelakovať. Tým sa zacelia spoje medzi dielcami a drevo získa lepšiu ochranu proti vode. Rozliatu vodu treba z podlahy hneď utrieť.
Alla, vďaka za upozornenie. Ja by som rád použil plávajúce drevené podlahy Poľskej fy. Barlinek - viď. katalog: http://www.barlinek.com.pl/Produkty/...-wiosna-08-pdf
Sú to kvalitné 3-vrstvové 18mm hrubé drevené podlahy. Predpokladám, že tým že sú plávajúce, mohli by sa čiastočne rozťahovať. Čo sa týka vlhkosti, s tým nemám problém. Bývam v bloku a v kuchyni v podstate vôbec nekúrim. Podlaha je z výroby ošetrená 7-mimi vrstvami laku tvrdeného pod UV svetlom, takže nepredpokladám že to ešte treba prelakovať. V Poľsku sa dajú teraz kúpiť aj z exotickým drevom na vrchnej našlapnej vrstve za nejakých 800sk/m2. Sú vybavené systémom "klik", takže predpokladám jednoduchú montáž.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

AndrejG Pozri príspevok
Ja mam drevenu podlahu aj v kuchyni, ziadny problem. Ale je to viacvrstvove drevo, nie masiv. Tiez podlahovku, lebo som tu videl nejaky komentar ktory sa tvaril, ako keby to nebolo vhodne.
Vďaka Andrej, ukľudnil si ma, asi sa rozhodnem naozaj pre drevené podlahy. Dlažbu som už asi zavrhol, už ma viacerí od toho odhovárali. Podlahové kúrenie neplánujem, takže u mňa prevažujú jej nevýhody nad výhodami. Dosť pozitívnych názorov som našiel na korok, ale kvalitný korok s dobrou povrchovou úpravou sa asi cenovo hodne priblíži k dreveným podlahám Barlinek.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
alla66 Pozri príspevok
Okolo kuchynskej linky dlažbu, s prechodom na plávajúcu, alebo drevenú podlahu.
Dlažba = odolná vode
Podlaha pod stolom = teplo pod nohami


Dlažbu si zavrhol?? nerozmyslíš si to??? Mne sa páči dlažba s motívom dreva(foto) v kombinácií s drevenou podlahou....nezbadáš, že je to dlažba.....


pridám link, na podobnú tému, prečítaj si....
http://www.porada.sk/t46522-podlaha.html
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Počul som výrok 1 mladej panej, že ako si dali okolo linky dlažbu, prišla o polovocu riadu. Teda nie je to pre nešikovnejších, čo im padá z rúk ale každému sa občas stane. Plávajúca sa zase po obliatí môže skrútiť. Klasicky bývala dobrá kvalitne prilepená PVC a pri sedení vhodný koberec
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Kamarátka si na plávajúcej podlahe urobila terč pre nože...Všetky jej padali špičkou do podlahy. Pokiaľ nemala plávačku jej nepadol žiadny nôž, ani kuchynský riad.....zákon schválnosti...Podlaha bola totálne zničená....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať