Zavrieť

Porady

"Neopravnene" uzivanie sluzieb SIM

Jedna znama ma velmi zaujimavy "problem". Osobne si myslim, ze zaver je uplne jasny, ale pokusam sa zvazit vsetky moznosti... tak pisem sem.

Isty cas zila so zamestnancom velkej korporatnej spolocnosti. Ten jej v priebehu ich vztahu v podstate podaroval firemnu SIM kartu (VPNka aj vonkajsie volania), ktora bola vedena na jeho meno. Ci platil faktury on alebo firma nieje zname. Po nahlom ukonceni ich vztahu (co je uz viac ako rok), mu ju ale ona nevratila a pouzivala ju dalej. Zdoraznujem, ze neslo o ziadne extremne aktivne uzivanie. Po par mesiacoch bola SIM karta zablokovana (pred viac ako pol rokom). Dnes sa necakane tento clovek ozval s tym, ze od nej ziada uhradu za vyuzivanie sluzieb v tej dobe, ked bola SIM este aktivna a pouzivala ju ona. Predmetna suma je nieco okolo 80€, v pripade neuhradenia sa vyhraza sudom. Ona ho poziadala o preposlanie kopii uhradenych faktur za toto obdobie (podlozenie vysky pozadovanej sumy), co dodnes dotycny neurobil. Otazka znie: Ma tento clovek realnu sancu nieco vysudit? Podla mna nie, osobne by som to nezaplatil. Vychadzam z tychto faktov:

1, Neexistuje pisomna dohoda/zmluva o tom, ze jej SIM kartu dal do uzivania.
2, Pokial niekomu dobrovolne darujem SIM kartu, tak to bude logicky za ucelom vyuzivania sluzieb na nej aktivovanych a neexistuje ziadna dohoda, ktora by zakazovala dane sluzby vyuzivat (napr. len akceptovat prichadzajuce hovory).
3, Operator podla zmluvnych podmienok povazuje za majitela SIM karty toho, na koho je napisana - pokial nieje pisomnym dodatkom upravene inak. Naklady vzniknute prevadzkovanim tretej strany uhradza tym padom jej majitel.
4, Pokial by vyrukoval s tym, ze pouzivanie bolo neopravnene, tak je to jeho chyba. Ak platil faktury v dobre kedy uz SIM realne nevlastnil, tak nieje o com. Odcudzenie a neopravnene uzivanie by mal majitel SIM podla zmluvnych podmienok operatora nahlasit okamzite.
5, Aj pripadny vypis hovorov ci SMS neurcuje jednoznacne identitu volajuceho. A keby aj, tak co - pokial zoberiem do uvahy hore uvedene..?
6, S najvacsou pravdepodobnostou bol takyto krok z jeho strany okrem ineho hrubym porusenim internych firemnych pravidiel, ale to len tak na margo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Ak sa mu chcete mstit tak to nechajte tak. Myslim, ze 80 € nie je suma pre ktoru sa chodi na sud... Ak ale niekto kartu pouzival, je spravne aby dlzobu zaplatil, nakolko takato suma sa da prevolat za par dni a nie za niekolko mesiacov.

    chudacik je offline (nepripojený) chudacik

    chudacik
    kyblik Pozri príspevok
    Ak ale niekto kartu pouzival, je spravne aby dlzobu zaplatil, nakolko takato suma sa da prevolat za par dni a nie za niekolko mesiacov.
    Som rovnakeho nazoru, z moralneho hladiska je samozrejme najcistejsie sumu uhradit a mat pokoj. Na druhej strane - na jej mieste by som aspon bez kopie uhradenych faktur tiez nic neplatil. Ide o princip - namiesto toho aby tu sumu niecim podlozil sa vyhraza sudom. To mi pride dost usmevne.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    V ukoncenych partnerskych zvazkov je toho vela na smiech - plac... Kedze vies co je fair-play nemusim sa opakovat.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    chudacik Pozri príspevok
    Som rovnakeho nazoru, z moralneho hladiska je samozrejme najcistejsie sumu uhradit a mat pokoj. Na druhej strane - na jej mieste by som aspon bez kopie uhradenych faktur tiez nic neplatil. Ide o princip - namiesto toho aby tu sumu niecim podlozil sa vyhraza sudom. To mi pride dost usmevne.
    Bez preukázania prevolanej sumy by som nič neplatil. Ak prekáže fatkúry, tak áno.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Bez preukázania prevolanej sumy by som nič neplatil. Ak prekáže fatkúry, tak áno.
    Súhlasím, a dodám, aj tak je ten pán smiešny- tak pokial bola jeho milenkou bolo všetko OK, a teraz ma zaplatiť prevolané hovory? Ten pán je fakt zvláštny...
    Čo sa v rámci vzťahu daruje to už by sa nemalo pýtať naspať...

    "Neopravnene" uzivanie sluzieb SIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.