Zavrieť

Porady

Nechce mi otvoriť súbor vo Worde

Milí poraďáci, prosím Vás o radu.

Kamarát mi cez víkend do notebooku nainštaloval dva programy, Tunel Up Utilities 2008 a Cleaner. Dnes som zistila, že sa mi nedajú otvoriť žiadne súbory vo Worde ani v Exceli. Laicky skúsim popísať, čo mi vyhadzuje v PC:
Pri otváraní súboru vo Worde mi vyskočila tabuľka: Súbor normal nie je k dispozícii. Potvrdila som ok. Chcela som krížikom zrušiť Word, ale otvorilo sa mi okno na uloženie súboru "Uložiť do", tak som ho zrušila. Keď som sa znova pokúšala zatvoriť Word krížikom, vyhodilo mi: Došlo k zmenám, ktoré ovplyvňujú aj globálnu šablónu normal. Chcete tieto zmeny uložiť? Dala som že nie a až potom sa mi Word podarilo zrušiť.
Môžu mať tieto dva programy nejaký vplyv na to, že nemôžem otvoriť vo Worde ani v Exceli nič?

Skúšala som aj teraz vo Worde napísať nejaký text a uložila som ho, ale ani ten mi nejde otvoriť.

Prosím, pomôžete mi? Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    A keď sa pokúšam tvoriť súbor v Exceli, vypíše mi: "Súbor nie je možné otvoriť, pretože program na zisťovanie vírusov zistil, že sa vyskytol problém so súborom."

    Pomôže niekto?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    pravdepodobne nektory z tychto programov odstranil štandardnú šablónu z umiestnenia: C:\Documents and Settings\"MenoUzivatela"\Application Data\Microsoft\Šablóny\
    názov súboru by mal byť Normal.dot
    Ak tam nieje skús tam dať tento súbor čo je v prílohe. (najprv rozbaliť)
    Čo sa týka toho excelu robí to len pri jednom súbore alebo pri hociakom?
    btw: akú verziu officu máš?

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    mpca Pozri príspevok
    pravdepodobne nektory z tychto programov odstranil štandardnú šablónu z umiestnenia: C:\Documents and Settings\"MenoUzivatela"\Application Data\Microsoft\Šablóny\
    názov súboru by mal byť Normal.dot
    Ak tam nieje skús tam dať tento súbor čo je v prílohe. (najprv rozbaliť)
    Čo sa týka toho excelu robí to len pri jednom súbore alebo pri hociakom?
    btw: akú verziu officu máš?
    V prvom rade ďakujem za reakciu. Používam Microsoft Office 2003, no a nedá sa mi otvoriť ani jeden súbor uložený vo Worde ani v Exceli. Dokonca som teraz zistila, že sa mi nedajú otvoriť ani prílohy v e-maily a ani príloha Normal.zip

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ...nebabri sa a preinštaluj Office...alebo skus nainštalovať OpenOffice a otvor to v tom, je to najlepšie a najjednoduchšie čo možeš urobiť a nič nepokazíš.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Viete mi povedať aké všetky typy súborov sa nedajú otvoriť?
    zatial je to zip, doc, xls...

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    mpca Pozri príspevok
    Viete mi povedať aké všetky typy súborov sa nedajú otvoriť?
    zatial je to zip, doc, xls...
    Len tieto súbory nejdú: zip, doc a xls. Súbory s príponou pdf a jpg sú ok.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Predpokladám že na zip máte nejaký program (winrar, wizip, 7zip), ak nemáte tak treba nainštalovať (7zip je freeware).
    Čo sa týka toho officu asi najjednoduchšie riešenie je odinštalácia a nová inštalácia.

    Nechce mi otvoriť súbor vo Worde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.