Zavrieť

Porady

Pankreatická diéta

ahojte, zhruba pred mesiacom sme boli s dcérkou v gastroenterologickej ambulancii pre bolesti bruška. Záverom po absolvovaní všetkých vyšetrení dcérke vyšlo: pancreatopathia hraničný nález a máme dodržiavať pankreatickú diétu a má užívať 2x1 tbl. Kreon á 10000 pri jedle. Vie mi niekto poradiť, kde sa dajú stiahnuť recepty na túto diétu a čo to vlastne je? ďakujem
Usporiadat
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Janurka, ďakujem za povzbudenie. Alkohol ak vypije tak len velmi výnimočne-to musí byť fakt príležitosť, aby to zato stalo, pivo vôbec a pohár červeného suchého vína tak 3xza mesiac. Kávu nescafe, ale len cez pracovné dni, sobota,nedeľa vôbec. Všelijaké čaje, minerálku čistú. Sladkosti nie, ale 80% čokoládu horkú iba jeden kusoček. Nejako to už zvladneme.......Snáď pri tejto diéte aj ja trochu schudnem.....
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Darma111 Pozri príspevok
Ahoj môj syn drží takúto dietu už dlhodobejšie, vieš že čokoláda je zakázaná, ale kedže je to dieťa a vieš že mu musíš nejako aj toto nahradiť, aby bolo spokojné... ja robím tak, že ked chodíme na oslavy, tak mu urobim osobitne koláče a on ma z toho dobrý pocit, lebo vie že ostatné nesmie... zo sladkosti mu dávam len Bebe keksy, marina keksy, piškoty, ... môže kyslé a gumené cukriky a dokonca som mu vymyslela aj domaci pribináčik... inak je skvelý aj mne chutí: uvaríš si puding (chuť pudingu akú chceš, najlepší je vanilkový) ale nie v 500 ml mlieka ale v 250 ml nízkotučného mlieka, keď vychladne, tak primiešaš nízkotučný tvaroh a jeden vanilkový cukor, prípadne dosladíš, ked sa Ti zdá malo sladký, veľmi chutné... keď máš záujem ešte niečo napíšem...
dík za receptík - môže to byť ozaj chutné nielen pre dieťa, ale aj pre nás samotných :-)
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

pasuliatko Pozri príspevok
Dieéta pri problémoch s pankreasom. Držím palce tomu komu to pomôže
tiež zaujímavé receptíky
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no po určitom čase musím konštatovať, že je to fajn, neni to až také hrozné, ako som si myslela. Dokonca včera malá prišla domov zo školy a doniesla mi papier, aby som vyplnila na budúci školský rok, že aký obed bude dostávať. Bolo tam napísané - diéty: šetriaca, bezlepková, diabetická alebo má chodiť na riadne obedy. Super, že aj MŠ sa začína o takéto veci zaujímať, už len ostáva dúfať, že to bude pre dobro všetkých detičiek a ich mamičiek.
0 0
ipi2007 ipi2007

ipi2007 je offline (nepripojený) ipi2007

Dobry den,mna asi od polky marca picha brucho. Zhruba po mesiaci mi zistili podrazdeny pankreas.AMS-U som mala 10,83. Hoci nemam v obluve vysmazane,mastne jedla, obmedzila som tuky (jedla som nizkotucne jogurty atd), ale o nejake 3 tyzdne som mala vyssie=11,16. Stale jem tuky len obmedzene, ale sem tam sa mi stane ,ze zjem nieco mastnejsie(napr rizoto). Brucho ma stale sem tam picha, niekedy aj ruky a nohy-zda sa mi, ze ked zjem sladke. Treba dodrziavat pankreaticku dietu prisne? Bola som aj na gastro,robili mi biopsiu, sono brucha, stitnej zlazy,obliciek, pecene....vsetko mam v poriadku. Na gastre sa so mnou v podstate Dr uz "nebavi", lebo tie amylazy nemam vysoke a vsetko mam v poriadku......Tak len ze nemam jest tuky. Ale neviem, do akej miery to treba dodrziavat.Zda sa mi, ze asi prisne, ale ked nemam amylazy vysoke, tak mi je to velakrat aj tazke dodrziavat, hoci som schudla uz 5kg. vie mi prosim niekto poradit? Ma niekto s tym skusenosti?
0 0
lienkalam lienkalam

lienkalam je offline (nepripojený) lienkalam

ako sa máte mám tieto problémy čo vy dík za odpoveď a radu čo a ako s pankreasom moc mi too pomôže....ĎAKUJEM
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať