Zavrieť

Porady

Občianske združenie - účtovanie

Viete mi niekto poradiť prosím ... prvý krát účtujem občianske združenie
a je to pre mna spanielska dedina ),
ktoré nemá zisk zo svojej cinnosti. Dostalo jedine dotáciu z Ministerstva
na svoj projekt.
Je správne ak použijem Súvahu a Výkaz ziskov a strát NUJ a účtujem
to ako neziskovú organizáciu?
Som trochu zmatena, lebo s dokladmi som dostala aj Výkaz MPO Úč 1-01 ... Výkaz o majetku a záväzkoch a príjmoch a
výdavkoch príspevkových organizácií ... teraz neviem co je spravne
Naposledy upravil Sevillana : 18.07.05 at 17:12
Usporiadat
stefania71 stefania71

stefania71 je offline (nepripojený) stefania71

Dobrý deň. Ešte by som sa chcela spýtať, že OZ aké povinnosti má voči daňovému úradu,
konkrétne neziskovka /cirkevné združenie/ musí mať evidované DIČ, keď nemá žiadneho zamestnanca nemusí podávať ani štvrťročné hlásenie o zrazených preddavkoch na daň.
V našej obci funguje aj futbalový klub - oni aké povinnosti majú voči daňovému úradu, ohľadne rozhodcov? Musia niečo podávať.
Viem, že dnes mám toho viacej, keby niekto mal čas a odpísal mi.
ďakujem
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

stefania71 Pozri príspevok
Dobrý deň. Ešte by som sa chcela spýtať, že OZ aké povinnosti má voči daňovému úradu,
konkrétne neziskovka /cirkevné združenie/ musí mať evidované DIČ, keď nemá žiadneho zamestnanca nemusí podávať ani štvrťročné hlásenie o zrazených preddavkoch na daň.

Pokial nie je cirkevne zdruzenie prihlasene z titulu dane z prijmov pravnickych osob alebo z titulu dane zo zavislej cinnosti tak nema pridelene DIC a nemusi podavat ani stvrtrocne prehlady o zrazenych preddavkoch.

V našej obci funguje aj futbalový klub - oni aké povinnosti majú voči daňovému úradu, ohľadne rozhodcov? Musia niečo podávať.
Viem, že dnes mám toho viacej, keby niekto mal čas a odpísal mi.
ďakujem
Zalezi na tom, akym sposobom vyplacaju predmetnych rozhodcov. Pokial ich vyplacaju na zaklade zmluvy o dielo, mandatnej alebo inej zmluvy, ktora nezaklada vznik pracovnopravneho pomeru nie je potrebne aby boli zaregistrovani na DU, ale ak ich vyplacaju na zaklade nejakych dohod o vykonani prace alebo pracovnej cinnosti, mali by ich nahlasovat do socialnej poistovne a tiez byt zaregistrovani na urade prace na dan zo zavislej cinnosti a predpokladam ze im nepodpisuju vyhlasenie na zdanenie prijmov teda by mali za nich odvadzat zrazkovu dan.
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

Dobrý deň ja by som veľmi poprosila o to špeciálne tlačivo pre neziskovky. Robila som prvý krát DP šport.klubu v jednoduchom účtovníctve odovzdala som DP ale nejak nie som s tým spokojná ak by mi niekto vedel pomôcť bola by som veľmi vďačná
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

ahojte prosím o radu, prvý x robím DP pre občianské združenie mali sme iba náklady (poplatok za notára a poplatky za vedenie učetu, prijmy boli iba 0,12 centov ako uroky z penazí na učte) urobila som DP ako prílohu som dala výkaz o prijmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch, všetko boli prijmy a výadavky nezdanovacia činnosť, len teraz neviem lebo vo výkaze majetku a záväzkov mam iba peniaze na učte a záväzky nemam žiadne, JU som nikdy nerobila mam to dobre?
0 0
romanone romanone

romanone je offline (nepripojený) romanone

Zdravim.
Ja sa chcem spytat: Mame zalozene nove obcianske zdruzenie, ktore ma vo svojich stanovach o.i. aj poriadanie sportovych podujati. Chcem sa spytat:
1. akym sposobom sa vykazuje startovne z tychto podujati, je potrebne z neho platit dan a davat ho do danoveho priznania?
2. mozeme so sponzormi podujatia uzatvarat zmluvu o reklame na podujati a vystavit im za to fakturu? (nakolko len maloktori sponzor nam to da darovacou zmluvou) Na tej fakture musi byt uvedena suma a plus este aj DPH, alebo mi davame len celkovu sumu a DPH neriesime?
3. akym sposobom sa potom vykazuje a zdanuje takyto "prijem z reklamy" ktory je pouzity na zabezpecenie akcie?
4. su o.z. povinne viest jednoduche alebo podvojne uctovnictvo?

mockrat vdaka za pomoc, mame v tom gulas
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Tak toto vsetko by zaujimalo aj mna, nakolko mame OZ. Som sice uctovnicka, ale s OZ nemam ziadne skusenosti.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

mám otázočku, zriadili sme Občianske združenie, nemáme žiadnu aktivitu za účelom vytvárania zisku, v podtstae výdavky boli len na zriadenie. Takže okrem zriadenia sa zatial nekonalo vôbec nič. A vôbec nič sa pravdepodobne do konca roka ani nezrealizuje, nepoberame žiadne granty, podpory, proste nič, možno budúci rok. Ale vyplýva nám z toho nejaká povinnosť podávať Daňové priznanie alebo predkladať účtovnú závierku ? A ak tak potom akú ked sme nemali vedené účtovníctvo kedže neboli pohyby ? Som v tejto oblasti úplný lajk, ďakujem za každé info. Bolo mi povedané že na DU sa musíme ísť registrovať až keby sme chceli vyvýjať nejakú podniateľskú aktivitu, takže okrem IČO vlastne nemáme nič, len stanovy a zakladatelskú zmluvu a nejaké tie formalne dokumenty a bloček od zaplatených kolkov na zriadenie. Inak nič. Musím predkladať účtovnú závierku aj ked nemáme žiadnu aktivitu a už vôbec nebudeme mať aktivitu podnikateľskú ? Teda nepredkladáme DP ? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať