Zavrieť

Porady

Strata trvalého pobytu - čo a kde je nutné nahlásiť?

Zdravím, som SZČO, živnosť mám nahlásenú na súčasný trvalý pobyt. Hodlám však predať byt a odísť do prenajatého bytu v inom kraji a v priebehu dvoch rokov postaviť dom. Na mnohých úradoch vyžadujú do určitého času (myslím 1 mesiac) nahlásiť zmenu trvalého pobytu a minimálne vybaviť nový občiansky preukaz. Ja však s veľkou pravdepodobnosťou trvalý pobyt mať nebudem. Je vôbec otázne, či budem vedieť získať prechodný pobyt (prenajímateľ s tým musí súhlasiť). Tento problém sa týka aj prepisu auta, ktoré vlastním. Vie mi niekto poradiť, ako takúto situáciu riešiť vo vzťahu ku živnosten. úradu, poisťovniam, dopravnému inšpektorátu, daňovému úradu a pod. ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial mas platny OP este tie 2 roky, tak by som to neriesila nijako.
    Akurat presmetrovanim posty na novu adresu.
    Aj auto by som nechala registrovane v povodneom okrese.

    Jediny problem mozes mat, ze ti trvaly pobyt novy majitel zrusi, vtedy by si mal trvaly pobyt pisany iba na mesto.

    Ak postavis dom a nahlasis si tam trvaly pobyt, nemyslim si, ze sa ta budu pytat na to, kde si skutocne byval posledne 2 roky.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    keď je stavebné povolenie podľa mňa bude najjednoduchšie prihlásiť sa k trvalému pobytu v mieste stavby domu.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Myslím si, že najjednoduchšie by bolo mať na tú prechodnú dobu trvalý pobyt u nejakého príbuzného alebo dobrého priateľa, ten s tým však musí súhlasiť...

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    ahoj, ako si dopadol s tym trvalym pobytom. ja mam podobny problem. predala som byt. Zatial ma uchylia pribuzni dokial nenajdem podnajom. Na mestkom urade mi povedali, ze sa mam evidovat ako bezdomovec. Teda iba dam si mesto kde byvam, ale bez adresy.

    Strata trvalého pobytu - čo a kde je nutné nahlásiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.