Zavrieť

Porady

výberové konanie

Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku MŠ. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto len v skratke navrhnúť osnovu, ja si ostatné vypracujem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mjarka je offline (nepripojený) mjarka

    mjarka
    Prikladám osnovu koncepcie - našla som na webe.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Monika9 Pozri príspevok
    Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku MŠ. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto len v skratke navrhnúť osnovu, ja si ostatné vypracujem. Ďakujem
    Osnova co ti odporucila mjarka je dobrá, .. takze dodám len "pár" poznámok:

    Na to aby si mohla vypracovať zmysluplnú koncepciu rozvoja školy (nie len všeobecné frázy) potrebuješ urobiť dôkladnú analýzu súčasného stavu školy, zmapovať silné a slabé stránky, príležitosti a ohrozenia (SWOT analýza). Taktiež požiadavky partnerov ( žiaci, rodičia, zamestnanci, zriaďovateľ, spolupracujúce organizácie, ... ), čo, kto očakáva od školy v najbližších 5 - 10 rokov.
    Až po takejto dôkladnej príprave určiť ciele a priority s rozpracovaním konkrétnych úloh - ktoré musia byť merateľné, terminované a presne určené kto je za čo zodpovedný (strategický plán);
    Nesmieš zabudnúť na finančné možnosti školy, ľudské zdroje a tiež koncepciu rozvoja školy tvojho predchodcu.
    A nezabudni este na jednu veľmi dôležitú vec; Aj tá najlepšia koncepcia ti bude nanič, pokiaľ nebudeš mať okolo seba ľudí, ktorí ju s tebou budú chcieť zrealizovať.
    Martina555 No dobre, a keď je niekto taký, ktorý nie je zamestnancom školy, ako urobí analýzu, keď školu nepozná a nemôže dať ani dotazníky? To je dosť veľká opovážlivosť - potom to musí byť len tak všeobecne a len na nejakých domnienkach. Obstojí taký návrh koncepcie?
    jaros5 Rada školy rozhoduje či obstojí, alebo neobstojí ... :-)
    Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku ZŠ na malotriedke. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto len v skratke navrhnúť osnovu, ja si ostatné vypracujem. Ďakujem
    jaros5 Osnovu + komentár máš v prvých dvoch príspevkoch.

    esat je offline (nepripojený) esat

    esat
    V mojej koncepcii som mala najskôr spomenuté všeobecné zámery typu humanizácia školy, otvorená škola, spolupráca s obcou, Radou školy atď. Potom som stanovila konkrétne dlhodobé, strednodobé a krátkodobé ciele. Snažila som sa ich stanoviť reálne, na "omáčky" nikto nie je zvedavý. Koncepcia mala úspech a prax ukazuje, že treba poznať potreby školy a vychádzať z nich pri písaní koncepcie rozvoja školy. Návrh bol rozpracovaný na obdobie piatich rokov.
    Osnova je pekná, ale keďže som nikdy nič podobné nevidela, mohol by sa k nej vyjadriť niekto konkrétnejšie??? Pomohla by mi skutočná , ktorú už niekto použil vo výberovom konaní!!
    Chystám sa zúčastniť výberového konania na riaditeľku ZŠ na malotriedke. Jednou z požiadaviek je aj návrh koncepcie rozvoja školy.Vedel by mi niekto poslať skutočnú, ktorú použil vo výberovom konaní. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.