Zavrieť

Porady

Problém s vrátením zálohy

Ahojte poradaci,
ja som na tejto stranke v podstate novacik, hoci som si uz velakrat citala vase nazory a postrehy, ked ste sa snazili niekomu poradi,
tak ak by ste mohli teraz aj mne, bola by som vam vdacna
Takze len strucny popis situacie:
Objednavka vstavanej skrine, vyplatenie zalohy (vsetko zdokladovane)
Ani po 3 tyzdnoch po datume, kedy mala byt skrina dodana, vsak nedoslo k realizacii, takze sme mali zaujem na vrateni zalohy
Spisali sme aj dohodu o vrateni zalohy, no nedoslo k tomu.
Potom nasledovali telefonaty, skusali sme to s dlznikom do dobrom, aj po zlom, no stale mal len same vyhovorky, preco peniaze nema,...caka na peniaze od inych, berie si uver v Ceteleme, potom v banke....proste nekonecny pribeh.
Nakoniec sme mu oznamili, (ked sa nam opat mesiac neozyval)ze nanho podame trestne oznamenie, ktore stiahneme, iba v pripade vratenia penazi,...na co hned zareagoval a prejavil zaujem o splatkovy kalenadar.
Otazka je teraz nasledovna: Ako na jednej strane vyjst prip. dlznikovi v ustrety, ale na druhej strane tento postup, co najlepsie osetrit. lebo ak bol ochotny nedodrzat prvu dohodu, nie je ziaden dôvod predpokladat, ze dodrzi tuto.
A koniec-koncov my mu neverime, takze musime sa aj nejak chranit
Dakujem vsetkym za radu, prip. nejake zeujimave podnety a zelam pekny den.
L.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Myslím si, že by si mala ísť za právnikom alebo na políciu. S klamármi musíš konať tvrdo. Inú cestu nevidím.
    Ano, zvazujeme aj tuto moznost,
    ale len za podmienky, ze bude u notara spisana zapisnica o priznani dlhu z dlznikovej strany, a v pripade omeskania so splatkami, postupena dalej exekutorovi,...len pravdu povediac, uz sa nam s nim velmi zaoberat nechce, lebo zas je to len o aktivite z nasej strany, takze pokial by sme do toho isli, musel by zaplatit notara on, a aj to cele zorganizovat,...lebo zatial nepodnikol nic, tak by mal prejavit uz konecne nejaku "aktivitu"
    Takze zaloba, alebo splatkovy kalenadr?...co by ste poradili?hmmm

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Z celkového opisu udalostí sa dá vyčítať len jediné - dotyčná osoba neustále hľadá rôzne dôvody, len aby nemusela zálohu vrátiť. Takto ba sa podľa mňa radila medzi nedôveryhodné osoby a zakročil by som v intenciach zákona a tvrdo. To, čo poradil wagner je podľa mňa v tomto prípade asi najrozumnejšie riešenie, pretože vypracovať nejakú "dohodu" o splátkovomi kalendári je podľa mňa na dlhé lakte.
    BTW: pokiaľ sa nemýlim, tak exekúcia sa môže vykonávať na základe súdneho rozhodnutia, spomenutie exekúcie v takejto "dohode" by nemalo žiadnu váhu (bolo by neuplatiteľné).
    Priznam sa, ze neviem aky je postup,
    ak si dlznik neplni zaväzky vyplyvajuce zo splatkoveho kalendara,
    ci to musi ist najprv na sud, alebo rovno s tym mozem ist k exekutorovi...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako som písal v #4 - exekútor môže konať len na základe právoplatného súdneho rozhodnutia alebo rozsudku. Inak sa exekútor s tebou ani baviť nebude - on musí na výkon exekúcie mať nejaký podklad a doklad - rozsudok, rozhodnutie alebo platobný príkaz, na základe ktorého už môže vymáhať finančné prostriedky, zablokovať účty, zablokovať majetok a nehnuteľnosti, dať "plomby" na katastri, atď., atď.
    Tak to som nevedela, dakujem za info,
    lebo kolegyna ma ubezpecovala, ze pokial mam spisanu u notara zapisnicu, tak pri nedodrzani terminu splatnosti, s tou zapisnicou mozem ist jednoducho k exekutorovi,...ale vidim, nie je to take jednoduche:-(
    takze sud bude asi lepsi, nez dohoda, aj tak by to tam nakoniec skocilo, podla toho ako dotycneho pozname, takze to zbytocne natahovat

    Problém s vrátením zálohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.