Zavrieť

Porady

rozvod a zmena pobytu

Dobry den ,
prosim o radu.
Znama je rozvedena rok, s exmanzelom maju 5 rocnu dcerku, ta je zverena matke.V manzelstve si kupili byt , maju uvery pisane na tuto moju znamu, majetkove vysporiadanie nebolo, ona zije s malou v tom byte, plati najom, on plati uver- zatial.
Problem nastal teraz, ked exmanzel prisiel z ČR , kde zije s "priatelkou" a chce od mojej znamej rodny list dcery, vraj ze si ide nahlasit trvaly pobyt v ČR a k tomu ho potrebuje.Je to pravda, ze ho potrebuje, alebo nieco za tym je , znama sa boji, lebo malu ma neobvykle dlho a chodi po uradoch.
dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak tam pracuje, urcite si chce vybavit rodinne pridavky a ulavu na dani na nu.
    Nemozete to vsak poberat ty na SK a on v CR.

    adusaby je offline (nepripojený) adusaby

    adusaby
    dakujem a nieje mozne , ze chce poziadat o zverenie malej jemu do opatery, alebo prepisat byt na nu, majitelia su ale obidvaja to by s tym musela asi suhlasit...

    adusaby je offline (nepripojený) adusaby

    adusaby
    ale pridavky ma nahlasene ona tu,aj bonus si uplatnuje, je mozne zmenit to bez jej vedomia?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    adusaby Pozri príspevok
    ale pridavky ma nahlasene ona tu,aj bonus si uplatnuje, je mozne zmenit to bez jej vedomia?
    Nemalo by to byt mozne, ale ak on vyhlasi v CR, ze nikto iny si neuplatnuje narok, dost tazko to na SK zistia .....
    Neviem.

    gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

    gabriela2579
    adusaby Pozri príspevok
    Dobry den ,
    prosim o radu.
    Znama je rozvedena rok, s exmanzelom maju 5 rocnu dcerku, ta je zverena matke.V manzelstve si kupili byt , maju uvery pisane na tuto moju znamu, majetkove vysporiadanie nebolo, ona zije s malou v tom byte, plati najom, on plati uver- zatial.
    Problem nastal teraz, ked exmanzel prisiel z ČR , kde zije s "priatelkou" a chce od mojej znamej rodny list dcery, vraj ze si ide nahlasit trvaly pobyt v ČR a k tomu ho potrebuje.Je to pravda, ze ho potrebuje, alebo nieco za tym je , znama sa boji, lebo malu ma neobvykle dlho a chodi po uradoch.
    dakujem za odpoved
    Neviem, aký je zákon v Čechách, ale u nás je automaticky po narodení dieťa za písané na trvalý pobyt tam, kde matka. Zmena ohľadne trvalého pobytu môže nastať po rozvode jedine vtedy, keď súd zverí dieťa do starostlivosti otcovi.

    rozvod a zmena pobytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.