Zavrieť

Porady

Pevna izolacia pod tehly

Ahojte, nevie nahodou niekto aky polystyren sa moze pouzit pod stenu?Konkretne tym myslim situaciu - ideme stavat nad vrchnu deku este tri rady tehal, a v zaujme vylucenia tepelnych mostov by som chcel dat na deku - beton - cize pod tehly pevnu izolaciu - neviem ci je to polystyren nejaky, alebo tvrdena vata - podstata je aby to udrzalo tie tehly a strechu. Stretol sa s tym uz niekto prosim vas?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tuším tomu dobre nerozuniem.Pod múr sa nedáva izolácia .Jedine nejaký druh termomalty,na báze perlitu.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Tiež si neviem predstaviť, ako by sa choval polystyrén alebo trebárs tvrdená vata. Môžem to rátať ako chcem, tri rady tehál a ešte aj strecha.....To by bola veľká odvaha. Pravdepodobne sú materiály, ktoré by splnili tvoje požiadavky, ale tie budú skôr na báze pevných materiálov alebo malty, ako písal kolega 220870.

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Nie som stavár, ale riešil som niečo podobné. Možno penové sklo, poznám to len z literatúry a treba počítať s vyššou cenou. Nestačí porfix alebo niečo podobné? Ešte som videl na tento účel použitý porotherm alebo také niečo a v tej tehle bol nasypaný suchý perlit.
    Držím palce.

    Pevna izolacia pod tehly

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.