Zavrieť

Porady

Moja lobélia

Nedá mi aby som sa s ňou nepodelila.
P5160010.jpg  
P5160011.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Je nádherná, a za mojou mi je
    Polievač mi ju slabo polieval, kým som bola na dovolenke.

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Moje lobelky boli takéto ešte2.7. a dnes sú takmer vyschnuté, resp. nie vyschnuté, ale spálené od slnka. Polievala som ich sama, ale u nás už nepršalo hádam aj 14dní a tak ich spálilo. Dúfam, že sa ešte spamätajú.
    PICT3951.jpg  
    PICT3961.jpg  
    1/1

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ...a takýto kaktus som dnes obdivovala u mojej mamy,má jediný kvet, ale to je kvetisko... no paráda

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    tutiola Pozri príspevok
    Moje lobelky boli takéto ešte2.7. a dnes sú takmer vyschnuté, resp. nie vyschnuté, ale spálené od slnka. Polievala som ich sama, ale u nás už nepršalo hádam aj 14dní a tak ich spálilo. Dúfam, že sa ešte spamätajú.
    Ja som ich potom obstrihala (tie zaschnuté časti) a ešte sa trochu spamätala, ale nebola to tá modrá kaskáda.
    Tento rok som si na balkon dala radšej iné kvetinky - suchomilné.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    tutiola Pozri príspevok
    Moje lobelky boli takéto ešte2.7. a dnes sú takmer vyschnuté, resp. nie vyschnuté, ale spálené od slnka. Polievala som ich sama, ale u nás už nepršalo hádam aj 14dní a tak ich spálilo. Dúfam, že sa ešte spamätajú.
    Ja som dcérine vlani zachránila tak, že som ich zostrihala na cca 20 cm, ponorila do vedra s vodou a dala som tam hnojivo ENGO, nasávali asi 3 hodiny, týždeň som ich prenášala po trávniku v záhrade, chvíľu čušali, ale potom kvitli ešte v novembri. No žiaľ neprezimovali...

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Tiež ich nevyhodím, ale počkám. Mne dokonca jedna lobelka prezimovala. Veď tie horúčavy čo teraz máme pominú a obžijú nielen naše kvety ale aj mi.

    letula je offline (nepripojený) letula

    letula
    Práve dnes som lobelku pozerala.Obrazí,keď ju zostrihám? Je veľa suchého kvetu,zrejme sa vytvára semeno.

    kokteil je offline (nepripojený) kokteil

    Milovnicka kvietkov a vsetkeho ziveho, ktora cez tyzden pracuje v office a cez vikend je cela uspinena od zeminy:-))) ...viac kokteil
    Lobelka je JEDNOROCNA letnicka - cize neprezimuje;-) jo,jo - ak vytvara semena, postupne zasycha - treba jej obstrihat tie ususene vyhonky, vydatne zaliat a pravidelne hnojit - vyzenie dalsie kvietky, len to chvilku trva;-)
    mna by skor zaujimalo, ci si si ten zavesny kos vypestovala sama zo sadenic, alebo si ho kupila hotovy?
    ja mam lobelky nesmierne rada - aj ked po odkvitnuti treba dlhsie cakat na nahodenie novych pukov:-))) a je relativne nenarocna:-)

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    ja som si ju kúpila už takú v kvetináči,ale teraz sa chystám kúpiť si semienka a vypestovať sama.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.