Zavrieť

Porady

ako odstrániť zápach potu na oblečení

ahojte poraďáci, mám takýto problém : aj keď používam drahé pracie prostriedky a voňavé aviváže, neviem odstrániť ani praním zápach potu z oblečenia. Vie mi niekto prosím poradiť ako na to? dakujem za odpovede.
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ocot. Dávkovanie s mierou. Doporučujem skúšať na jednom -dvoch kusoch - vypraté vypláchať ručne , 1 lyžica octu na 1 liter studenej vody. Vysušiť, ovoňať, v prípade spokojnosti zvýšiť/znížiť dávkovanie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ak nepomôže oprať a použitie aviváže...
Žlté fľaky od potu odstránime roztokom boraxu alebo čpavku. Z jemných látok môžeme odstrániť pot octovou alebo slanou vodou.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

...a nevie niekto poradit ako vycistim srvrny od pupavy ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rennka Pozri príspevok
...a nevie niekto poradit ako vycistim srvrny od pupavy ?
Skús tekuté alebo tuhé žlčové mydlo z DM drogérie
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
...tak ma napadlo, oblečenie = made in china?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ekopo Pozri príspevok
...tak ma napadlo, oblečenie = made in china?
prečo ?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
...samo o sebe nejak nevonia.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ekopo Pozri príspevok
...samo o sebe nejak nevonia.....
myslela som, že reaguješ na tie škvrny od púpavy
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
veronikasad Pozri príspevok
myslela som, že reaguješ na tie škvrny od púpavy
nie... oblečenie celkovo
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Odporúčam pred tým, než sa použije čisté oblečenie použiť na osprchované telo deodorant, ja pridávam aj "orosenie"parfémom. Oblečenie neperiem, že je cítiť potom, ale preto, že už som ho mala 2 maximálne 3x oblečené. Skutočne necítiť oblečenie potom, alebo nepoužívaš náhodou "umelý" textil? A ešte niečo, ak sa nadmerne potíš, odporúčam navštíviť lekára, môže to byť aj predzvesť nejakej choroby.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alebo aspoň na čas obmedziť mäso a striedmejšie sa stravovať
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ekopo Pozri príspevok
...tak ma napadlo, oblečenie = made in china?
Čo už dnes nie je made in China -všetko športové značkové oblečenie sa vyrába na 90% v Chine a tak isto aj značky ARMANI ,VERSACE, atd.....
možno si myslel ten textil u Vietnamcov a Čiňanov v obchodoch, ale aj tam nieje všetko made in CHINA , lebo majú veľa tovaru aj z Turecka a inakade.
Tak že problem asi nebude v textile
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pivko Pozri príspevok
Čo už dnes nie je made in China -všetko športové značkové oblečenie sa vyrába na 90% v Chine a tak isto aj značky ARMANI ,VERSACE, atd.....
možno si myslel ten textil u Vietnamcov a Čiňanov v obchodoch, ale aj tam nieje všetko made in CHINA , lebo majú veľa tovaru aj z Turecka a inakade.
Tak že problem asi nebude v textile
trochu :
presne tak-este pred par desiatkami rokov sme z Ciny dovazali ich "drahy "porcelan a cinsky hodvab,topanky.....dnes nad tym ohrname nosom len preto ze Cina klesla na ekonomike.pritom aj my sme len chudaci oproti inym vyspelejsim statom a tiez sa nam nepaci ked nami pohrdaju.je to skratka lacne,tak je to nekvalitne?

je pravda,ze tovar je rozny a topanky su od nich väcsinou o nicom,ale nie vsetko z takych obchodov je zle.a mne napr. nevadi ze sa rychlo pokazia-su lacne,nie je mi luto vysmarit ich von oknom a kupit nove-stale mam dake ine,nove.na leto celkom prakticke,ved moda sa stale meni.
ale zimne by som si tam nekupila,tie musia byt fakt kvalitne.

a co sa tyka potenia,nechapem preco v dnesnej dobe ,kde je tolko roznych moznosti/antiperspiranty ,deodoranty...../,musia ludom zapachat podpazusia.
skuste pouzivat antiperspiranty a oblecenie po nich bude este i pekne vonat.ved kazdy ma svoj pach,ked sa zapoti.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mimo TÉMY si asi ty , nakoľko tu ide o problém zapachajúceho oblečenia a nie človeka.
Ty asi miluješ dezodoranty a voňavky tak ich aj naďalej používaj .Asi ti ušlo že voňa človeka nezávisi od antiperspirantu a parfému ,ale aj od životosprávy a prímu tekutín. Tak že sa naďalej voňavkuj aj naďalej.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Telesný zápach je zapríčinený kombináciou rôznych príčin. Môže byť príznakom rôznych ochorení, ale väčšinou nepredstavuje medicínsky problém. O to viac ale môže znepríjemňovať život. Jednou z príčin môže byť ochorenie nazývané Syndróm rybacieho zápachu. Ide o dedičné ochorenie spôsobené mutáciou génu FMO3, ktorý kóduje enzým dôležitý pri metabolizme trimetylamínu. Táto zapáchajúca látka (zápach pripomína pokazené rybacie mäso) vzniká prirodzene spracovaním stravy a je ďalej oxidovaná enzýmom kódovaným FMO3. U ľudí, ktorí nemajú funkčný tento enzým, sa trimetylamín hromadí a dostáva do moču, potu i do vydychovaného vzduchu. Takáto kompletná porucha je vzácna, ale asi 20% populácie má variantu génu FMO3, ktorá kóduje menej aktívny enzým
pre metabolizmus trimetylamínu a tak najmä po zjedení rybacieho mäsa, vajec, prípadne iných potravín obsahujúcich cholín a veľa dusíkatých látok, trpia nepríjmeným zápachom. U žien sa táto porucha manifestuje často miernym zápachom počas menštruácie alebo keď berú hormonálnu antikoncepciu, pretože ženské pohlavné hormóny menia aktivitu enzýmu kódovaného FMO3. Skutočne kauzálna liečba síce zatiaľ neexistuje, ale zmena stravy a aplikácia niektorých liekov môže výrazne pomôcť.
Naposledy upravil danushka : 16.05.09 at 21:44
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zadávateľka na svoju otázku dostala odpoveď a je na nej, ktorú radu využije a diskutujúci by sa nemuseli napádať, že?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka Pozri príspevok
zadávateľka na svoju otázku dostala odpoveď a je na nej, ktorú radu využije a diskutujúci by sa nemuseli napádať, že?
Súhlasím, preto som aj písala, že to môže byť predzvesť nejakej choroby.
0 0
patrixo patrixo

patrixo je offline (nepripojený) patrixo

patrixo :)
to závisí aj od materiálu. existujú materiály z ktorých sa ten puch nedá oprať... asi nezostáva nič iné ako to vyhodiť... podľa mňa by sa to u takej bavlny nemalo stať...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Je pravda, že čisté bavlnené a vlnené materiály úplne ináč vstrebávajú pot.
Sú zmesi materiálov, kde stačí minimálne množstvo potu a zmení sa to na nepríjemný puch. Hovorím hlavne o tričkách kúpených u Aziatov. O kúpenej obuvi v týchto obchodoch škoda reči, to sa naozaj vyprať nedá.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Do čínskej obuvi sa mi osvedčilo nasypať púder proti poteniu na nohy.Nepudrujeme si nohy, ale topánky, najmä botasky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať