Zavrieť

Porady

Výživné na družku

Dobrý deň,
mám taký problém: keď sme ešte žili spolu s druhom, a naša sro-čka bola vo finančnej tiesni, bola som požiadať banku o pôžičku. Dali ju len mne ako fyzickej osobe. Po necelom pol roku sa so mnou (a s našou dcérkou) druh rozišiel. Prešli roky, pôžička sa nesplácala, narástla na dvojnásobok vďaka trestným úrokom, banka ju predala, a v tej firme, čo ju kúpila, rástla ďalej. Teraz mi hrozí exekúcia, som sama s maloletou dcérou, a ex mi odmieta čo i len prispieť do splátok. Dôkaz o tom, že som to dala do firmy samozrejme nemám. Čo sa dá robiť? Môžem požiadať súd aspoň o to, aby mi platil výživné aj na mňa, nielen na malú, ak príde čas na zrážanie dlhu z mojej mzdy? V živote sa nedpolatím, majetok nemám...
Andrea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Pozicku si dostala ty ako FO. Akym sposobom si ju teda mala "dat do firmy"? Z pozicky ti vyplyvali zavazky, ktore boli TVOJIMI zavazkami, nie zavazkami firmy. Firma teda nemala povinnost tvoju pozicku splacat. Nemyslim, ze ex je z pravneho hladiska povinny "prispiet do splatok".

    Ak ti uz prislo rozhodnutie o zacati exekucie, obavam sa, ze uz je neskoro na akukolvek dohodu. Skus pozriet temy hladom exekucie, je ich tu vela. Exekutor si pocka, pokial majetok alebo prijem mat budes .

    Pokial viem, vyzivne sa plati len na manzelku, t. j. nie druzku.

    Prepac, nepotesila som, ale treba si uvedomit stav veci.
    Naposledy upravil Lianka : 19.05.09 at 14:48 Dôvod: preklep

    Výživné na družku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.