Zavrieť

Porady

rekonštrukcia strechy na váľkovom dome

Dobrý deň chcem sa opýtať čo mám robiť.

problém je že chcem sa zabývať v krove nášho domu ide o starý dom postavený z váľkou a ide o to že by som chcel znížiť strop v izbách lebo svetlá výška je 2,5 m ale podlahu tvorí 10 cm vrstva piesku na platni a na nom je drevená dlážka to pojde von číže sa opäť zvýši svetlosť izby na 2,62 m a to je zbytočné preto chcem pri rek strechy urobiť platnu lebo su tam iba nabite dosky

(možno by sa dalo ukotvyť nejako hranolý a na ne položiť OSB dosku a na to poter a od spodu sadrokarton)

ako ukotvyť tie hranoly do váľku

zaujíma ma ako by to ešte šlo urobiť tak aby som znížil strop a o to podvýšil krov samozrejme že na tie váľkove steny treba urobiť veniec
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ttomasso je offline (nepripojený) ttomasso

    ttomasso
    Mate pravdu ze tramy bude potrebné položiť na železobetónový veniec, váľky by sa pod trámami roztrúsili. Je otázne či udržia žb. veniec - na to práve porebujete odpoveď od statika.

    miuko306 je offline (nepripojený) miuko306

    miuko306
    ďakujem za odpoveď ale asi to ideme spraviť tak že to laťovanie čo je na hraoloch obtrháme a položíme na to OSB dosku o hrubke 18 mm a všetko ostane postarom

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ... myslím, že by to išlo aj tak, že do tých váľkov tie hranoly kľudne môžeš dať, tie váľky sú dostatočne pevné, aby ste sa tam mohli zabývať. Alebo na váľky daj pomurnicu, vyplň to izoláciou a znova daj drevenú podlahu a nie betón.

    rekonštrukcia strechy na váľkovom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.