Zavrieť

Porady

Na internet cez mobil

Poraďte mi prosím keď sa chcem pripojiť na PC na internet cez mobil. Čo nato treba. Mám nokiu 6300 a sony ericson xperia je na ceste. Chcem vyžiť program od O2 za 6eur/mesiac. Má to niekto? Je to spolahlivé? Aké sú rýchlosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dabratranec Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím keď sa chcem pripojiť na PC na internet cez mobil. Čo nato treba. Mám nokiu 6300 a sony ericson xperia je na ceste. Chcem vyžiť program od O2 za 6eur/mesiac. Má to niekto? Je to spolahlivé? Aké sú rýchlosti?
    Ak máš v mobile aktívnu dátovú službu, tak potrebuješ pomocou BlueTooth prepojiť mobil a PC. N 6300 aj tá Xperia majú BT zabudované, takže si len zisti, či aj PC má BT. Ak nie, musíš si kúpiť USB BlueTooth adaptér (existujú aj mini verzie) a potom už len nakonfigurovať PC, aby sa pripájal do internetu cez BT.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    dabratranec Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím keď sa chcem pripojiť na PC na internet cez mobil. Čo nato treba. Mám nokiu 6300 a sony ericson xperia je na ceste. Chcem vyžiť program od O2 za 6eur/mesiac. Má to niekto? Je to spolahlivé? Aké sú rýchlosti?
    Ako ti vraví Chobot..cez BT do laptopu najlepšia cesta. Ale podľa toho čo som čítal na webe - fungujú iba vo vlastnej sieti (pozri mapu pokrytia na webe) a iba v EDGE. Tu prečítaj nejaké články o rýchlosti pripojenia...

    http://www.sk.o2.com/ludia/forum.htm...9&comment_id=0

    http://www.mobilmania.sk/default.aspx?article=111089

    dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

    dabratranec
    A ako nakonfigurujem počítač na pripojenie cez BT? Môžete mi hodiť nejaký návod? Adaptér mám. Ozaj a závisí rýchlosť od typu adaptéra? Okrem toho ešte jedna otázka - chcem netovať pre istotu na virtuálnom počítači - aby som si nezaneplešil skutočný stroj. Je to reálne?

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    mno zalezi cez aky soft mas spustany virtual pc...
    a cez nokiu by to nemal byt problem,, nainstaluj si nokia pc suite sparuj pc a tel,, a potom uz len klikni na "pripojit k internetu" a surfujes

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    neviem ako sony ale asi tam bude nieco sony ericsony nemam,,,

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dabratranec Pozri príspevok
    a co tá xperia. tam je tiež nejaký soft?
    Aj k BT adaptéru býva priložený soft, ktorý zabezpečí pripojenie PC na internet cez mobil. Ak máš CD k adaptéru, tak tam to nájdeš. AK nie, nájdeš to na stránke výrobcu.

    mikeNR je offline (nepripojený) mikeNR

    mikeNR
    Moja rada:

    Xperia má Windows mobile 6.1 tak ako moja Omnia. Včera som toto riešil a vyriešil pretože obyčajným pripojením cez USB mi internet nešiel. Stiahol som si na to program WMWifiRouter cez ktory si lahko zvolis o aké pripojenie máš záujem. Vyber si USB to Cell. On si to krasne nainstaluje, v PC ti nainštaluje modem a máš to. Ja mám Tmobile 1GB predplatené dáta a teraz nemám internet, takže to riešim takto. Spokojný ale nie som. Vypadáva mi to stále. Tmobile má strašný net.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    dabratranec Pozri príspevok
    Poraďte mi prosím keď sa chcem pripojiť na PC na internet cez mobil. Čo nato treba. Mám nokiu 6300 a sony ericson xperia je na ceste. Chcem vyžiť program od O2 za 6eur/mesiac. Má to niekto? Je to spolahlivé? Aké sú rýchlosti?
    Mrkni linky, pomôžu Ti :

    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=8456
    http://www.fony.sk/forum/viewtopic.php?t=8443

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    vyr skalny Pozri príspevok
    T-mobile ma dobry net len treba byt v mieste s dobrym signalom.
    Obmedzený a drahý
    http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=cennikri&follow=%3F935&partner=c1

    o niečo lepší : http://www.t-mobile.sk/sk/!pages.get?id=120406

    mikeNR je offline (nepripojený) mikeNR

    mikeNR
    vyr skalny Pozri príspevok
    T-mobile ma dobry net len treba byt v mieste s dobrym signalom.
    Absolútne nesúhlasím

    Skúšal som mobilný internet od Tmobile v BA a v Nitre a padá to všade. Navyše je to predražené...

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Ja ho mam uz skoro dva roky a nepamatam sa ze by niekedy nesiel tak ako ma, vypadky ziadne. Pristupovy bod mam vzdialeny cca 300 m bez prekazok. Ak si ho skusal aj v BA aj v NR na blbom mieste tak je jasne ze vysledok je rovnaky, je to skratka technologia vyzadujuca dobry signal, akekolvek prekazky /budovy, stromy/ znizuju kvalitu signalu podobne ako pri wifi a z toho by som neobvinoval t-mobile, akurat pokrytie by mohli budovat rychlejsie aby bol mobilny internet naozaj mobilny.

    Ze je drahy s tym suhlasim ale nie je velmi z coho vyberat, ti co maju orange zas nadavaju na ten...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Prečo nadávajú na ORANGE?

    vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

    vyr skalny
    Pomale, nestabilne, caste vypadky. To som sa docital vtedy ked som sa rozhodoval preto som zvolil radsej T-mobile kedze ich signal tu mam vyborny.

    mikeNR je offline (nepripojený) mikeNR

    mikeNR
    vyr skalny Pozri príspevok
    Ja ho mam uz skoro dva roky a nepamatam sa ze by niekedy nesiel tak ako ma, vypadky ziadne. Pristupovy bod mam vzdialeny cca 300 m bez prekazok. Ak si ho skusal aj v BA aj v NR na blbom mieste tak je jasne ze vysledok je rovnaky, je to skratka technologia vyzadujuca dobry signal, akekolvek prekazky /budovy, stromy/ znizuju kvalitu signalu podobne ako pri wifi a z toho by som neobvinoval t-mobile, akurat pokrytie by mohli budovat rychlejsie aby bol mobilny internet naozaj mobilny.

    Ze je drahy s tym suhlasim ale nie je velmi z coho vyberat, ti co maju orange zas nadavaju na ten...
    Skusal som na miestach kde je naj signál, kde zije vela ludi- ziadne samoty ani pivnice...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.