Zavrieť

Porady

Aká výška úrokov z omeškania ?

Akú výšku v % mám počítať úrok z omeškania ročne za neuhradenú pohľadávku , chcem si vypočítať výšku do platobného rozkazu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirna je offline (nepripojený) mirna

    mirna
    Závisí to od toho, kedy došlo k omeškaniu, pretože od 1.1.2009 došlo k novele a zjednoteniu obchodu a obcana. Ak došlo k omeškaniu tento rok budeš vychádzať z nariadenia 586/2008. Ak však došlo k omeškaniu pred 1.1.2009, tak postupuješ podľa obchodného zákonníka, ak ide o obchodnoprávny záväzok a ak ide o občianskoprávny záväzok postupuješ podľa nariadenia 87/1995.

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    mirna Pozri príspevok
    Závisí to od toho, kedy došlo k omeškaniu, pretože od 1.1.2009 došlo k novele a zjednoteniu obchodu a obcana. Ak došlo k omeškaniu tento rok budeš vychádzať z nariadenia 586/2008. Ak však došlo k omeškaniu pred 1.1.2009, tak postupuješ podľa obchodného zákonníka, ak ide o obchodnoprávny záväzok a ak ide o občianskoprávny záväzok postupuješ podľa nariadenia 87/1995.
    K omeškaniu došlo v roku 2008 , je to obchodný vzťah , a z toho mi vychádza , že % výšky urokov z omeškania budem počítať podľa § 369 ods. 1 Obch.zákonníka - a to zákl.úrok.sadzba ECB + 10 % navrch - chápem to dobre ?

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    kaupke Pozri príspevok
    Akú výšku v % mám počítať úrok z omeškania ročne za neuhradenú pohľadávku , chcem si vypočítať výšku do platobného rozkazu .
    posúvam ...

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    mirna Pozri príspevok
    Závisí to od toho, kedy došlo k omeškaniu, pretože od 1.1.2009 došlo k novele a zjednoteniu obchodu a obcana. Ak došlo k omeškaniu tento rok budeš vychádzať z nariadenia 586/2008. Ak však došlo k omeškaniu pred 1.1.2009, tak postupuješ podľa obchodného zákonníka, ak ide o obchodnoprávny záväzok a ak ide o občianskoprávny záväzok postupuješ podľa nariadenia 87/1995.
    k tomuto zjednoteniu doslo od 14.01.2009

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Prosím Vás o radu. Neviem ako stanoviť sadzbu pre jednotlivé pohľadávky. Neviem aké percento zvoliť. Už som si vytlačila zo stránky NBS tabulku z http://www.nbs.sk/sk/statisticke-uda...jtyzdnove-repo
    kde je uvedená ZÚS NBS.
    jedná sa o pohľadávky zo splatnosťami:

    11.12.2006
    31.12.2007
    15.7.2008

    Ďakujem za pomoc.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    prosím vie niekto poradiť?

    Aká výška úrokov z omeškania ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.