Zavrieť

Porady

daňový bonus

Sme s.r.o. a máme zamestnanca, ktorému sa v marci 2009 narodilo dieťa. Poberá len minimálnu mzdu. Može mu byť poskytnutý daňový bonus, aj keď nemá žiadne preddavky na daň z príjmov zo záv. činnosti?
Ako to bude prebiehať?
Firma mu vyplatí daňový bonus cez výplatu a potom daňový úrad pošle firme túto sumu na účet?
Je to správne?
ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Benko Pozri príspevok
Zamestnanec má v júni odrobené 7 dní hrubá mzda 99 EUR a vyplatila som mu aj daňový bonus. Prosím vás, mohla som alebo nemohla?
Za mesiac jun mu nevznikol nárok na DB, jeho príjem nedosiahol 1/2 min.mzdy
0 0
Benko Benko

Benko je offline (nepripojený) Benko

Ďakujem za radu, ešte som to stihla prerobiť.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, prosila by som odpoveď na moju otázku, lebo asi som to zbabrala. Totiž zamestnankyňa mala uzatvorenú prac. zmluvu od 4.5.2009 do 31.10.2009 ale dňom 31.7.2009 jej skončil pracovný pomer v skúš. dobe, a ja som jej vyplatila daňové bonusy vo všetkých 3 mesiacoch. Mala na ne vôbec nárok, keď nedosiahla aspoň 6násobok min. mzdy? Za odpovede ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzy Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosila by som odpoveď na moju otázku, lebo asi som to zbabrala. Totiž zamestnankyňa mala uzatvorenú prac. zmluvu od 4.5.2009 do 31.10.2009 ale dňom 31.7.2009 jej skončil pracovný pomer v skúš. dobe, a ja som jej vyplatila daňové bonusy vo všetkých 3 mesiacoch. Mala na ne vôbec nárok, keď nedosiahla aspoň 6násobok min. mzdy? Za odpovede ďakujem
Na výplatu DB mala nárok, ak jej príjem v danom mesiaci dosiahol 1/2 mesačnej min. mzdy a splnila ostatné podmienky.

Podmienka 6-násobku min.mzdy sa sleduje, ak by žiadala o doplatenie DB za chýbajúce mesiace v RZD alebo pri podaní DP.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

6-násobok sa posudzuje za celé zdaňovacie obdobie,pri mesačnom vyplácaní daň.bonusu sa posudzuje výška mzdy za mesiac, za ktorý sa DB vypláca,ak mala mzdu vo výške 1/2 minim.mzdy tak mala nárok na DB.
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Ďakujem Vám dievčatá
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať