Zavrieť

Porady

Vodovodné potrubie v jednom výkope ako elektrika

Chcem sa spýtať či môže byť vodovodné potrubie v jednom výkope ako elektrika. Totižto elektrikári budú prekopávať cestu v rámci rozširovania nn siete pri mojom pozemku. Na druhej strane cesty je rozvod verejného vodovodu na ktorý sa potrebujem napojiť. Môžem do elektrikárskeho výkopu šikovno uložiť potrubie pre vodu aby potom keď ma budú pripájať na vodu nebolo treba znovu prekopávať? Viem že to popisuje norma STN 73 6005 lenže normu treba kúpiť (čo sa mi zatiaľ nechce).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Ja si myslím, že kľudne. Záleží len na tom aký bude ten výkop široký. Stanovený je len odstup. Ak bude výkop dostatočný prečo nie?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Som zvedavý ktorý kamikadze to bude opravovať keď praskne potrubie.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Norma predsa stanovuje len ochranné pásma jednotlivých sietí pri súbehu a pri križovaní, takže keď sa výkop urobí tak široký, aby bola vzdialenosť potrubia a kábla dostatočná, tak načo kopať dva výkopy vedľa seba, veď aký je v tom rozdiel.
    Neviem aké sú tie vzdialenosti, len ich treba dodržať. Verím, že to bude niečo okolo 60 cm pri súbehu, takže ak bude kanál vykopaný na takú šírku a urobené krytie (obsyp) podľa požiadavky nevidím v tom problém.
    Prečo by to nešlo opraviť? Veď keď sa opravujú križujúce trasy, tak to nie je nemožné.

    Vodovodné potrubie v jednom výkope ako elektrika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.