Zavrieť

Porady

Dať sa obdarovať alebo kúpiť byt?

Ahojte, neviem, ci pisem spravne do rubriky, ale potrebujem poradit. Neviem, ci je lepsie darovať byt(starka otcovi) alebo ho kupiť od starkej. Ide o to, ze starka (mama mojho otca) ostala ako leziaci pacient a uz nie je v nasich silach postarat sa o nu, nakolko vsetci pracujeme. Starka ma este 2 dalsie deti okrem otca, ktore su sice na dochodku, ale odmietli sa o nu postarat. Starka je vyzrozumena s tym, ze pojde do domova socialnych sluzieb blizko domova, ale nevieme co s bytom po nej, ktory v zaveti odkazala aj tak otcovi. Chcela by som, aby to bolo vysporiadane uz teraz, nakolko "potom" sa to tazsie riesi. TAkze otazka: Dať sa obarovať alebo kupiť byt od starkej byt za symbolicku sumu? DAkujem vsetkym dobrym ludom za pomoc...
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Lotarka Pozri príspevok
Notárka aj nám odporučila, ísť po 14 dňoch dať si overiť právoplatnosť na súd samím. Ale potom to viem ešte nejako ja úrýchliť? Súd toto právoplatné rozhodnutie pošle na kataster alebo ho tam môžem odniesť s návrhom aj ja, aby sa to neťahalo?

Takže, ak som správne pochopila,predávať môžme, až keď príde list vlastníka na dediča. Nemôže sa spísať zmluva, pri ktorej by nebol zatial list vlastníctva ale len dedičské osvedčenie?


zrýchlený zápis
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:23
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ďakujem za rady!
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
asi je to už pasé ..... ale môžeš predávať aj s listom vlastníctva na poručiteľa a s právoplatným osvedčením o dedičstve
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať