Zavrieť

Porady

zmena ceny tepla vo vyučtovaní

Ahojte,

vedel by sa mi prosím niekto vyjadriť k tomu, či je ok, ak správca bytov - urobil o 10 000% percent vyšie vyučtovanie ako minulý rok...
Oháňa sa tým, že minulá zima bola velmi mierna a táto naopak tuhá, a že ceny tepla sa 2 krát menili, pričom sme nemali zvyšované zálohové platby.
Avšak odpis meračov tepla nám spravili len na konci minulého roka - žiadne medziodpisy pri zmenách cien. Tie zmeny nám neboli ani avizované.
Predminulý rok ked bola zima akurát mali sme preplatok 10 000,-SKK, minulý rok - pri miernej zime sme mali preplatok 14 000,-SKK . Dnes som dostala vyučtovanie s nedoplatkom 1800,-SKK
(Pýtam sa či je to normálne? Vymenili sme okná a radiatory pred 2 rokmi a tešili sme sa ako fajnovo šetríme, resp. sa nam vraci investícia. Teraz mám pocit, že v dobe masového zateplovania a výmien okien aj tak nič neušetríme, pretože dodávatelia chcú mať stále tie isté peniaze....Nehovoriac o tom, že z tých peňazí oni nemajú potrebu investovať do zastraraných potrubí - cez ktoré majú také nehorázne straty...Však ich niekto zaplatí..)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zmena ceny tepla vo vyučtovaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.