Zavrieť

Porady

Poplatky za recykláciu na bankovom účte

Priznám sa, dlho som hľadala, kam toto zaradiť. Pripadá mi to ako fór.

Dnes som nahadzovala bankový výpis a zrazu som narazila na položku Poplatky za recykláciu vo výške 0,03 €. Ja viem, je to zanedbatelná čiastka, ale strhla si to banka a nejak nechápem, za čo si to strhla.

Stretli ste sa s takouto položkou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Dáša_ Pozri príspevok
    Priznám sa, dlho som hľadala, kam toto zaradiť. Pripadá mi to ako fór.

    Dnes som nahadzovala bankový výpis a zrazu som narazila na položku Poplatky za recykláciu vo výške 0,03 €. Ja viem, je to zanedbatelná čiastka, ale strhla si to banka a nejak nechápem, za čo si to strhla.

    Stretli ste sa s takouto položkou?
    Nie je to žiadny fór, ale bežná banková služba.

    Ak si klient zadá príkaz na platbu a nemá dostatok peňazí na účte, tak v ted deň sa mu platba nezrealizuje. Pokiaľ dohodne s bankou recykláciu (alebo niekedy sa tento údaj zadáva priamo do platobného príkazu ako počet opakovaných pokusov), tak platobný príkaz sa nezruší v ten deň, ale banka (resp. jej IS) sa pokúsi zrealilzovať tento príkaz na ďalší deň, prípadne ešte počas nasledujúcich toľkých dní, koľko si klient určí. Za každý takýto deň a príkaz zaplatí banke tých 0,03 €.

    Takže žiadna senzácia, ale bežná banková služba, len jej názov môže niekomu pripomínať niečo iné....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dáša_ Pozri príspevok
    Priznám sa, dlho som hľadala, kam toto zaradiť. Pripadá mi to ako fór.

    Dnes som nahadzovala bankový výpis a zrazu som narazila na položku Poplatky za recykláciu vo výške 0,03 €. Ja viem, je to zanedbatelná čiastka, ale strhla si to banka a nejak nechápem, za čo si to strhla.

    Stretli ste sa s takouto položkou?
    Tak už je to tu, už recyklujú aj euráčiky, a prečo nie, keď už skoro všetko na okolí. A len tak pre istotu, nepýtala si sa na ten poplatok v domovskej banke? Priznám sa, je to trochu divné.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Tweety Pozri príspevok
    Tak už je to tu, už recyklujú aj euráčiky, a prečo nie, keď už skoro všetko na okolí. A len tak pre istotu, nepýtala si sa na ten poplatok v domovskej banke?
    nespýtala, lebo to je klientov účet a ten teraz s napätím čaká, či dajú úver alebo nedajú. Tak sa radšej nepýta.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dáša_ Pozri príspevok
    nespýtala, lebo to je klientov účet a ten teraz s napätím čaká, či dajú úver alebo nedajú. Tak sa radšej nepýta.
    Ahá, tak sa radšej nepýtaj, možno to bude recyklovaný úver.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Tweety Pozri príspevok
    Ahá, tak sa radšej nepýtaj, možno to bude recyklovaný úver.
    za 3 centy by to nebolo zle

    ešte ma napadlo, zrušil jeden účet (povodne mal v sk a €), tak možno mali robotu so skartáciou .
    alebo na toner do tlačiarní
    alebo vďaka úveru museli veľa podpisovať a došli im tuhy v prepisovačkách
    alebo možno používajú obyčajne grafitové ceruzky a potrebujú nové strúhadlo ...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    optimistka Pozri príspevok
    jeden z absurdných bankových poplatkov
    prihlás do súťaže
    a kde je taká súťaž? Včera sme vyhrali voľačo v tombole, tak nám možno ide karta

    mmch, dodnes vlastne netušíme, čo sme vyhrali, ale syn je šťastný - už len maličkosť, potrebujeme, aby nám niekto podaroval vrtačku - sú to vraj nejaké nástavce

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dáša_ Pozri príspevok
    za 3 centy by to nebolo zle

    ešte ma napadlo, zrušil jeden účet (povodne mal v sk a €), tak možno mali robotu so skartáciou .
    alebo na toner do tlačiarní
    alebo vďaka úveru museli veľa podpisovať a došli im tuhy v prepisovačkách
    alebo možno používajú obyčajne grafitové ceruzky a potrebujú nové strúhadlo ...
    Bude to tou jednotkou. Bingó, a môžeš smelo účtovať.
    no ja som si az dnes vsimla ten uzasny poplatok na mojom ucte...a nezda sa mi, ze by mi nejaka platba neodisla ... ... a srotovne nebudu nahodou davat?

    Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

    Jana_clenka
    Je to presne tak ako píše Chobot v príspevklu č. 9 ... overovala som takúto situáciu vo VUB a povedali mi to isté.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.