Zavrieť

Porady

Oznam o uložení listovej zásielky

Prosím vás o akú zásielku sa môže jednať, keď mi nechali v schránke bledomodrý lístok (miesto bežného žltého), ako oznam o uložení listovej zásielky....ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    Blankake Pozri príspevok
    Nie to náhodou VÝZVA na prevzatie listovej zásielky DO VLASTNÝCH RÚK?
    ...áno presne tak, ale nemám šajnu o čo môže ísť....zmiatla ma tá farba lístku

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    ingaur Pozri príspevok
    ...áno presne tak, ale nemám šajnu o čo môže ísť....zmiatla ma tá farba lístku
    ...zo súdu, z polície, z banky...

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    Blankake Pozri príspevok
    ...zo súdu, z polície, z banky...
    ďakujem...snáď to nebude nič nepríjemné ....pekný deň

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    ingaur Pozri príspevok
    ...áno presne tak, ale nemám šajnu o čo môže ísť....zmiatla ma tá farba lístku
    Možno iba pošta zmenila farbu toho oznámenia o uložení zásielky... Netreba sa dopredu plašiť, skoro každá trochu dôležitejšia zásielka sa doručuje do vlastných rúk s doručenkou, nemusí ísť nutne o niečo nepríjemné...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    elaurie Pozri príspevok
    Možno iba pošta zmenila farbu toho oznámenia o uložení zásielky... Netreba sa dopredu plašiť, skoro každá trochu dôležitejšia zásielka sa doručuje do vlastných rúk s doručenkou, nemusí ísť nutne o niečo nepríjemné...
    Žlté lístky sú oznamy o uložení zásielky, modré slúžia ako výzva na vyzdvihnutie zásielky určenej do vlastných rúk.
    Ale máš pravdu, nemusí to byť hneď nepríjemná správa.

    Ingaur, ešte sa pozri, či máš na tom lístku napísané, kedy si môžeš zásielku vydzvihnúť a či tam nie je uvedené, kedy sa doručovateľ znovu pokúsi Ti ju doručiť.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Možno "iba" výmer na daň z nehnuteľnosti...hoci u nás magistrát šetril a domácnosti obchádzali so zásielkou (s doručenkou) jeho zamestnanci.

    Perlička: Zaplatiť do 15-dní od vystavenia...vystavené bolo 30.4.09, doručené bolo 25.5.09

    ingaur je offline (nepripojený) ingaur

    ingaur
    Veľmi pekne vám všetkým ďakujem... Viem, že nemám nič za ušami, ale takéto lístočky ma dokážu poriadne rozhodiť...prajem všetkým krásny deň

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ingaur Pozri príspevok
    Prosím vás o akú zásielku sa môže jednať, keď mi nechali v schránke bledomodrý lístok (miesto bežného žltého), ako oznam o uložení listovej zásielky....ďakujem
    Najjednoduchšie je opýtať sa priamo pošty:

    Dobry den,
    na zaklade Vasho dotazu Vam zasielame nasledovnu informaciu:
    Pri dorucovani uradnych zasielok, t.j.doporucene, s dorucenkou, opakovane dorucenie, do vlastnych ruk a nedoposielat su vykonavane 2 pokusy o dorucenie.
    Ak doručovateľ adresáta nezastihne, zanechá mu na odovzdacom mieste tlačivo „Výzva“ (modry oznam) s upozornením, ze mu príde úradnú zásielku doručiť opakovane v deň a v čase uvedenom na výzve. Dátum zanechania výzvy adresátovi poznačí k poznámke č. 1 na doručenke, bez odtlačku dennej pečiatky.
    Ak adresát výzve nevyhovie, tzn. ze doručovateľ ho v uvedenom čase na odovzdacom mieste nezastihne, ulozí úradnú zásielku na pošte a adresáta o tom upovedomí na tlačive "Oznámenie o ulození zásielky" (zlty oznam). Dátum opakovaného doručenia a dátum ulozenia vyznačí k poznámkam č. 2 a 3 na doručenke, bez odtlačku dennej pečiatky.
    S pozdravom
    .....

    referent, Zákaznícky servis

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Paula, neviem odkiaľ si, ale ja by som ich naštvala tým, že sa odvolám. Pretože to, čo tam napísali je totálna blbosť. 15 dní od doručenia máš právo podať odvolanie voči PV a zaplatiť máš, pokiaľ sa neodvoláš, do 15 dní od právoplatnosti rozhodnutia. Môžem Ti potvrdiť, že by to zabralo a viac krát by takú blbosť nenapísali. Tým by si si predĺžila dobu, kedy musíš zaplatiť dane. Oni si myslia, že občania sú takí blbí, že budú hneď utekať platiť dane.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Presne tak, ako konštatuje wagner - odvolanie voči PV (najlepšie písomné a nechať potvrdiť dátumovým razítkom) má tzv. odkladný účinok.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Netrápi ma to, nakuknem kedykoľvek, hoci o polnoci do banky a zaplatím, pretože je to moja povinnosť už mnohé roky....napísala som naozaj iba perličku ...takéto srandičky robí mesto aj s odpadom a iným čudom a nemám prečo niekam čo vypisovať a odvolávať sa. Iste si sami uvedomujúc sklz v doručení a preto ani nikoho nepenalizujú....a ja si svoju životnú energiu nebudem prebytočne utrácať korešpondenciou s nimi, (pre ich smiešne dátumy), moja energia je mi vzácna a tú venujem svojim najbližším

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.