Zavrieť

Porady

Otravný "motorkár"

Dobrý deň! Ja a celá naša ulica máme dlhé roky problémy s "motorkárom". Jednoducho doma, v zástavbe rodinných domov si otvoril dielňu na opravu motoriek všetkých druhov. Dvor má plný vrakov, oleja, olejových filtrov, benzínu... Jeho susedovi pravidelne hynú rybičky v jazierku (betónovom, neizolovanom), je možné, že tie oleje už presiakli až k nemu. Od nikoho si na otvorenie dielne nepýtal povolenie, určite ani od úradov. Pochybujem, že by mu to len tak dovolili, aj keď na Slovensku niektorí môžu všetko. Najhoršie ale je, že celú ulicu otravuje neskutočným hlukom. Najprv robí hluk na dvore a potom ide opravovanú motorku "otestovať" na ulicu. Ulica je slepá, takže je to ideálna skúšobná dráha. To si neviete predstaviť, aký hluk to je! A tá rýchlosť! Keď ho niektorý z obyvateľov slušne upozornil, tak hneď ho zdrapil pod krk a vyhrážal sa fyzickou likvidáciou. Všetci sa ho tu už boja, dokonca aj jeho vlastná mama! Párkrát niekto na neho zavolal policajtov, tí aj prišli, podali si na ulici s ním ruky, potľapkávali sa po pleciach... Veľkí kamaráti! A bolo vybavené! A to je jedno, či je sviatok, alebo piatok, nedeľa na obed, či je deň alebo noc... Je absolútne bezohľadný, arogantný a cíti sa nepostihnuteľný. Neviete mi prosím niekto poradiť, čo s ním? Obrátiť sa na životné prostredie? Políciu? V našom meste sa nemá význam niekomu sťažovať, narobil by som problémy iba sám sebe! Kľudne sa môže stať, že cez noc vyhorím! Nepreháňam! Keby ste videli tie indivíduá, ktoré za ním chodia... A aj pochybujem, že by sa ma niekto zo susedov "zastal". Všetci sa ho boja! Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Odbor životného prostredia - sťažnosť na neho za znečisťovanie prostredia, nadmernú hlučnosť. Ak policajti nič nerobia - sťažnosť na inšpekciu PZ, prevádzkovanie dielne - zistiť, či má oprávnenie, ak nie upozornenie na živnostenský úrad, za opravy iste berie peniaze, podnet na daňový úrad.

    fery je offline (nepripojený) fery

    fery
    Zistil som, že má živnostenské oprávnenie od marca minulého roka, hoci to už robil x rokov predtým. Aj adresa miesta podnikania súhlasí, len sa divím, že mu to dovolili robiť doma v garáži a na dvore. Ale veď žijeme na Slovensku... Ďakujem za tipy, budem sa tomu ďalej "venovať".

    fery je offline (nepripojený) fery

    fery
    Tak na príslušného "pána" som podal sťažnosť na Obvodný úrad životného prostredia, Regionálny úrad verejného zdravotníctva a Obvodný úrad, odbor živnostenského podnikania. Dostal som už oznámenia o výsledku "kontrol". Samozrejme "NIČ" nezistili, podľa nich je všetko v poriadku! Je to absolútna hlúposť, skutočnosť je úplne iná! Pochybujem, že páni úradníci vôbec aj zdvihli zadky a na nejakej kontrole aj v skutočnosti boli. A ak aj boli, keď zistili, s kým majú dočinenia, otočili sa a radšej skonštatovali, že je všetko v poriadku. Aké je to jednoduché! Samozrejme, situácia s "pánom" naďalej pokračuje a pokiaľ človek sám nevezme riešenie tohoto "problému" do vlastných rúk a príslušného "pána" nezlomí na dve polovice, tak nebude s ním pokoj!

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Na úradníkov sa nespoliehaj, sú to iba bojazlivý ľudia a hygienici, tí vedia pokutovať obchodníka, ak nemá na dverách nálepku s príslušným nápisom o zákaze fajčenia, to je všetko. Ostatné je medzi riadkami.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je tu ešte jedna možnosť, ale je to tak trochu černota a podraz. Starý, opotrebovaný olej naliať tak, aby smeroval od "opravára motoriek" na váš pozemok (prípadne na verejný pozemok), ohlásiť odboru životného prostredia a polícii znečisťovanie životného prostredia ropnými látkami, zdokladovať fotom a potom uvidíš ten frmol. Bude sa síce oháňať, že on nič, ale dôkazné bremeno bude na ňom, nakoľko ropné produkty pôjdu od neho, tak sa už potom s ním asi ani baviť nebudú a zrušia mu to. Ovšem nesmú ťa chytiť pri tvorbe tej černoty !

    Neber to však ako návod, je to len môj strelený nápad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.