Zavrieť

Porady

Samozber jahôd

Začala sezóna jahôd. Prosím, neviete mi poradiť, kde by som si samozberom mohla zaobstarať jahody ? Od Žiliny po Trnavu. Kedysi sme chodievali /hlavne železničiari/ do Veselého pri Piešťanoch, Čachtíc, Bánoviec nad B.,... ale neviem či tento systém ešte funguje. Ak viete vo Vašom okolí o takejto možností dajte vedieť...čím skôr, kým je to aktuálne...Ďakujem.
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
my sme boli pred týždňom v Partizánskom časť Návojovce
boli za 1,10 keď si človek sám pozbieral
a 2,2 € keď ti to niekto už vyzbieral,
boli veľmi pekné, veľké a navyše sú uložené na slame takže s tým nie je žiadny problém, sú čisté, žiadne blato

ďalšia oblasť kde sa zbierajú je Ostratice - tam bola kolegyňa atiež si to tam chválila, cena tá istá
0 0
digehe1 digehe1

digehe1 je offline (nepripojený) digehe1

som samouk, ale nechám si rád poradiť od dobrých ľudí ...viac
bývam pri Čachticiach a je tam samozber, takisto v Hornej Strede, Rakoluby.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wabi Pozri príspevok
Hm pozvem ťa niekedy na samozber, keď ťa to tak baví
Inak aj u nás sú tento rok jahody za 3 €, ale dohoda je vždy možná, len treba prísť v praví čas, keď ich majú veľa a chce sa im ísť už domov, dajú aj za polovicu...
Hlinkovx
Re: Samozber jahôd
my sme boli pred týždňom v Partizánskom časť Návojovce
boli za 1,10 keď si človek sám pozbieral
a 2,2 € keď ti to niekto už vyzbieral,
Tak neviem , neviem , zdá sa mi to trochu drahé , nadhodnotené ceny a pritom za samozber....alebo aj za pozbierané ..
V Košiciach v piatok na pľaci 2 € , bolo plno , veľa predajcov...
A to sezóna ešte len začala .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

www.plantex.sk - firma Plantex vo Veselom pri Piešťanoch, jahodové plantáže majú v Borovciach. Zberá sa už od utorka, cena 1,10 €. A sú na slame, takže žiadne blato.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ježko Pozri príspevok
Isto je tam výborne, ale zo Žiliny je to trochu od ruky...a navyše mám obavy z počasia...jahody budú zle dozrievať, keď je chladno a u nás momentálne aj prší...
Ježko, v Martine na tržnici sú po 2 € a priebežne ich počas dňa dovážajú podľa potreby. Zaručene čerstvé a zaručene Slovenské .
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Včera som bola na nákupy v Poľsku, chodievame na potraviny do Kauflandu - výborné ceny: tvaroh cca 60 korún, 18% kyslá smotana 1/2l asi za 12, výborne syry, rybičky, mlieko plnotučne za 12,... ale okrem iného mali na trhu už aj krásne čerstvé jahody v cene 30-35 korún...už som pár kíl aj kúpila, takže neviem či pôjdem aj na samozber...ale mňa takáto práca teší tak sa možno aj vyberiem ak budem mať s kým...
Prajem všetkým krásnu nedeľu...
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

V Čachticiach sa to uz zacalo tiez. Tu je link a viac info : http://www.topky.sk/cl/10/159483/Hura-je-tu-cas-jahod-
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Ahojte, poradíte prosím samozber, alebo dobrý zdroj jahôd s možnosťou dohodnúť si cenu, v okolí Nitry? Na tržnici som sa babiek pýtal, ale majú tam stále dosť drahô... Ďakujem!

PeterNR
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
medzi zilinou a trnavou su jahody v meste rakoluby..tam sme boli pred dvoma rokmi..vygugli ci to este je..ale asi urcite ani..tento rok minuly tyzden sme boli v rajke v madarsku..a po styroch rokoch samozberu som chytila fajnovuuuu alergiu na jahody..cize mam teraz tyzdennu kuru natieranim sa kortikosteroidmi a hltanim tabletiek, lebo som chytila vnutornu reakciu)..cize pozor na jahody!!su zradne
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

neoverená rada z netu pre alergikov: konzumujte jahody pocukrené, alebo so smotanou, šľahačkou
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Nedá mi nenapísať, u nás sú na trhu pekné jahody po 1 eure, keď príde človek neskôr - okolo jedenástej, dajú aj po 0,80. Je ich plno, sú čerstvé a chutné. Dá sa aj pokoštovať.
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

zdravim, tak dnes sme sli okolo a kedze som sa tu docital, ze sa tam daju nazbierat jahody, tak sme sli kuknut. boli sme pri piestanoch(nazov dediny si uz nepamatam, ale tusim firma plantex).

ked to mam zhrnut, treba ist asi skor, lebo teraz tam uz neboli uplne cervene jahody a v podstate trebalo hladat aspon take pekne jahody(trochu sa najst este dalo).

ludi tam bolo kopec a este prikladam par fotiek na ukazku....ale to pole bolo obrovske....tooolko jahod

a co maju uplne zle vyriesene je pristupova cesta(zmesti sa len jedno auto(je tam len 1 pruh) a nalavo aj napravo parkuju auta-takze obcas je tam problem sa obist)....ale auta dnes parkovali dost daleko od vchodu, takze sa treba tlacit

ps: ako brigadnik by som nechcel zberat jahody-mne sa zberat nechcelo uz po 10 minutach
P6060898.jpg  
P6060899.jpg  
P6060901.jpg  
1/1
0 0
jolaj jolaj

jolaj je offline (nepripojený) jolaj

Gabhus Pozri príspevok
Nedá mi nenapísať, u nás sú na trhu pekné jahody po 1 eure, keď príde človek neskôr - okolo jedenástej, dajú aj po 0,80. Je ich plno, sú čerstvé a chutné. Dá sa aj pokoštovať.
Gabhus, kde je to u Vás - odkiaľ si ?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

kukučka Pozri príspevok
neoverená rada z netu pre alergikov: konzumujte jahody pocukrené, alebo so smotanou, šľahačkou
Ja som zas počula, že alergiu spôsobujú na jahodách tie zrniečka, čo sú na kožke, takže vraj ich treba normálne nožíkom ošúpať a žiadna alergia nehrozí.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Som z Prešova, jahôd je dosť, včera som bola na trhu, mali aj po 0,90 a také na lekvár aj po 0,80. Odkiaľ tie jahody vozia neviem, ale nemajú takú tú "polystyrénovú" pachuť ako v niektorých supermarketoch. Ja osobne som toho roku spokojná.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
JarkaL Pozri príspevok
Ja som zas počula, že alergiu spôsobujú na jahodách tie zrniečka, čo sú na kožke, takže vraj ich treba normálne nožíkom ošúpať a žiadna alergia nehrozí.
Stará známa vec je , že tzv " prvé " jahody sezóny sa majú jesť opatrne a v malom množstve , povedzme max. v prvý deň konzumácie do tých 10 kusov .

Ďaľšie dni / 2-3 / môžme počet kusov zvýšiť a keď si už organizmus na tieto plody zeme zvykne , potom sa napráskať do sýtosti ....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kto má raz alergiu z jahôd, nepomôže nič. Ja som ich nemohla jesť skoro 30 rokov. Teraz si sem tam dám pár kusov a dosť. A to beriem lieky na alergiu. Inak nikomu neprajem alergickú reakciu z jahôd. Opuchnutá celá tvár do nespoznania
0 0
zivoth zivoth

zivoth je offline (nepripojený) zivoth

ahojte, neviete kde este maju jahodky na samozber? ako to vyzera pri rajke a ako sa tam dostaneme? a cena? veeelemi pekne dakujem za infosky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
http://www.fructop.sk/
Ako som sa tu docitala, zacinaju v pondelok. Od Rajky je to sice dost daleko, ale ak chces, oprobuj.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Od dnes sa zacal samozber jahôd uz aj v Cachticiach, pri NMn/V. Cena 1,20 Euro. A funguju do 17,00 v pracovne dni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať