Zavrieť

Porady

Polievanie izbovích rastlín vodou z akvária

Sused odišiel na dovolenku a poprosil ma polievať mu rastliny vodou ktorú mi pripravil- vodou z akvária. Vraj mu to niekto poradil, že taká voda je veľmi dobrá pre rastliny, dokonca vraj ešte lepšia ako hnojivo. Počuli ste už niekto o tom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iconka je offline (nepripojený) Iconka

    mám rada prírodu ako takú Iconka
    Hej pocula som,ze je to vhodne, ved je to nieco podobne ako z potoka,len asi o dost silnejsie,ale asi by som tym nepolievala uplne vzdy. A zase,ved vidis ake su jeho kvety,ci su pekne a ak ano,asi im ta voda robi fakt dobre.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    My tiež polievame vodou z akvárka, a kvetom to len prospieva. Dokonca dávame vodu z akvárka aj susede, tiež si to pochvaľuje. Samozrejme, že ňou nepolievame stále, keďže akvárko nečistíme každý deň

    katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

    katarina887
    Iconka Pozri príspevok
    Hej pocula som,ze je to vhodne, ved je to nieco podobne ako z potoka,len asi o dost silnejsie,ale asi by som tym nepolievala uplne vzdy. A zase,ved vidis ake su jeho kvety,ci su pekne a ak ano,asi im ta voda robi fakt dobre.
    Počul to tiež len teraz nedávno a pred pár dňami menil vodu v akvárku, tak si tú vodu odložil a začal ňou polievať len teraz, tak uvidím ako tie jeho rastlinky na to budú reagovať .

    katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

    katarina887
    Blankake Pozri príspevok
    My tiež polievame vodou z akvárka, a kvetom to len prospieva. Dokonca dávame vodu z akvárka aj susede, tiež si to pochvaľuje. Samozrejme, že ňou nepolievame stále, keďže akvárko nečistíme každý deň
    Ak uvidím dobré výsledky pri susedovích rastlinách, tak sa k nemu tiež zapíšem do čakacej listiny na vodu

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    katarina887 Pozri príspevok
    Ak uvidím dobré výsledky pri susedovích rastlinách, tak sa k nemu tiež zapíšem do čakacej listiny na vodu
    Len nie je dobrá voda, ak do nej predtým pridal nejaké prípravky na liečenie rastlín/rýb atď...

    katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

    katarina887
    Blankake Pozri príspevok
    Len nie je dobrá voda, ak do nej predtým pridal nejaké prípravky na liečenie rastlín/rýb atď...
    Myslím, že takéto veci nepoužíva, lebo rastlinky má umelé a často mu zdochínajú ryby- čítala som tu rady ako liečiť rybičky, tak mu aspoň po návrate z dovolenky budem vedieť poradiť. Keď bude mať ryby vyliečené, budem potom možno od neho pýtať vodu .

    daraba je offline (nepripojený) daraba

    daraba
    Máme doma 400 litrové akvárium. Manžel tak 2 x do týždňa popolieva všetky kvety a stále doleje čerstvú vodu do neho. Rastliny sú prekrásne a každý sa čuduje čím ich hnojíme. Robíme tak už asi 10 rokov, (je to vlastne prírodné hnojivo) takže to máme 100% odskúšané. Vrelo doporučujeme, ale bola tu správna pripomienka, nemali by sa tam dávať nejaké chemikálie. Takže nech sa Vám darí!!!

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Tiež to môžem potvrdiť a odporučiť. Veď napokon rybičky poctivo premenia všetko krmivo na kvalitné hnojivo! Škoda je ho spláchnuť do záchodu...

    Polievanie izbovích rastlín vodou z akvária

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.