Zavrieť

Porady

Prepočet hod.mzdy

Dobrý deň, poprosila by som o radu. Prevzala som účtovníctvo. Pracovníci mali uzavretú zmluvu ešte pred zavedením EUR. 60,- Sk/ hod. Od januára na výplatných páskach je hod. mzda 2,04 EUR. Je to správne?
ĎAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    čiste matematicky vychádza prepočet na 2,00 €, ale možno zamestnávateľ chcel zamestnancom polepšiť. Nemajú dodatky k zmluvám?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Neviem či majú, lebo všetky doklady sa ku mne ešte nedostali. Ja som začala robiť výplaty za apríl, a mala som len predchádzajúce výplatné pásky. Tam bolo, že hod. mzda je 2,04 EUR. Takže za apríl som pracovala s touto mzdou. Žiadala som predchádzajúceho účtovníka, aby mi preposlal aspoň uzavreté zmluvy /dnes/, a tam je 60 Sk/hod. Takže neviem.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Neviem či majú, lebo všetky doklady sa ku mne ešte nedostali. Ja som začala robiť výplaty za apríl, a mala som len predchádzajúce výplatné pásky. Tam bolo, že hod. mzda je 2,04 EUR. Takže za apríl som pracovala s touto mzdou. Žiadala som predchádzajúceho účtovníka, aby mi preposlal aspoň uzavreté zmluvy /dnes/, a tam je 60 Sk/hod. Takže neviem.....
    V akom mzdovom SW robíš ? Ak máš nastavený II. tarifný stupeň, SW ti mohol prepočítať mzdový nárok = 1,698 x 1,2 = 2,0376€

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ale toto sa nevzťahuje len na minimálnu mzdu? Ak je v pracovnej zmluve viac ako minimálna mzda napr. 2,50 EUR na hod. a zaradený v II. tarif.stupni, treba robiť prepočet?
    A v tom predošlom prípade je na zmluve 60,- Sk/ hod a prepočet na eur je 2,04.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Ale toto sa nevzťahuje len na minimálnu mzdu? Ak je v pracovnej zmluve viac ako minimálna mzda napr. 2,50 EUR na hod. a zaradený v II. tarif.stupni, treba robiť prepočet?
    A v tom predošlom prípade je na zmluve 60,- Sk/ hod a prepočet na eur je 2,04.
    Ak máš v PZ 60SK do 31.12. to bolo viac ako II. tar.stupeň. SW prepočet nerobil. Po zvýšení MM od 1.1. už je to menej ako 2. TS, preto ti to dopočítalo do 2,04. Pri 2,50€/hod. a 2. TS prepočet robiť nemusíš - je to viac ako MM v 2.TS.
    Nerobila predch.účtovníčka v OLYMPE ?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Áno robil v olympe. Takže to bude mať dobre, a aj ja som robila za apríl s uvedenou hod.mzdou. Ešte ma zaujalo, že na pracovnej zmluve nie je uvedená tarifná trieda.
    Teraz idem uzatvárať dohody o vykonaní prac. činnosti, tam tarif. triedu nemusím zohľadňovať, ak dám čašníčka - 2,00 EUR/hod.?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Áno robil v olympe. Takže to bude mať dobre, a aj ja som robila za apríl s uvedenou hod.mzdou. Ešte ma zaujalo, že na pracovnej zmluve nie je uvedená tarifná trieda.
    Teraz idem uzatvárať dohody o vykonaní prac. činnosti, tam tarif. triedu nemusím zohľadňovať, ak dám čašníčka - 2,00 EUR/hod.?
    Dohody nie sú viazané na výšku minimálnej mzdy ani mzdový tarif ...
    Čiašníčka môže mať hod. mzdu 2€

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Jeden zamestnanec má uzavretú dohodu o pracovnej činnosti - čašníčka, 60,- EUr/ hod. Prepočet na EUR vo výplatných páskach je 2,04 EUR. Keď na dohody sa nevzťahujú tarifné skupiny, tak asi ten prepočet nebol správny?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Oprava, sorry
    Jeden zamestnanec má uzavretú dohodu o pracovnej činnosti - čašníčka, 60,- SK/ hod. Prepočet na EUR vo výplatných páskach je 2,04 EUR. Keď na dohody sa nevzťahujú tarifné skupiny, tak asi ten prepočet nebol správny?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Oprava, sorry
    Jeden zamestnanec má uzavretú dohodu o pracovnej činnosti - čašníčka, 60,- SK/ hod. Prepočet na EUR vo výplatných páskach je 2,04 EUR. Keď na dohody sa nevzťahujú tarifné skupiny, tak asi ten prepočet nebol správny?
    Dohody sa nedopočítavajú do min. tarifu. Buď to mal predch. účtovník zle nastavené v karte zamestnanca alebo si myslel, že to musí tak byť a opravil to ručne.
    Dohodár dostal viac, niekto vas za to nebude postihovať - okrem majitela, ak by sa mu to nepáčilo... Neopravuj to

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    A s akou hodinovou mzdou mám u tohto zamestnanca pokračovať? Pri kontrole to nebude problém?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    A s akou hodinovou mzdou mám u tohto zamestnanca pokračovať? Pri kontrole to nebude problém?
    2 €, u dohodára nebude problém

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    A nemožem spraviť dodatok k dohode o zmene hod. mzdy u tohto dohodára?
    Môžeš, sprav si ho spätne k 1.1.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.