Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Dobrý deň, prosím o radu. Môj bývalý zamestnávateľ mi nevystavil potvrdenie o príjme za rok 2008. Kontaktovala som ho - ani sa neunúval mi odpovedať. Kontaktovala som aj DÚ miestne príslušný môjmu bývalému zamestnávateľovi - aj tam vraj boli na kontrole, ale že vraj nemajú skutočne na základe čoho vystaviť potvrdenie - fajn. Ja som si podala žiadosť o odklad termínu na podanie DP. Keďže však sa potvrdenia nedočkám - nemám ani VP, mám iba mzdový list, ktorý však nezodpovedá skutočnosti, prosím o radu. Robili ste niekto DP na základe čistej mzdy, ktorá vám bola vyplatená? Ja som si z tejto ČM vypočítala spätne "fiktívnu" HM. Tam mi však zase potom nesedia odvody. Normálne začínam byť z toho zúfalá - nemáte s týmto niekto skúsenosti?
Vopred vďaka za ochotu.
Usporiadat
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Skúsim teda podať DP podľa dokladov, ktoré mám k dispozícii. Ale s poznámkou, že keby nastali nové skutočnosti (nebodaj by mi prišlo potvrdenie od býv. zam.), tak podám dodatočné DP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... bez poznámky by to neišlo ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzana2 Pozri príspevok
Skúsim teda podať DP podľa dokladov, ktoré mám k dispozícii. Ale s poznámkou, že keby nastali nové skutočnosti (nebodaj by mi prišlo potvrdenie od býv. zam.), tak podám dodatočné DP.
Žiadnu poznámku tam nedávaj, podaj DP z toho čo máš /mzdový list/. Ak budeš mať iné podklady, podáš DDP.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Prečo?
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
No tak ja ťa nechápem, poraďáčky sa ti snažia poradiť v tvoj prospech /keď si urobila nie najchvályhodnejšiu vec/ a ty sa ešte pýtaš prečo? Darmo sa vyhováraš na šéfa a chceš do toho zatiahnuť DÚ - tým si narobíš len sebe zle. Niekedy je lepšie sa radšej neozývať voči týmto inštit., lebo nevieš na koho natrafíš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať