Zavrieť

Porady

škodcovia - molice - fuksie

milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Usporiadat
HankaNZ HankaNZ

HankaNZ je offline (nepripojený) HankaNZ

Ahoj, dari1, teší ma, že je ešte niekto koho očarili fuksie. Moje zatiaľ vyzerajú zdravé a sú nádherné, ale miniružičky sú bez listov. Keby sa mi stalo to čo Tebe, vyskúšala by som pyrimor napr. , vedľa fuksie vysadiť levandulu, ja to tak mám, to pomáha odpudzovať vošky, alebo raz mi pomohol postrek obyčajnou jarovou vodou. To je všetko čo ovládam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No vyskúšané mám iba to, že mi "odišli". Skúšala som chémiu, nechémiu, umývanie, sprchovanie, potápanie /otočila som to dolu "hlavou" do vedra a topila som to/. Všetko zabralo iba na chvíľu. Ale nevzdávaj to, možno má niekto nejaký super "recept".
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

diky za odozvu, pirimor je iba na vošky, to som vycitala z literatury na nete, skusim to s tou levandulou, len aby nebolo neskoro.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

obcas na to pomoze strucik cesnaku "dolu hlavou" zastrceny do zeme
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

to som este nepocula, urcite skusim, diky moc
0 0
mammajka mammajka

mammajka je offline (nepripojený) mammajka

dari1
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Ja problém s mulicami zatiaľ nemám, tiež mám levanduľu pri fuksiách, ale mne opadávajú pupce, ktoré ešte ani nekvitnú a opadávajú mi žlté listky.
Neviem čo mám robiť len pozerám ako mi odhádza. Mám ju namnožšnú ale neviem či mi ďalšiu zimu vydržia.

S tou levanduľou to pomáha aj proti komárom. Aspoň neštípu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zlatko MOLICE - MULICE to sú také podstatné väčšie zvieratká.
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Neviem,či to pomôže, ale mne sa objavovali také drobné biele a čierne mušky v okolí izbových kvetín. Poradila som sa s odborníkmi a kúpila som insekticidny hľbkový prípravok v granulovanej úprave /veľmi drobučký granulát/, posypala som povrch zeminy v kvetináčoch a zabralo to. To znamená, že lárvy týchto drobných mušiek sú v zemine.

Ale neviem si rady s drobnolistými fikusmi, na ktorých sa mi "usadili" puklice. Nepomáha ani ľudové čistenie vyluhovaným čajovým vresúškom, ani chemický postrek /Applaud A 25WP/, už má nebaví stále čistiť list po liste, ak viete niekto, ako to mám zlikvidovať, nemyslim celú rastlinu, poradte prosím...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
mammajka
Ja problém s mulicami zatiaľ nemám, tiež mám levanduľu pri fuksiách, ale mne opadávajú pupce, ktoré ešte ani nekvitnú a opadávajú mi žlté listky.
Neviem čo mám robiť len pozerám ako mi odhádza. Mám ju namnožšnú ale neviem či mi ďalšiu zimu vydržia.

S tou levanduľou to pomáha aj proti komárom. Aspoň neštípu.
Práve som dokončila DPH a som ustatá ako kôň, ale ten preklep bol úžasný. Schuti som sa zasmiala.:p
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dari1
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Dari,
na molice je výborný postrek ACTARA je to prášok a je bežne dostať. Na 10 litrov dávam 6 - 8 gramov. Ty budeš ale zarábať do malého ručného cca 1liter velkého, tak si to prerátaj. Je to kontaktný aj systémový prostriedok, to znamená, že sa dostane do tela rastliny a molice pri cicaní šťavy potom zahynú. Ďalej na molice je výborný kontaktný LANATE = doniesť si z Polska u nás nie je.
Pekný deň želám...
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

So smútkom oznamujem, že som všetky fukcie ostrihala, lebo napriek intenzívnemu postrekovaniu sa znova a znova rojili, kládli vajíčka, už boli i na iných kvetinkách. Bola toho plná igelitka, tak si viete predstaviť môj smútok. Dúfam, že som sa toho zbavila a fuksie nanovo vyrašia plné kvetu.
Napriek tomu ďakujem za vaše rady, už nezistím, či by to fungovalo. Tam je asi ten problém, že keď niektorú molicu nezasiahne ten prípravok, narobí ďalšie a ďalšie vajíčka a tak dookola.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

dari1
So smútkom oznamujem, že som všetky fukcie ostrihala, lebo napriek intenzívnemu postrekovaniu sa znova a znova rojili, kládli vajíčka, už boli i na iných kvetinkách. Bola toho plná igelitka, tak si viete predstaviť môj smútok. Dúfam, že som sa toho zbavila a fuksie nanovo vyrašia plné kvetu.
Napriek tomu ďakujem za vaše rady, už nezistím, či by to fungovalo. Tam je asi ten problém, že keď niektorú molicu nezasiahne ten prípravok, narobí ďalšie a ďalšie vajíčka a tak dookola.
Veď tá ACTARA je systémový prípravok, ide do rastliny a molice zahynú pri cicaní rastliny. Postrek zopakuj 2-3 x v intervale 4 dni a zahynú aj tie, čo sa vyliahnu z vajíčok. To že si ich ostrihala si asi nevyhrala nad nimi. Neviem kde to máš, ale asi je tam niekde zdroj na iných rastlinách - zeline. Tú v prvom rade zlikviduj aby nemali v okolí Tvojich kvetín dobré podmienky na rozmnožovanie.
Pekný deň želám...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dnes som citala v jednej zahradkarskej knizke, ze molice treba postriekat vyluhom z tabaku. Mate s tym niekto skusenost?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Minulý rok som skúsala rôzne "recepty" s cesnakom, sprchovaním a kadecím a postupne vsetko skapalo. Tento rok som mala kráásny ruzovofialovy balkon a uz je vsetko skapaté a skarede, vsade sama molica. Boli to fialové surfinie, fakt narastli krasne, bohato kvitli, potom million bells ruzove a fialove.
Vraj je molic vsade plno a vraj nic tomu nepomoze.
Mozno este raz nieco vysadím asi tagettes, ale minulý rok aj ten napadli tie potvory.
0 0
Miro77 Miro77

Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

Podľa mňa si zle identifikovala škodcu. Molice sú síce najväčšie viditeľné, ale fuksie chutia aj menším zvieratkám. Strapky, Roztočce 0,2 mm, Roztoče 0,5 mm.

Postrek na okrasné kvety je komplikovanejší, lebo by nemali zostať biele od chemikálií. Potom sú škaredé. Osvečila sa mi 3 kombinácia Sanmite, Nissorun a Talstar. Každé 3 dni po sebe.
Okrem postrekov proti cicavcom treba aby nasledovala komplexná kúra proti plesniam. 3 kombinácia Previkur, Rovral Flo, Fundazol. Lebo pliesne sa začínajú rozvíjať na miestach poškodenia listov aj koreňov.
Do každého postreku pridať biohnojivo Darina, alebo Humix a zmäkčovadlo Agrovital. Zvyšok chemikálie naliať do kvetináčov. Odtial to vylieza hore na listy.
Postrekovať večer aby to pôsobilo v mokrom štádiu celú noc. Aj na meter okolo kvetináča aj pod kvetináčom aj v miske. Ak je rastlina menšia môže sa na ňu do rána natiahnúť igelitové vreco.
Ak sú ráno listy obielené opláchnuť skôr než to na nich uschne.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

Po zasadeni hrachoru na balkon, proti zvedavcom odnaproti sa mi krasne rozrastol a zakvitol bielymi a ruzovymi kvetmi. Ale v case horucav zacali spodne listy zltnut a su cele akoby deravy papier. Siri sa to rychlostou blesku. Co to moze byt? Vedla mam dalsie kvety a nechcela by som prist aj o ne. A este mam jednu zahadu: prestali mi kvitnut muskaty, su sice krasne zelene ale ani jeden kvet akoby utal. Uz som ich poliala pripravkom na podporu kvitnutia, ale stale nic, ani pucik. A pritom kvitli od jari ako o dusu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Musíš ich hnojiť pravidelne. Ja ich hnojím 2x do týždňa. "Ale veď ich nechaj trošku oddýchnuť."
0 0
0linka 0linka

0linka je offline (nepripojený) 0linka

dari1
milí poraďáci a poraďáčky,
mám na balkóne prekrásne fuksie, a začali sa mi na nich rojiť biele male mušičky, vraj su to molice. Striekam to nejakou chemiou na lezuci a cicajuci hmyz(zabudla som si to napisať, ako sa to vola), a nefunguje to!!! už im začinaju odchadzať listky. Nemate niečo vyskúšané?
Pomoc!!!
Ja viem, že už je neskoro, ale pre budúcnosť... Moja švagriná používa na všetkých škodcov výluh zo žihľavy. Mne tak zachránila tento rok práve fuksiu.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Aj ja to mávam v kvetináči a vždy zabral BASUDIN.Zarobiť s vodou a postriekať zem rozprašovačom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mala som peknú bazalku v kvetináči a zrazu mi na nej začali listy akoby hnednúť a opadávať , všimla som si , že na listoch sa pohybuje niečo čo vyzerá ako malá čierna čiarka, neviete niekto o akého škodca sa jedná a ako sa ho dá zbaviť , keďže bazalku dávam do šalátov ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať