Zavrieť

Porady

mám dosť velký problém

Do včerajška som bola SZČO. S prácou to nebolo tak ako som si predstavovala a vôbec sa mi tak nedarilo, ako som predpokladala.ale k veci,mám dlh zdravotnej a socialnej poisťovni.Živnosť som ukončila kôli vysokým odvodom a chcela by som vedieť aké a koľko budem platiť odvody ako samoplatca.

ivana 24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    waki je offline (nepripojený) waki

    začínajúca ambiciózna účtovníčka :) ...viac waki
    ahoj, odvody budes musiet platit len do zdravotky, minimalne. napriek problemom odporucam dlhy zaplatit.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Do zdravotnej poisťovne ako samoplatca budeš platiť 26,74 € a tým, že živnosť si ukončila do SP už nemusíš platiť ale môžeš sa prihlásiť ako samoplatca ale asi neaktuálne. Odvody nezaplatené - môžeš požiadať o splátkový kalendár.

    endzi1 je offline (nepripojený) endzi1

    endzi1
    tak ako je predchadzajuce odporucanie od moniky c. najlepsie je poziadat o splatkovy kalendar starych dlhov, pretoze socialna po urcitom case, ak su tam dlhy a dlznik nekomunikuje posiela exekucny prikaz.

    waki je offline (nepripojený) waki

    začínajúca ambiciózna účtovníčka :) ...viac waki
    ja viem o konkretnych pripadoch, kedy ziadosti o splatkovy kalendar boli ignorovane a rovno poslali exekutora. nechcem strasit...

    endzi1 je offline (nepripojený) endzi1

    endzi1
    waki Pozri príspevok
    ja viem o konkretnych pripadoch, kedy ziadosti o splatkovy kalendar boli ignorovane a rovno poslali exekutora. nechcem strasit...

    aj mne sa to prihodilo v jednej spolocnosti, ale to preto, ze konatel neplatil platby podla splatkoveho kalendara. tak sa nastvali a poslali exekucku

    olgamala je offline (nepripojený) olgamala

    olgamala
    Prosím Vás poradte mi:
    Talianská spoločnosť si dala v SR opraviť auto. Slovenská spoločnosť ho opravovala na území SR. Faktúruje to na talianskú spoločnosť , ktorá je platcom DPH.
    Moje otázky sú:
    1. Má Slovenská firma vystaviť Fa s DPH alebo bez DPH?
    2. Ako to bude Slovenská sro účtovať?
    Veľmi pekne Vám ďakujem za každú odpoveď.
    Pekný deň

    olgamala je offline (nepripojený) olgamala

    olgamala
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtaťa zároveň Vás poprosiť, či by ste mi vedeli poradiť, nakoľko sme si s doleuvedenou problematikou nie istí a nechceme, aby nastal zbytočný problém:

    1. Slovenská s.r.o., ktorá je platcom DPH prihlasovala a odhlasovala automobil (služba) na území SR, ale táto služba bola vykonaná pre Taliansku spoločnosť, ktorá je tiež platcom DPH na území Talianska. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

    2. Slovenská s.r.o. opravila auto Talianskej spoločnosti, oprava auta (služna) nastala na území SR a potom si auto odviezli do Talianska. Slovenská ako aj Talianská republika sú v ich príslušnom štáte platcami DPH. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

    Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem Vám pekný zvyšok dňa.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    olgamala Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtaťa zároveň Vás poprosiť, či by ste mi vedeli poradiť, nakoľko sme si s doleuvedenou problematikou nie istí a nechceme, aby nastal zbytočný problém:

    1. Slovenská s.r.o., ktorá je platcom DPH prihlasovala a odhlasovala automobil (služba) na území SR, ale táto služba bola vykonaná pre Taliansku spoločnosť, ktorá je tiež platcom DPH na území Talianska. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

    2. Slovenská s.r.o. opravila auto Talianskej spoločnosti, oprava auta (služna) nastala na území SR a potom si auto odviezli do Talianska. Slovenská ako aj Talianská republika sú v ich príslušnom štáte platcami DPH. Náša otázka znie: Ako má vystaviť Slovenská s.r.o. faktúru? (s DPH, alebo bez DPH? a ako ju má následne po jej vystvení zaúčtovať?

    Za skorú odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem a prajem Vám pekný zvyšok dňa.
    probném sa rieši tu :

    http://www.porada.sk/t18867-p2-patri...ml#post1068719
    Naposledy upravil liba2 : 11.06.09 at 06:56

    olgamala je offline (nepripojený) olgamala

    olgamala
    A Vy mi s udaným problémom neviete poradiť? už fakt neviem, čo mám robiť. ďakujem pekne

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    olgamala Pozri príspevok
    A Vy mi s udaným problémom neviete poradiť? už fakt neviem, čo mám robiť. ďakujem pekne
    Treba trpezlivo počkať na reakciu M.Benku v danej téme
    Tvoja otázka v tejto téme je tu .
    Tu je to o Aktuality - NEWS, teda noviny v legislatíve, tu sa otázky nekladú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.