Zavrieť

Porady

drobucke vyrazky na spodnej strane lakta

Ahojte,

zajtra idem sice k dermatologovi ale chcela by som sa ukludnit ze o nic nejde uz dnes..
Mate niekto skusenosti s vyrazkami na spodnej strane lakta?

Ja ich mam uz dva tyzdne uplne nepatrne, a od vcera ma zacali dost svrbiet..mam ich vsade okrem dlane a hornej casti ruky(na opacnej strane dlane su tiez),niesu hnisave,nebolia,su uplne drobulinke a su velmi nahusto..len take ruzove kopceky ktore nieje priamo vidiet,len ked otocim ruku ku slnku alebo ked si prejdem po tom koncekami prstov, citim ze ich tam mam..nikde inde na tele to nemam..
..neviete co by to mohlo byt?

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    bolacka Pozri príspevok
    Ahojte,

    zajtra idem sice k dermatologovi ale chcela by som sa ukludnit ze o nic nejde uz dnes..
    Mate niekto skusenosti s vyrazkami na spodnej strane lakta?

    Ja ich mam uz dva tyzdne uplne nepatrne, a od vcera ma zacali dost svrbiet..mam ich vsade okrem dlane a hornej casti ruky(na opacnej strane dlane su tiez),niesu hnisave,nebolia,su uplne drobulinke a su velmi nahusto..len take ruzove kopceky ktore nieje priamo vidiet,len ked otocim ruku ku slnku alebo ked si prejdem po tom koncekami prstov, citim ze ich tam mam..nikde inde na tele to nemam..
    ..neviete co by to mohlo byt?

    Dakujem za rady
    Neberieš žiadne lieky? Môže to byť buď z liekov alebo aj napríklad alergia na slnko....

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    nie nie..praveze to je zaujimave ze neberiem..len minuly tyyzden dom si dala asi at krat betabronz...a som v styku skoro kazdy vikend s papagajom uz tri roky...a on mi chodi hlavne po holych rukach....ale to asi po takej dobe sa mi neobjavi alergia..

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    bolacka Pozri príspevok
    nie nie..praveze to je zaujimave ze neberiem..len minuly tyyzden dom si dala asi at krat betabronz...a som v styku skoro kazdy vikend s papagajom uz tri roky...a on mi chodi hlavne po holych rukach....ale to asi po takej dobe sa mi neobjavi alergia..
    No alergia sa môže objaviť hocikedy, si myslím...a nemá dlhé pazúriky? možno to to dráždi...

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    ma normalne pazuriky...ale zakvacia sa mi..ale neprederavia kozu..a to by musel po tej ruke chodit dvadsat hodin vkuse aby mi urobil tolko bodiek vedla seba ..no som zvedava na zajtrajsi verdikt..snad to nebude nic infekcne alebo co

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    bolacka Pozri príspevok
    ma normalne pazuriky...ale zakvacia sa mi..ale neprederavia kozu..a to by musel po tej ruke chodit dvadsat hodin vkuse aby mi urobil tolko bodiek vedla seba ..no som zvedava na zajtrajsi verdikt..snad to nebude nic infekcne alebo co
    No veď uvidíš...a to sa Ti zrazu objavilo a máš to už dlhšie alebo sa Ti to objaví a po čase stratí? Môže to robiť aj nejaká potravina,ale veď uvidíš...držím palce a daj vedieť, ako si dopadla

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    taketo nieco mam prvykrat v zivote..a objavilo sa to pred cca dvoma tyzdnami a odvtedy to mam stale ale svrbi to len od vcera...fakt netusim..vobec nic nove do mojho zivota nevstupilo, ani potravina, ani nejaky navyk ani nic podobne..jasne dam zajtra vediet ze co mi zistili..dakujem

    erikkk je offline (nepripojený) erikkk

    erikkk
    Mohli by ste prosim napisat, co vam povedal lekar? Ja mam totiz rovnaky problem uz isty cas a neviem ci s tym mam nieco robit alebo to zmizne.. Vopred dakujem

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    Takze ja som poto bola u lekara a s najvacsou pravdepodobnostou to bola aleria na prve jahody..lebo hned ako zacala jahodova sezona sme isli do rajky zbierat 20 kil na zavaranie a dzem a tam sa mozem aj najest tych jahod..a vraj prve jahody su velmi agresivne..ako tie co dozreju prve..
    ..lekarka mi dala nejaku masticku na predpis uz si nepamatam nazov a potom to v pohode preslo..a mozno by to preslo aj bez masticky..ale najlepsie je ist k dermatologovi

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ale môže to byť aj alergia na paradajky, ja mám problém na všetku fóliovníkovú zeleninu, v lete, ak sa mi objavia, viem, že to bolo určite pestované vo fóliovníku, ale taktiež to môže byť alergia na citrusy, najmä ak je oslabený imunitný systém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.