Zavrieť

Porady

orechove uliky

Ahojte poradacky,vie mi niekto poradit recept na orechove uliky?ten korpus bol len orechy zmiesane s cukrom a bielkami ale neviem ako to bolo presne a vnutri bol kavovy krem.Bol to urcite recept starych mam.
pomoze niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    babka - ježibabka
    fatinka Pozri príspevok
    Ahojte poradacky,vie mi niekto poradit recept na orechove uliky?ten korpus bol len orechy zmiesane s cukrom a bielkami ale neviem ako to bolo presne a vnutri bol kavovy krem.Bol to urcite recept starych mam.
    pomoze niekto?
    Neviem, či myslíš tieto, ale niečo som našla.
    úliky
    Vosí hnízda - kakaová

    Těsto
    1 máslo, 3 balíčky drcených piškotů, 15 lžic rumu, 5 a více lžic kakaa dle chuti, moučkový cukr dle chuti (není pořeba) Nápln 1 kondenzované mléko, 1 máslo, rum

    Podklad piškoty ,moučkový cukr na posypání

    Postup
    Přísady vypracujeme v těsto, ze kterého tvoříme malé kuličky, které obalíme v cukru a vytvarujeme ve formičce. Usušená hnízda naplníme krémem (kondenzované mléko v plechovce vaříme cca 2 hodiny na karamel, po vychladnutí vyšleháme s máslem a rumem v krém) a podlepíme piškoty.


    _
    Úlky v čokoládě:
    300 g ml. ořechů, 150 g ml. cukru, 3 lžičky krupice, 1 vejce - vypracovat těsto, tvořit úlky, nechat zaschnout,
    slepit máslovým krémem s lineckým kolečkem, máčet do čokolády.

    fatinka je offline (nepripojený) fatinka

    fatinka
    dakujem maruska to su oni len ja som ich jedla s kavovym kremom a mozem vyskusat aj tento

    fatinka je offline (nepripojený) fatinka

    fatinka
    jaj maruska ty si taka zlataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,to je presne to aj s postupom super tesim saaaaa

    Fabrička je offline (nepripojený) Fabrička

    Fabrička
    Môžem potrvdiť recept od Marušky, ja ho robím už 40 rokov a mám ho veľmi osvedčený, je naozaj výborný a všetkým chutí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.