Zavrieť

Porady

Prechod komina stresnou krytinou - utesnenie

Namiesto oplechovania som kupil "tesniaci pas" (od Tondachu) ku ktoremu sa pouzivaju plechove listy - na horny okraj pasu.
(Obdobne riesenie ako pasy Wakaflex, vid ukazku na http://www.bramac.sk/pre-odbornikov/.../wakaflex.html)

Mojou otazkou je, ze ako upevnit tie listy o komin. Hovori sa, ze pripevnit hmozdinkami a skrutkami... Ale vrtat do kominoveho telesa sa obavam, a namiesto tocho chcem listu prilepit. Uvazujem pouzit neutralny silikon, alebo stresny bitumenovy tmel. Resp. oba: na spodnej casti plechu bitumenovy tmel a hore na mieste hornej strbiny silikon. Je to schodne riesenie?

Po prilozeni by som to omotal spagatom, alebo paskou (stredy plechov by boli podlozene hranolcekom), aby sa to pocas zasychania dobre pritlacalo o komin.

Je to takto ok, namiesto pouzitia srobov a hmozdiniek?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Životnosť takéhoto riešenia ( lepenie silikónom ) je nie zrovna závratná. Treba brať do úvahy zvýšený rozkyv teploty v zimnom období.
    Ten silikón vydrží možno 2 roky ( moja skúsenosť) a tie hmoždiny sú skoro na dožitie. Nedával by som tam 10 stačili by menšie. (môj názor a skúsenosť)

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Komin je Schiedel absolut. Betonova tvarnica ma integrovanu tepelnu izolaciu a vnutri je samotova vlozka. Vrtat sa bojim preto, aby sa napr. neulomil roh kominovej tvarnice, t.j. aby nepraskla, neposkodila sa...

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Nemalo by sa to stať ak sa robí s rozumom. Ak sa obávaš odlupenia skús použiť veľmi malé rozmery hmoždín - resp. trafiť sa do špáry. Nekvalita tvaroviek sa vylúčiť nedá, to je fakt...

    doporučujem jemne ako s maminou.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Nakoniec som dal na odporucanie strecharov, ktori robili aj toto oplechovanie. Pouzili sa zatlkacie hmozdinky 8cm, 6mm. Plech aj sroby su pretmelene.

    Prechod komina stresnou krytinou - utesnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.